Skocz do zawartości

LPG w BMW6


ro-ze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po co kupowales ten samochod jak Cie na niego nie stac ? :)

 

szkoda gazowac tego samochodu ;) check engine bedzie Ci sie zapalal i katalizatory, swiece, no i silnik dostanie po tylku... Szkoda kasy na takie tuningi ;) poza tym gdzie bys butle wcisnal :P

 

Kolego bzdury piszesz jakich mało :duh:

E63 gazuje się bezproblemowo,jeździ wyśmienicie i nic się nie świeci, nie wypala a silnik na tym nie cierpi

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja tam nie wiem w takim razie ;) sie nie odzywam...

 

tylko mam znajomego co ma e63 drugi e65 735 a trzeci 750Li i kazde w gazie jest i kazde ma problemy z katalizatorami ;) to raz a dwa ze jak jezdzi spokojnie to jest ok ;) jak da w "trąbke" to sie check zapala...

 

jak gazowac to podobno najlepiej to znoszą "6 rzędówki" :)

 

jak chcesz to gazuj ;) jak bedzie dobrze i bez kłopotów to pochwal sie ile wydałeś na instalację i gdzie robiłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6tka ma dosc spory bagaznik, jak odbieralem samochod to sie zdziwilem, takze butla z gazem da rade upchnac
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zmienia to faktu że takich aut nie powinno się gazować. Gdybym to ja miał kupic takie auto i widziałbym z opcją w gazie to nawet nie otworzyłbym ogloszenia w necie. Pomyśl o tym.

 

Jesli chodzi o jazdę na gazie to silnik zuzywa sie bardziej niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania.

 

Zapisz sie na forum Daewoo - tam jest mnóstwo postów nt. gazu w aucie.

 

Kolego widać że jesteś zielony co do LPG.W sumie trafiłem na ten wątek przypadkiem,ale wtrące swoje 3 grosze.Co do butli to spokojnie można zmieścić w bagażniku w miejsce koła i to dość sporą.Co do smarowania to obecnie stosuje się dodatkowe smarowanie w gazie V generacji.Jeżeli ktoś ma problem z katalizatorem i check to ewidentnie ma źle ustawiony gaz.Obecnie na LPG można osiągnąć takie same rezultaty jak na benzynie,beż żadnych problemow.Jedyny warunek to dobre i szybkie wtryskiwacze oraz odpowiednio dobrany parownik do pojemności i mocy auta.Można montować gaz BRC lub włoskich firm i gwarantuje ze auto bedzie śmigać aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie zmienia to faktu że takich aut nie powinno się gazować. Gdybym to ja miał kupic takie auto i widziałbym z opcją w gazie to nawet nie otworzyłbym ogloszenia w necie. Pomyśl o tym.

 

Jesli chodzi o jazdę na gazie to silnik zuzywa sie bardziej niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania.

 

Zapisz sie na forum Daewoo - tam jest mnóstwo postów nt. gazu w aucie.

Co ma lpg do smarowania?

Co sie szybciej zuzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smarowania to obecnie stosuje się dodatkowe smarowanie w gazie V generacji.

Co wy chcecie smarować ? benzyna jest rozpuszczalnikiem, a nie olejem ze ma coś smarować. Jakbyś otworzył kiedyś filtr fazy lotnej to zobacz jaki ten gaz such jak to "wszyscy" mówią. Ci wszyscy to osoby które myślą o LPG przez pryzmat poloneza z instalacją PIERWSZEJ generacji a teraz mamy PIĄTĄ. A ta cała lubryfikacja to syf i naciąganie naiwnych bo vvti musi miec smarowanie bo w fordzie to porcelanowe bo to bo tamto sa świece do gazu olej do gazu i ch*j wie co jeszcze specjalne do gazu a to wszystko to marketing.

Co do istalacji w bmw 6 nie trzeba nic włoskiego Polski STAG 300 Premium też bedzie działał w 645 i w 650 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia, czy będzie działał, tylko, jak będzie działał?

Miałem 2 Ople z silnikami V6, w obydwu instalacja sekwencyjna (chyba 3-cia generacja). Działało, ale co z tego, skoro na zimnym silniku benzyna prychała, a na gazie jeździł, ale niestety nie tak dobrze, jak na benzynie.

Po 10 wizytach ze strojeniem dałem sobie spokój i instalacji już nie włączałem.

Czy ta 5-ta generacja tak strasznie się różni od poprzednich? Czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co prawda jestem posiadaczem dużo starszego auta BMW E32 4.0 M60 w aucie mam bardzo dobrą instalacje LPG, auto świetnie na niej chodzi na hamowni wyszedł spadek mocy o 2km, jeżeli założymy dobra instalacje gazową to napewno dobrze będzie chodziło auto ja na swojej zrobiłem 150tyś km, dodam że intalacja jest praktycznie bezobsługowa wtryskiwacze mają gwarancję na 400tyś km po czy wystarczy je tylko przeczyścić w serwisie lpg Edytowane przez bumblebee
Napisz swój post jeszcze raz, tym razem nie używając CAPSLOCKA !
lokaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co prawda jestem posiadaczem dużo starszego auta BMW E32 4.0 M60 w aucie mam bardzo dobrą instalacje LPG, auto świetnie na niej chodzi na hamowni wyszedł spadek mocy o 2km, jeżeli założymy dobra instalacje gazową to napewno dobrze będzie chodziło auto ja na swojej zrobiłem 150tyś km, dodam że intalacja jest praktycznie bezobsługowa wtryskiwacze mają gwarancję na 400tyś km po czy wystarczy je tylko przeczyścić w serwisie lpg

 

Co za bzdura.Wtryskiwacze z gwarancją na 400tyś km :duh: .Może się kolega podzieli który to producent daje gwarancję na taki przebieg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEIHIN japońskie jedne z najszybszych dostępnych na rynku i to nie bzdura tylko niewiedza ludzi takich jak ty ktoś tu dobrze napisał że porównujecie dzisiejsze zaawansowane instalacje lpg do tych znanych z polonezów czy żuków

 

I znowu kolega bajki opowiada.Prowadzę hurtownię i warsztat LPG.Wtryskiwacze Keihin i instalacje PRINS i BRC w których to one występują sprzedaję już od paru lat i tak jak mówiłem ,bzdurą jest pisanie o gwarancji na 400 tys km, a tym bardziej to, że wyczyści je każdy warsztat lpg (kolega chyba budowę tego wtryskiwacza zna tylko z fotek w allegro)Chyba że czyszczeniem kolega nazywa wlanie do nich trochę WD 40 lub innego podobnego specyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 Ople z silnikami V6, w obydwu instalacja sekwencyjna (chyba 3-cia generacja). Działało, ale co z tego, skoro na zimnym silniku benzyna prychała,

bo w wyniku zle ustawionego gazu samochód przestawił sie rowniez na benzynie.

 

Po 10 wizytach ze strojeniem dałem sobie spokój i instalacji już nie włączałem.

Pisze sie pismo o usuniecie niedomagań instalacji lpg a jesli nie umieją to zdjęcie jej i zwrot pieniędzy "niezgodność towaru z umową" i jedzie sie do kogos kto sie zna. Swoją drogą jak można spieprzyć lpg w oplu??

 

Czy ta 5-ta generacja tak strasznie się różni od poprzednich? Czym?

Piąta to wtrysk gazu ciekłego niepopularna w polsce z racji niezbyt czystego gazu który uszkadza pompe gazu, w czwartej generacji nie występuje gdyż gaz jest przenoszony w wyniku rozniczy cisnien.

A czwarta od trzeciej rozni sie tym ze gaz jest blisko kazdego wtryskiwaca a czas wtrysku jest sterowany na podstawie czasu benzyny przez sterownik. w trzeciej była rurka w dolocie i sterowana silnikiem krokowym jak przeputnica w wiekszym skrócie.

 

W pracy w tamtym tygodniu zrobilismy 740li 2006r i dobrze działa, a kiedys juz 745i z 2003 roku i tez dobrze działą więc 6xx tez będą dobrze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

a ja sobie obliczylem ze dobra instalacja kosztuje z 6000 tak ? wiec jak jezdze takim autem powiedzmy po 15 tys rocznie to i tak duzo jak na cabrio... to bedzie mi sie to zwracac przez dwa lata... wiec po co mi taka instalacja? jakbym przez dwa lata tymi 6000 tysiacami inwestowal to stwierdzam ze wole dalej jezdzic na benzynie...

a w cabrio praktycznie nie mam miejsca na gaz... bo tam gdzie kolo jest akumulator, tak gdzie tylna scianka to mam worek na narty... wiec nie ma miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam tez zastanawiem sie nad zalozeniem gazu w bmw 645.tylko n ie wiem jakiej firmy.chcialem prinsa vsi ale w warsztacie powiedzieli ze nasz polski gaz jest zbyt zanieczyszczony i moge miec problemy.polecili mi LOVATO smart -podobno rewelacja

ma ktos doswiatczenie z gazem w bmw z tym silnikiem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dla v12 trzeba dwie instalacje po 6 cyl bo nie ma sterownika dla 12 cylindrów.

 

Ludzie skoro sie da jeździć taniej to czemu z tego nie korzystać?

 

Jeżdzenie na benzynie to nie jest żaden prestiż zrozumcie to.

 

W UK gdzie ludzie maja o wiele wiecej pieniedzy i lepsze samochody jezdza metrem juz nawet nie na gaz tylko na prąd. ale obciach co miec drogi samochód a jezdzić metrem. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba sie zastanowić dlaczego ludzie którzy umieja napisać gaz do zaplaniczek i inne wchodzą na ten dział,

Ja nie jezdze dieslem bo tego nie lubie, ale nie wchodze na posty o dieslu i sie nie wypowiadam jednak niektóre osoby mają z tym problem.

Tak czy owak załozyciel postu pytał czy sie da podano odpowiedz do zamkniecia. w sumie to możnaby zrobić post o tym któe silniki w bmw sie da gazować a które nie i jakich komponentów w tych pierwszych użyć podpiąc na 1 miejsce i bedzie po problemie bo co kilka dni ktoś pytac 316i gaz 645 gaz 750 gaz i tak w koło macieju sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 % więcej niz benzyny czyli

10pb to 12 litrów LPG

12pb to 14.8 litra LPG

nie wiem po ile u ciebie gaz ale prze 2.8 to masz

33.6zl

41.44zl

dolicz jeszcze benzynę pali dopóki silnik sie nie nagrzeje do 30 stopni i badanie techniczne drozsze o 60zł co 10 tys km przegląd lpg ok 100zl

 

Nawiasem mówiąc coś mało ci pali ta 645i a może to ja nie umiem zmusić siebie do "spokojnej jazdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz ten temat podzieli pewną część miłośników bmw. ja zapytam z ciekawości ile pali gazu 645? moja benzyny na setke spali ok 10-12 l.przy spokojnej jezdzie w przeliczeniu od 50 do 60 zl. a ile gazu? pozdrawiam

 

A ile pali w mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczęście w mieście dużo nie jeżdze (warszawa) ale jak już musze to maksymalnie 13-14 l chyba że w nocy szybsza jazda puste ulice to maksymalnie 15l. Raz sprawdziłem miasto-wieś 100 km bez wariacji ulicznych wlałem 10 l. byłem w szoku. Trasa warszawa-suwałki-warszawa przejechałem na jednym baku plus zwiedzanie a na trasie nie oszczędzałem silnika. czytałem spalanie tych aut przed jego zakupem to troche sie przestraszylem,,ale nie ma tragedi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam w swojej x5 silnik ten sam co w serii 6. n62 4.4i.mam gaz i bardzo sobie chwale.spalanie bardzo latwo obliczam: odcinam zero od predkosci ktora jade.jesli jade 120 pali 12, jesli 200 pali 20.po miescie 15-17.kupowalem auto wiedzac ze gaz bedzie zalozony od razu.i byl, po tyg.nie widze, nie widzialem, nie bede widzial nic zlego w tym aby obnizyc rachunki za paliwo!!!!to jest kpina w europie co sie z cena paliw wyprawia.jesli nie liczycie panowie ile wydajecie na paliwko to dlaczego diesla kupujecie???????czyz nie dla oszczednosci??????przeciez to paliwko do traktorow stworzone bylo.jesli ktos pisze ze gaz jest beeee , ja pisze ze ropka jest beeeee.przeciez jesli benzyna kosztowalaby 2zl to czy ktos kupowalby diesla???no raczej nie.dla mnie gaz, w dzisiejszych czasach jest super.sekwencja to nie to co bylo 15lat temu.kolego:jesli chcesz gaz w bmw 6, dlaczego nie?kazdy silnik bedzie chodzil dobrze.problemem jest chyba tylko butla....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.