Skocz do zawartości

Problem z Temperatura


grzesbu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem polega na tym ze klimatyzacja nie chce mi się włączać pewnie z tego powodu ze na desce rozdzielczej pokazuje mi -20 C

Pytanie jak skalibrować temperaturę ? Sprawa tego typu ze na pewno jest wszystko w porządku jeśli chodzi o czujniki itp. Po prostu byłem u mechanika i cos mi tam namieszał przy liczniku z jakimiś ustawieniami i od tamtej pory mam minusowa temperaturę oczywiście jeśli jadę autem ona rośnie ale nigdy do faktycznego stanu na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ponownie panowie mam pytanie w jakim czasie albo po przejechaniu ilu km. macie temperaturę silnika taka jaka powinna byc czyli wskazówka pionowo przypuszczając ze na zewnątrz jest tak jak teraz czyli 2 do 5 C

 

problem w tym ze robie jakies 15 do 20 km z czego 15 km wioski a 5 km miasto i wskazówka jeszcze nie jest na pion od temp.

Chodzi oto czy to normalne w dislach ze jak jest chłodniej na zewnątrz to potrzebuje więcej czasu na nagrzanie sie silnika a możne sprawa polega na tym ze mam nawiez na ciepło właczony i na środek auta mam 23 C ustawione ?

W każdym bać razie jak było cieplej na zewnątrz to w miarę szybko silnik się nagrzewał a teraz wolniej przez co więcej spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam panowie małe pytanie czy przy temp np 0 do - 15 wiatrak ten co sie znajduje za chłodnica to chyba jest ten co ma w sobie to wisko całe, czy przy tak niskich temperaturach jak odpalam auto on powinien sie od razu kręcić czy dopiero po czasie jak silnik sie nagrzeje

 

A drugie pytanie jakie moga byc powody ze silnik sie słabo grzeje ( termostat wymieniłem Orginał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko moze sie krecic caly czas a ktory termostat wymieniles bo masz 2? poczytaj o termostacie EGR

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko moze sie krecic caly czas a ktory termostat wymieniles bo masz 2? poczytaj o termostacie EGR

 

 

No z tego co wiem to chyba mam jeden termostat ze tego EGR to nie mam kurcze teraz to juz nie wiem

No wymiana głównego

 

O znalazłem na tej stronie pokazuje mi ze nie mam termostatu EGR http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=11_2842&hg=11&fg=35&hl=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie panowie mam pytanie w jakim czasie albo po przejechaniu ilu km. macie temperaturę silnika taka jaka powinna byc czyli wskazówka pionowo przypuszczając ze na zewnątrz jest tak jak teraz czyli 2 do 5 C

U mnie przy temperaturze ujemnej - jak do tej pory - silnik potrzebuje około 12-15 minut (jazda miejska, trochę korków we Wrocławiu) żeby wskazówka stała już idealnie w pionie. W tym czasie przejeżdżam dystans około 3-4km - ale trzeba pamiętać, że jest to przykorkowane czasem miasto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.