Skocz do zawartości

Zablokowana płyta CD, nie chce wyjść


jasons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki

 

Przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.

 

Przez długi czas nie używałem CD, dzisiaj chciałem włożyć płytę ale się nie dało (w napędzie była już inna). Płyta ta ani nie jest odtwarzana a naciskanie przycisku wysunięcia płyty powoduje że napęd coś tam robi ale płyty nie potrafi wysunąć.

 

Może ktoś wie ja to zrobić bez udziału ASO??

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak próbowałeś.

 

Poczekaj aż auto przejdzie w stan kompletnego uśpienia (15-40 min). W autach z automatem stan uśpienia poznaje się po wygaszeniu diody obok lewarka zmiany biegów.

 

Następnie po wejściu do auta i przekręceniu zapłonu, możliwie jak najszybciej, wciśnij reject.

 

* tak wyjąłem zablokowaną płytę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko próbowałem, czekanie, reset i nic.

 

Zauważyłem że w momencie próby wysunięcia płyty odblokowuje się mechanizm wkładania, próbowałem wkładać (tak żeby nie zassał do końca) kolejną płytę tak żeby popchnąć tę która się zablokowała. Pewnie uznacie że to niemądre ale desperacki plan zadziałał. Po kilku takich próbach "przetykania" napęd oddał niesforne CD. Była to płyta nagrywana EMTEC. Już jej nie użyję. Z duszą na ramieniu włożyłem kolejny CD tym razem oryginał. CD gra i pokornie na życzenie oddaje płytkę.

 

Dzięki za pomoc pszyman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Niestety u mnie tylko podłączenie pod autocoma pozwoliło zresetować napęd i wyjąć płytę.

Na szczęście mam własnego autocoma.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.