Skocz do zawartości

330d turing trzaski z tyłu auta lewa strona


seed1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w mojej e46 podczas ruszania i tylko wtedy słychać metaliczne trzaski coś w rodzaju trzeszczenia tylko przy ruszaniu tak do przodu jak i do tyłu. Dodam że wymieniłem tuleje pływające, dolne tuleje wahacza. Obspawane zostały mocowania sanek, gdyż jedno a dokładnie lewy tył było naderwane z karoserii. Jako ciekawostke dodam że podczas opadów deszczu to skrzypienie nie występuje, i proszę nie pisać że to uszczelka bądz plastik. Tuleje tylnych sanek w bdb stanie. Kilku mechaników się poddało, licze na Was , ewentualnie na namiary kogoś we Wrocławiu kto by się tego podjął i naprawił. Dodam że wersja w manualu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie doczytałem się jakie masz z tyłu hamulce bo podejrzewam tarczo-bębny i zerwaną sprężynę od szczęk hamulca ręcznego która nie odciąga szczęk we właściwe położenie co powoduje ich obcieranie o bęben a co za tym idzie wycieranie, goła blacha trąc o inny metal daje właśnie takie efekty( zobacz czy jak zaciągniesz ręczny na1-2 ząbek też tak skrzeczy?)

 

normalnie takie zachowanie dają tuleje met-gumowe wahaczy ale mówisz ze wymieniłeś to rozbierz i zobacz

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręcznym sprawdzone i dalej jest tak jak było. Za tydzień wymieniam wszystkie tuleje w wózku, bo mechanik stwierdził że wymienił tylko jedną bo reszta jest ok. Jesli problem nie ustąpi auto na podnośni karcher do ręki i najpierw zmocze nadkole i test, podem podłoge po kawałku i test i tak do skutku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje tuleje tuleje

 

jak wymienił jedną to napewno inna

 

pisałeś że wymienione i to mnie w błąd wprowadziło a tak to 100% sparciała guma tulei

 

wejdż do kanału i popsikaj pokolei na każdą wd40 gumie nie zaszkodzi a sprawdzisz która skrzeczy

 

to wada i mietków i bmw niby dobra a wkurza skrzeczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

KOLEGO Boggy e36 jestem Ci winny skrzynke piwa. Po wizytach u kilku mechaników którzy naprawiają tylko BMW u każdego słyszałem inną diagnoze tzn:

uszkodzone tuleje kołyski,sanek

Uszkodzona półoś, uszkodzony dyfer, uszkodzone tuleje tylnego zawieszenia itp. Okazało się że tak jak pisałeś rozwarstwiła się blacha na łączeniu nadkola z podłągą a dokładnie puściły dwa zgrzewy. Po wizycie u blacharza ok 20 minut po trzaskach nie zostało ani śladu. Jeszcze raz dzięki kolego Boggy e36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO Boggy e36 jestem Ci winny skrzynke piwa. Po wizytach u kilku mechaników którzy naprawiają tylko BMW u każdego słyszałem inną diagnoze tzn:

uszkodzone tuleje kołyski,sanek

Uszkodzona półoś, uszkodzony dyfer, uszkodzone tuleje tylnego zawieszenia itp. Okazało się że tak jak pisałeś rozwarstwiła się blacha na łączeniu nadkola z podłągą a dokładnie puściły dwa zgrzewy. Po wizycie u blacharza ok 20 minut po trzaskach nie zostało ani śladu. Jeszcze raz dzięki kolego Boggy e36

 

:cool2:

...i cieszę się, że kolejny użytkownik "stukającej e46 :D "

zazna w końcu ciszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.