Skocz do zawartości

520 m20b20-zerwany pasek rozrządu


tobocian

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak kolega napisał:

m20

1 etap:kluczem dynamo 30Nm,

2 etap:sztywny klucz o 90 stopni

3 etap:sztywny klucz o 90 stopni

http://lh5.ggpht.com/_T8ASKQH1sjA/TJSFIZY3-iI/AAAAAAAAC5Q/2jJU9nAN7mc/s640/DSCN8713.JPG

m30

1 etap:dokręcić śruby od 1 do 6 momentem 60 Nm,wyjąć trzpienie ustalające i dokręcić śruby od 7 do 14 mom.60Nm

zrobić 20 min przerwy i dokręcić śruby od 1 do 14 80Nm

po nagrzaniu silnika przez 25 minut

3 etap:dokręcić śruby sztywnym kluczem o 35 stopni

http://lh6.ggpht.com/_T8ASKQH1sjA/TJSFIvK70XI/AAAAAAAAC5U/FaT6X1ObrG8/s640/DSCN8714.JPG

 

I jeżeli już wyciągacie głowicę to na pewno wiecie że śruby odkręcamy i przykręcamy w odpowiedniej kolejności :norty: wrzuciłem fociory powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem jeszcze dodac ze te sruby mi pekaly juz przy sile 120Nm , a gdzie tu do momentow fabrycznych ktore wynosza ponad 200Nm . Wiem ze dociaga sie w stopniach ale sie troche pobawilem zeby zmierzyc sile z jaka jest dokrecana glowica.

 

 

o k**** :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :mad2: :mad2:

 

skad ty wziales te momenty...? SRUBY DO GLOWICY M20B20 DOKRECA SIE MOMENTEM 30NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem jeszcze dodac ze te sruby mi pekaly juz przy sile 120Nm , a gdzie tu do momentow fabrycznych ktore wynosza ponad 200Nm . Wiem ze dociaga sie w stopniach ale sie troche pobawilem zeby zmierzyc sile z jaka jest dokrecana glowica.

 

 

o k**** :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :mad2: :mad2:

 

skad ty wziales te momenty...? SRUBY DO GLOWICY M20B20 DOKRECA SIE MOMENTEM 30NM

 

czytaj całość i ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.