Skocz do zawartości

Sensor deszczu


ogród-lca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi nadal nikt nie potrafi powiedzieć czy można przeaktywować wycieraczki żeby działały bez sensora tak jak gdyby go nie było wcale. Chyba będę musiał odwiedzić ASO

 

Witam

Ja ostatnio bawiłem się INPĄ i przez przypadek nacisnąłem aktywowanie czujnika, po czym przestał niestety działać jak trzeba, wycieraczki działają teraz jak zwykłe :(

Więc jak chcesz sie pozbyć czujnika to podłącz INPĘ i aktywyj czujnik, powinien przestać działać. Może natomiast ktoś wie co zrobić teraz aby włączyć go z powrotem? INPĄ jakoś mi się nie udaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawdź sobie na fotkach w mojej galerii. To taki duży czarny placek na szybie w miejscu gdzie dochodzi lusterko wsteczne.

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to ja nic nie kumam ja też mam taki czarny placek pod lusterkiem wstecznym myślałem że nie mam czujnika bo u mojego kolesia czujnik jest takim plastikowym kwadratem przyklejonym do szyby siedząc w aucie na prawo od lusterka wstecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ogród-lca: rozkodowywałeś sobie VIN ? Jeśli masz czujnik deszczu to powinien być wyszczególniony na liście wyposażenia :wink:

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Ja też myślałem, że mój czujnik deszczu nie działa dopóki nie przeczytałem w instrukcji, że trzeba go aktywować! Niestety nie mam jej przy sobie, żeby napisać dokładnie jak to zrobić, ale generalnie chodzi o to, żeby wykonać odpowiednią sekwencję ruchów dźwignią od wycieraczek kiedy kluczyk jest przekręcony do pierwszej pozycji. Po tym zabiegu mój czujnik ożył!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej od auta jest na początku spis wyposażenia i tam mam wpisany sensor deszczu, ale miałem wymienianą szybę, bo jest nie oryginalna a tak jak napisałem mój kumpel ma na szybie taki doklejony kwadrat u mnie tego nie ma, więc się zasugerowałem, że przy wymianie szyby ktoś go nie dokleił, ale tak jak piszesz kolego pawelek3xx że czujnik wygląda tak jak u ciebie na fotkach to ja mam obraz identyczny na przedniej szybie za lusterkiem. Więc może to po prostu jest kwestia uaktywnienia teko sensora.

Tak jak pisze kolega ppod też wyczytałem coś takiego w instrukcji tylko jeszcze nie przeprowadziłem próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w obudowie/uchwycie lusterka, na którym jest ono przyklejone od szyby. Patrząc od zewnątrz na szybę, to całe pole jest czarne, a w nim jest dziura średnicy około 1cm i to właśnie jest pole działania sensora.

Jak kupiłem samochód, to też mi nie działał, ale kiedyś zupełnie przypadkiem po rozładowaniu aku i skasowaniu wszystkich błędów INPĄ zaczął dzialać i działa do dziś.

Szybę również miałem wymienianą, ale pasuje ona w 100% do lusterka i sensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jak rozgryść temat tego czujnika deszczu w moim aucie są dni kiedy dziala poprawnie .... a innego dnia po jakimś czasie przestaje dzialać....?

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego nie ma tu zadnego szpeca od sensora ja ze swoim tematem borykam sie już dośc długo robiłem próby z aktywacją tego sensora tak jak pisano na paru postach ale nic to nie dało nie działa i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej E39 z 1998r podczas jazdy zimą zabrakło mi płynu i wycieraczki wycierały tylko to co śnieg napadał i wtedy czujnik się wyłączył-aktywowałem go programem INPA, niewiem czy brudna szyba i działające

wycieraczki miały z tym coś wspólnego.Widziałem przypadek że gość miał pęcherzyk powietrza na żelu między szybą i czujnikiem i wycieraczki chodziły non stop.Z tego wynika że jeśli czujnik jest nie aktywowany to wycieraczki

działają sekwencyjnie czasowo,a jeśli jest coś między czujnikiem a szybą to wycieraczki działają jak na 2-gim biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak kupiłem swoją też mi działał, nawet jakiś rok ale od pewnego czasu przestał działać, nie wiem czy po zabawie inpą czy przez wymianę przekaźnika od wycieraczek. Miałem czasem tak, że podczas deszczu jak były ustawione wycieraczki na czujnik nagle przestawały działać, bezpiecznik nie spalony, wymieniłem przekaźnik i od tamtej pory jest ok, tyle że ten czujnik nie działa tera. Przekaźnik dokladnie taki sam, w inpa wystąpil jakis bład w czujniku, ilość dB za wysoka nie pamietam już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda zew. i wew. w moim przypadku. aby go aktywować manetka musi być w położeniu 1 i należy obrócić kółko od intensywności pracy.

 

Ja mam dokladnie taki sam jak w/w kolega grzechu31, i tak samo dziala jak w jego opisie. TZN : jesli manetka od wycieraczek jest w polozeniu 1, a suwak od intensywnosci pracy wycieraczek przesuniety na sam dol, to dziala "rine sensor", czyli kiedy czujnik wykryje za duzo wody w miejscu czujki na szybie, ale jesli przesune suwak od intensywnosci pracy wycieraczek o jedna pozycje do gory, lub wyzej, to wycieraczki chodza z rownymi przerwami, wolniej lub szybciej w zaleznosci os ustawienia w/w suwaka.

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja intensywności służy do ustawienia czujnika deszczu-czyli np jeśli mamy na min. to wycieraczki będą ignorowały bardzo drobne krople wody a jeśli na max to pracowały będą nawet przy minimalnych opadach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny?

 

joy na 1 a przelacznik reguluje czulośc sensora?

 

czy może

 

joy na 1 przełącznik na dole - działa sensor

przełącznik wyżej dzialają czasówki

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.