Skocz do zawartości

e34 drobiazgi


max555444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko co może być przyczyną jeżeli na wyświetlaczu elektronicznym 6 przyciskowym polowa jaśniej świeci a druga połowa ciemniej ?

a drugie pytanie to jak można wymienić żarówki podświetlenia przełączników nawiewu ...? prosiłbym o jakiś schemat albo szczegółowe wyjaśnienia ... z góry dziekuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wyswietlacz to mowisz pewnie o tym malym komputerku pokladowym obc, najpewniej masz spalona jedna zarowke od podswietlania.. trzeba wymienic, operacja dosyc prosta wyjmujesz radio obok komputerka z tylu jest dzwignia wysuwasz wyswietlacz na wierzch i wymiana:) w przypadku nawiewu to samo tylko ze wiecej rozbierania... pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak kolego musisz czymś powadzić ten panel sterowania nawiewami ja to zrobiłem cieniuśkim śrubokrętem żeby nie narobić za dużo śladów,jak już wyciągniesz go z mocowań będzie wisiał na 3 jeśli się nie mylę wiązkach kabli żeby je odczepić należy przesunąć melasową blaszkę do góry i kabelki powinny się oddzielić,następnie musisz po odkręcać wszystkie śrubki z tyłu panelu zdjąć pokrętła(centralnie za środkowym pokrętłem jest żarówka)ja osobiście wymieniłem ją na 2 diody bo diody się rzadziej przepalają.A co do zegarka też możesz wymienić żarówki na białe diody są ich 3 sztuki w każdym elektroniku dostaniesz jeśli powiesz że chcesz diody do podświetlenia liczników.
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie narobić śladu w nawiewie manualnym...

należy wyciągnąć schowek, odkręcić osłonę plastikową od strony nagrzewnicy oraz tą pokrytą dywanem, wtedy ujrzymy piękny widok nagrzewnicy.

nawiew manualny jest na 4 linkach które prowadzą do nagrzewnicy na suwakach czerwona, zielona, niebieska, oraz żółta od pokrętła z biegami wiatraka, odłączamy je tak żeby nie połamać nóżek, już nie pamiętam ale chyba wystarczyło je ścisnąć i wysunąć.

Przy nagrzewnicy niestety nie będzie oznaczonych kolorów i trzeba zapamiętać :).

3 linki od nawiewów są blisko i ujrzymy je natychmiast, czwarta natomiast jest blisko deski zaraz przy przegrodzie

ten zabieg niestety trzeba wykonać, ponieważ nie uda nam się wysunąć panela, a jak tak to nie uda podłączyć linek, gdy będziemy już składać ;)

Wyciągamy radyjko i wysuwamy panel od środka, wtedy wystarczy odłączyć jedną kostkę na przewody, która jest odpowiedzialna za prąd do podświetlenia oraz dwa pokrętła ( ciepło zimno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.