Skocz do zawartości

róznica w spalaniu-katalizator strumiennica


monsterro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak miałeś zapchany katalizator to powinno spaść.

Ogólnie to powinno lekko spaść ale możesz nie zauważyc różnicy jak zaczniesz cieszyć się z mocy auta :twisted:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie mam zapchanego tylko miedzy 3-4tys obr. jest blaszany dzwiek z katalizatora co mnie denerwoje i chce sie go pozbyc . czyli spalanie ewentualnie sie nie zmieni a mocy przybedzie?

http://www.fotka.pl/profil/m


BBBBB M M W W

B B M M M W W W

BBBBB M M M W W W

B B M M WW WW

BBBBB M M W W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało że dźwięk po wycięciu kata i wmontowaniu strumienicy jeszcze bardziej działa Ci na nerwy. Od jej montażu mocy Ci raczej nie przybędzie, prędzej po wycięciu katalizatora zamontował bym w to miejsce jakiś tłumik środkowy. Poszukaj jeszcze na forum czy nie będzie jakiś efektów ubocznych po wycięciu katalizatora jeśli masz lambdę za nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

On nie ma lambdy za katem.

Dźwięk będzi ok jak ktoś z głową to zrobi. Dźwięk bedzie bardziej blaszkowy niz oryginalnie ale jeśli w tej chwili rozsypany katalizator dzwoni to może i dźwięk będzie nawet lepszy.

Mocy nie przybedzie bo czemu by miało przybyć?

Najwyzej odzyska moc jeśli kat jest przypchany.

Troche inaczej ta moc bedzie się pojawiała. Według mnie na niekożyść bo moment obrotowy pojawi sie na wyższych obrotach.

Będzie znacznie mocniej śmierdziało spalinami.

 

Osobiście doradzam wstawić nowy katalizator. Tłumik to trzeba by jakoś dobrać bo nie powinien być pierwszy lepszy bo może zamulić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja nie mam rozlecianego kata tylko jest przydzwiek na wysokich obrotach gdzies od 3 tys do 4.5... jakos tak takie plytkie pierdzeni. podobno jakas blaszka na trojniku sie nadrywa i ona daje taki efekt...

http://www.fotka.pl/profil/m


BBBBB M M W W

B B M M M W W W

BBBBB M M M W W W

B B M M WW WW

BBBBB M M W W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam katalizatora, a w to miejsce jest dwururka.Nie wiem nic więcej o konstrukcji, gdyz auto sprowadzono mi z takim wydechem.

Co moge powiedzieć o mocy: na pewno auto jest sporo mocniejsze niż mojego teścia z tym samym silnikiem z katalizatorem (ale moze u niego jest juz niesprawny i zapchany), ale dzwięk jak dla mnie mniej sie podoba u mnie.Do 2 tys obrotów jest porównywalnie jeśli chodzi o głośność , ale później głośniej jest u mnie.

Dzwięk bez kata jest bardziej chrapliwy i bardziej sportowy.U teścia jest bardziej "jedwabisty" dzwięk i taki bardziej mokry, a u mnie suchszy, ale ogólne znajomym dzwięk mego auta podoba sie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.