Skocz do zawartości

sportowe zawieszenie w E90 - zmiana na serię?


maksymilian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W swoim aucie mam opony 225/45/17 i 255/40/17 (ROF) i opcję sport suspension settings i powoli dochodze do wniosku, że jednak jest to zawiele jak dla mnie. W związku z tym zastanawiam się, czy istnieje możliwość zmiany zawieszenia (sprężyn / amortyzatorów) na serię.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki temat? Jakie to mogą być koszty?

Pytanie #2: Jakie rezulataty da sama zamiana opon na nie ROF?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

JEst możliwe, po prostu zamieniasz sprężynki i amorki.

 

Ja właśnie planuję w odwrotną stronę niż Ty, bo chce z serii isc w sport.

 

Możemy się zamienić ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ciekawa oferta :)

Celuje jednak w zakup nowego bo ze sprzedazy swojego powinno mi starczyc na nowe seryjne. Ponadto mamy auta a roznych lat modelowych i z roznymi silnikami wiec pewnie i tak by to nie pasowalo...

 

Spokojnie pasuje;) Niczym się nie różnią :) JA mam przebieg 70tys i autko ma dwa lata więc i zawieszka jeszcze zdrowa ;) Ale fakt jak chcesz kupić to wiadomo, że najlepiej nową ;)

 

Ja i tak się rozglądam za zawieszką z m-pakietu

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmiencie sobie najpierw na opony bez run flat a roznica bedzie naprawde wielka.Przynajmniej u mnie tak bylo mialembridgestone potenza najlepsze na jakich jezdzilem jesli chodzi o trakcje ale tak twarde ze mozna bylo kregoslup polamac na dziurach.Po zmianie na opony bez runflata komfort o niebo lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zmiencie sobie najpierw na opony bez run flat a roznica bedzie naprawde wielka.Przynajmniej u mnie tak bylo mialem

bridgestone potenza najlepsze na jakich jezdzilem jesli chodzi o trakcje ale tak twarde ze mozna bylo kregoslup polamac na dziurach.Po zmianie na opony bez runflata komfort o niebo lepszy

 

Potwierdzam. Też jeździłem na Bridgestone RE 050 II ROF i jeśli chodzi o komfort to masakra - zdecydowanie za twarde na nasze drogi, przyczepność za to super.

Teraz założyłem na przód Continental Sport Contact 2 ROF i komfort zdecydowanie lepszy.

Jak wyrobię finansowo, to na wiosnę kupie nowe, zwykłe opony bez ROF.

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam,kupiłem na ten sezon nóweczki potenzy i mam zawiech sportowy,alu 17.To połączenie na naszych drogach to masakra,naprawde.Trakcja i trzymanie się drogi genialne,ale na dziurach wszystko czuć.Wcześniej w 320d mialem wszystko seryjne i komfort resorowania był lepszy,co prawda takich właściwości jezdnych nie było,ale i tak fajnie.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,moja luba ma w 118d ROFy na lato i obniżenie komfortu jest zauważalne.Jednak przy sportowym zawieszeniu i nawet normalnych oponach auto i tak jest dużo twardsze i mniej komfortowe.Dokładając ROF+sportowy zawias+alu np 17 jak ja mam to niestety coś za coś...Ale sam sie na to pisałem i jestem zadowolony:)
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak sprawdzic czy ma sie sportowe zawieszenie? Moze to glupie pytanie :oops: , ale nie wiem czy mam standardowe czy sportowe! Nie wiem czy wszystkie e90 maja takie niskie zawieszenie? Moze ktos by mnie oswiecil w tym temacie :D

Pozdrawiam

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic czy ma sie sportowe zawieszenie? Moze to glupie pytanie :oops: , ale nie wiem czy mam standardowe czy sportowe! Nie wiem czy wszystkie e90 maja takie niskie zawieszenie? Moze ktos by mnie oswiecil w tym temacie :D

Pozdrawiam

 

Jak masz niskie to masz sportowe :) Nie wszystkie, znajomy ma e90 ze standardowym zawiasem to wygląda przy mojej Buni jak auto terenowe ;) no może trochę przesadzam, ale różnicę widać gołym okiem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na początek zmień sobie opony na zwykłe. Dużo to daję. ROF są bardzo twarde. Ja założyłem normalne i lepiej się jeździ. I cena też lepsza :D . Niedługo będzie 5 miesięcy jak kupiłem swoją bunię mam zawieszenie z M-ki i na razie spoko. Na wertepach trochę trzęsie ale da się wytrzymać. Za to po zakrętach (225/45R17 i 255/40R17)się elegancko drogi trzyma. Można świrować :twisted:
http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic czy ma sie sportowe zawieszenie? Moze to glupie pytanie :oops: , ale nie wiem czy mam standardowe czy sportowe! Nie wiem czy wszystkie e90 maja takie niskie zawieszenie? Moze ktos by mnie oswiecil w tym temacie :D

Pozdrawiam

 

Jak masz niskie to masz sportowe :) Nie wszystkie, znajomy ma e90 ze standardowym zawiasem to wygląda przy mojej Buni jak auto terenowe ;) no może trochę przesadzam, ale różnicę widać gołym okiem.

 

Pzdr.

 

haha dobre :D

po nr vin w każdym aso można sprawdzić na jakim zawieszeniu auto wychodziło z fabryki.

Ja mam sportowe dostosowanie podwozia a było jeszcze standardowe i M Podwozie sportowe.

Na 18 jest spoko, tylko obciera mi na garbach i czasem o jakiś krawężnik przytrę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vehicle information

 

VIN long WBAVC31010KU49735

 

Type code VC31

 

Type 320D OL (EUR)

 

Dev. series E90 ()

 

Line 3

 

Body type LIM

 

Steering LL

 

Door count 4

 

Engine M47/T2

 

Cubical capacity 2.00

 

Power 120

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

 

Upholstery LEDER DAKOTA/BEIGE (LCB4)

 

Prod. date 2005-05-31

 

 

Order options

No. Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

 

2BH LT/ALY WHEELS DOUBLE SPOKE 156

 

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

 

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

 

3AC TRAILER TOW HITCH

 

302 ALARM SYSTEM

 

313 EXTERIOR MIRROR PACKAGE

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

 

4AB FINE-WOOD TRIM BURR WALNUT

 

4AE ARMREST FRONT RETRACTABLE

 

415 SUNBLIND FOR REAR WINDOW

 

417 SUNBLINDS FOR REAR SIDE WINDOWS, MECH

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

 

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

 

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

520 FOGLIGHTS

 

521 RAIN SENSOR

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

540 CRUISE CONTROL

 

563 LIGHTS PACKAGE

 

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

 

620 VOICE INPUT SYSTEM

 

644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF.

 

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

 

7RP ADVANTAGE PACKAGE

 

7RS COMFORT PACKAGE

 

8SP COP CONTROL

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

868 LANGUAGE VERSION DUTCH

 

877 DELETION CROSS-OVER OPERATION

 

886 DUTCH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

 

9AA EXTERNAL SKIN PROTECTION

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowanie pomaga zmiana opon jak już wspominali koledzy. Na 17" zwykłych jest bardziej komfortowo niz na 16" ROF

2. Zmieniając opony poczytajcie opinie i charakterystyke, Bridgestony są dosć twardymi oponami, nie zużywają się szybko ale są twarde. Jeśli już ktoś jest zdecydowany na ROF to może poszukac innych opon, np Continentali?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.