Skocz do zawartości

Sensor deszczu


ogród-lca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie w moim aucie nie działa ta opcja samowłączających się wycieraczek, ale nic dziwnego, bo na szybie nie mam czujnika pomyślałem, że po prostu nie mam w wyposażeniu tej opcji, ale przeglądając książkę serwisową na pierwszej stronie jest wklejone wyposażenie auta i tam jest wpisane, że sensor deszczu jest. Auto ma wymienioną szybę, bo jest nie oryginalna i przypuszczam, że ktoś po prostu dał D..... i go nie zamontował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może w E46 znajduje się w lusterku :P W E39 oczywiście na szybie przedniej w miejscu mocowania lusterka wstecznego. U mnie on jest, ale nie działa :cry: Nawet przerywana praca wycieraczek przez to nie działa...

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w e39 jest dokładnie na szybie przy lusterku wstecznym patrząc od przodu po jego lewej stronie tak jest u mojego kumpla ma taką e39 jak ja po lifcie, ale ona ma orginalna szybe a u mnie jest wymieniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakie 8 miesięcy temu wymieniałem szybę z czujnikiem + uszczelkę i zapłaciłem za wszystko 700zł. A do dzisiaj nie wiem jak włączyć tak aby auto samo dobierało prędkość wycieraczek - kręcę dźwignia na wszystkie strony i nic- tylko ręczne ustawienia jak w normalnym aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni szyba pod sensor od tej z wersji bez sensora ?

Jak ten sensor jest podłączony czy przewód idzie gdzieś w podsufitce i wychodzi wtyczka przy szybie ? , czy jest sensor razem z przewodem ? i gdzie to jest wpięte z drugiej strony ?

Muszę coś pokombinować z tym, bo jak dam wycieraczki na pierwszy krok, czyli na pracę przerywaną to raz sie ruszą i juz nie chodzą może to przez ten brak sensora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy przewód idzie gdzieś w podsufitce i wychodzi wtyczka przy szybie ?

Tak to dokładnie u mnie wygląda.

Muszę coś pokombinować z tym, bo jak dam wycieraczki na pierwszy krok, czyli na pracę przerywaną to raz sie ruszą i juz nie chodzą może to przez ten brak sensora ?

Tak, to raczej wina braku sensora, bo pierwszy bieg w górę to właśnie tryb automatyczny, dlatego nie działczy.

Napraw to jakoś, bo dobry motyw z tymi wycieraczkami, czasem tylko zareagują z opóźnieniem, ale ogólnie GIT! No i szyba musi być czysta raczej...

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponawiam pytanie czy jest mozliwośc przeprogramowania wycieraczek by na 1 biegu chodziły bez sensora deszczu bo przy niewielkich opadach jest to bardzo niewygodne gdy tryb przerywany nie działa. Jest też opcja zakupienia brakującego sensora i zamontowanie tylko jak i gdzie jest on podłączony ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
panowie czy na prawdę nikt nie wie nic w tym temacie ? czaczęła się deszczowa pogoda i brak trybu przerywanego jest bardzo uciążliwy. A może ktoś wie ile kosztuje djagnoza usterki lub porada w ASO BMW np Wrocław ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpewniej byłoby taki sensor nabyć, skoro resztę już masz. Odpadnie Ci jakieś tam przeprogramowanie, jeśli takie w ogóle musiałbyś wykonać chcąc obsługiwać 1 bieg wycieraczek zamiast sensora. Podłączasz tam, gdzie spod podsufitki wystają kable, przy lusterku, które zresztą też ma inną obudowę w wersji z sensorem. No i szyba inna jest pod sensor. Jeśli masz wszystko inne ogarnięte to rób wjazd na Alledrogo i zanabywaj sensor.

Spore udogodnienie moim zdaniem, ale u dwóch znajomych, w e39 i e46, którzy owe sensory mają - niestety nie działają.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie chciałem zrobić kupić sensor na allegro i go założyć, ale przy lusterku nie wystają żadne kabelki a pod podsufitkę palca włożyć nie mogę może podczas wymiany szyby gdzieś tą kostkę wepchali nie wiem też czy szybę założyli taką pod sensor skoro nie założyli sensora i taka mała czarna magia, więc najprościej było by tą opcję wyłączyć żeby na 1 biegu tryb przerywany działał, bo tak jak pisałem podczas niewielkiego deszczu jest to uciążliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klops!

Tu niestety nie pomogę, kolego. Musisz znaleźć kogoś kumatego w temacie kto to ogarnie. Ciekawe czy zamontowanie zwykłej manetki (bez sterowania czułością sensora) rozwiązałoby problem?

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego nie ogarniam jest to moje pierwsze auto z niby sensorem i ogólnie pierwsze BMW wcześniej jeździłem Audi i z tytułu wykonywanej pracy miałem dostęp do wszelkiej dokumentacji a teraz lipa, no nic może trafi sie tu na forum ktoś, kto ma jakąś wiedzę na ten temat jak nie to zostanie serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jeżeli tylko auto było uruchomione bez podłączonego sensora deszczu. to napewno się wyrejestrował z systemu. Obawiam się , że nie tylko podlączenie sensora Cię czeka , ale także wizyta w serwisie lub u kogoś kto ci ten sensor uaktywni w systemie auta. Pozdrawiam

PS.Nawet tylko po wymianie samej szyby pozostaje do zrobienia tzw. kalibracja czułości sensora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem zabardzo po co te cale zamieszanie ja wymienialem w swojej buni szybe , i nic mi nie poprawiano przy uzycia komputera , zwykly montaz szyby z sensorem . przed zamowieniem szyby upewniono sie tylko czy jest to sensor z dwoma lub czterema oczkami . wszystko funkcjonuje bez zastrzezen :lol:

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,..... ja mam podobny problem

po wymienie szyby pozostal mi maly bombel powietrza na czujniku..... i tez na 1 biegu wycieraczek zle mi dziala sensor....

robilem od nowa kalibracje w gt1 ale bez efektu...... czujnik reaguje na wode ale potem i tak na suchej szybie zalacza wycieraczki bardzo denerwujace podczas malych opadów... praktycznie jest nieczuly

 

 

czy to moze byc wna tej plamki

powietrza?

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło, ale...

Mam to samo. Chyba ktoś przede mną szybę wymieniał - pod czujnikiem jest mały pęcherzyk. Praca wycieraczek dokładnie taka, jak opisałeś. Często walą bez sensu po prawie suchej szybie. Zdaje się, że właśnie ten pęcherzyk jest przyczyną niewłaściwej pracy...

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.