Skocz do zawartości

bmw x6 40d - wrażenia z jazdy


hubert1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu jak się sprawuje ten nowy silnik i skrzynia 8-biegowa.

Jakie jest spalanie i prędkość max?

Prosze o ogólne opisy wady i zalety tej jednostki.Czy ma ktoś już kamery side view montowane w zderzaku przednim? Pozdrawiam Hubert

Edytowane przez hubert1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam X6 4.0d od 2 miesięcy. 4000km przejechane. Średnie spalanie ok 12,5l (miasto / poza miastem 50/50). Na autostradzie jechałem max 250 i wtedy spalanie ok 20l. Z silnika i skrzyni biegów jestem bardzo zadowolony. Przyśpieszenie (start ze świateł) i wyprzedzanie rewelacja. Kamery w zderzaku nie zamawiałem. Uznałem, że siedzi się tak wysoko, że nie ma potrzeby. Natomiast kamery w lusterkach przydają się przy parkowaniu. Żałuję zamówienia asystenta świateł drogowych. Światła załączają i wyłączają się przypadkowo. Oślepiam jadących z przeciwka i jadących przede mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już powyżej 10 tyś. km :) Samochód jak na razie bez najmniejszych zastrzeżeń. Silnik super, skrzynia zmienia biegi bardzo szybko.... U mnie w miescie (warszawa) 11l/100km w trasie udało mi sie osiągnąć 8.7l/100 (średnia prędkośc 140km/h :) )

 

Najszybciej jechałem 245 włączyłem tempomat i spalał (wg. spalania chwilowego) 17-19L...

 

 

Pozdrawiam, gdy chcesz coś jeszcze wiedziec to pisz smialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment, ale klekotu na niskich obrotach ;) Poważnie to jednak diesel pomimo swojego momentu nie wkręca się tak fajnie jak benzyna.

Ja po prostu miałem dosyć diesli i w tym aucie wybór padł na bezynę, ale pewnie gdybym kupował teraz gdy jest wersja 40 to bym zdanie zmienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chorwackich autostrad to tam miałem własnie rekord okolo 245 :P Wg. mnie sa one doskonałe, niestety płatne... te 400km (Split- Zagrzeb) połyka sie w niecałe 3h (udało mi sie pojechac Warszawa - Split na raz - wyjechałem z W-wy o 5.00 w splitcie o 21.30... Byłbym szybciej ale niestety musiałem sie często zatrzymywac, bo podróżowałem z psem :) BTW podróż w/w autostradą około godziny 18-19 w ciagu tygodnia to sama przyjemnośc - nie ma praktycznie nikogo (policji również :twisted: )

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu jak się sprawuje ten nowy silnik i skrzynia 8-biegowa.

Jakie jest spalanie i prędkość max?

Prosze o ogólne opisy wady i zalety tej jednostki.Czy ma ktoś już kamery side view montowane w zderzaku przednim? Pozdrawiam Hubert

 

codzienne użytkowanie miasto 16,7l

trasa 11 l zasypiając za kółkiem , lub 16 l średnio szybko , 20l szybko

240+ prędkość max.

 

kamera side view ... przydaje się przy parkowaniu przy krawężnikach i czasami przy innych autach ... ale zamawiałem ją głównie do garażu bo mam wąski, a jest tam bez użyteczna bo obraz krzywy i mało czytelny.

 

Auto ma jakieś 6,5 do 100km/h więc całkiem dobrze. Powyżej 130km/h trochę muli na trasie przy wyprzedzaniu ... przydałoby się jednak jeszcze więcej kucy. Gdybym nie robił rocznie 60kkm to kupiłbym benzynę 50i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
no tak....a ja mam moment taki że nie dasz rady

w jaki sposób?

 

http://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php

 

http://www.zeperfs.com/en/duel2425-2248.htm

 

PS. nie chodzi o wojnę diesel vs. benzyna, ale czasami warto sprawdzić ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment momentem ale wazne tez spojrzec na zakres:

40d 1500 -2000 obr.

35i 1200 - 5000 obr.

poza tym jak widze porownujemy nowy silnik 40d z silnikiem N54 35i , a nalezy porownac go z wersja N55.

 

 

ps. na co sobie za jakis czas pozwole, bo kumplem zamowilismy wlasnie te dwa rozne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.