Skocz do zawartości

Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

w aukcji jest napisane 1.6, ale faktycznie jak oglądałem samochód to nie zwróciłem uwagi jaka rzeczywiście jest tam pojemność, mam nadzieje ze ta właściwa dla tego modelu :)

Jutro się wszystko wyjaśni, na 15 jestem umówiony w ASO. Dziękuje za pomoc liczę ze od przyszłego tygodnia dołączę do szanownego grona posiadaczy tych wspaniałych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Planuje zakup 17 m pakietowych, sa dwie aukcje i w kazdej handlarz mowi ze super proste i woogle :)

 

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-17-wz-207-bmw-1-m-pak-z3-z4-3-i2418892581.html 2290zł

 

http://allegro.pl/17-bmw-1-m-pakiet-e81-e82-e87-e88-felgi-oryginal-i2435454699.html 1900 zł

 

Wydaje mi sie ze sprzedawca z pierwszego linku jest pewniejszy ale 400 wiecej, co myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup 17 m pakietowych, sa dwie aukcje i w kazdej handlarz mowi ze super proste i woogle :)

 

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-17-wz-207-bmw-1-m-pak-z3-z4-3-i2418892581.html 2290zł

 

http://allegro.pl/17-bmw-1-m-pakiet-e81-e82-e87-e88-felgi-oryginal-i2435454699.html 1900 zł

 

Wydaje mi sie ze sprzedawca z pierwszego linku jest pewniejszy ale 400 wiecej, co myslicie ?

 

U pierwszego sprzedawcy kupowalem dekielki do felg i nie moge narzekac. Moge Ci jedynie doradzic byś poprosil o dokladniejsze zdjecia felg, ewentualnie podjedz i ocen na zywo.

 

Vampir, to 120d z Żyrardowa jest świeżo sprowadzone, popatrz na mobile.de po ile chodzą 120d z takim wyposażeniem i zastanów się, jak to możliwe, że handlarz sprzedaje bezwypadkowe cacuszko dużo poniżej tych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale ten samochod jest z 2008r. i ma silnik 1600 cm3

Na podstawie czego to wnioskujesz? Mam nadzieję że nie sugerujesz się tym co ktoś wpisał w ogłoszeniu, bo myślę że większość posiadaczy 116-tek zorientowała się dopiero przy ubezpieczeniu że ma 2 litrowy motor pod maska (albo nawet się nie zorientowali).

 

 

juz po diagnozie, samochod zostal wyprodukowany 23.07.2008r. i posiada silnik 1600cm3 sprawdzone w BMW. wiec o co tu chodzi skoro twierdzicie ze samochody po liftingu z silnikiem benzynowym z serii 116 posiadaja 2 litrowy motor ? co wyszlo po przegladzie w ASO, byl pukniety w prawy blotnik jest tam szpachla, prawdopodobnie sonda NOX czy jakos tak jest awaryjna bo wywala bledy, i do wymiany klocki z tarczami na tyl,

 

strasznie mulowaty jest ten samochod pojezdzilem z godzinke

, skoro model posiada silnik 1600cm3 ale jest po liftingu to wystepuje w nim usterka napinacza czy nie ? w ASO twierdza ze skoro nie zostala zatwierdzona akcja serwisowa dla niego to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejs82 - ile razy można pisać WADĘ POSIADAJĄ SILNIKI PRZED LIFTEM , w dowodzie rejestracyjnym co masz wpisane 15--cm3 czy 19--cm3 ?

 

pezet1993 - kolor ani wnętrze jakoś nie z najładniejszych dostępnych na rynku .... mało jest 130i i według mnie tego rodzyna lepiej szukać za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w dowodzie jest napisane 15--cm3 ASO to potwierdza, dlatego sie pytalem po raz kolejny czy ten silnik posiada wade napinacza skoro to nie jest 2.0cm3

 

raczej jestem na niego zdecydowany, troche straszy mulowatosc tej jednostki, licze ze dynamika troche wzrosnie jka go przegonie porzadnie na trasie - katalizator sie przeczysci, ewentualnie sonda NOX do wymiany - jakies 1300zl w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w dowodzie jest napisane 15--cm3 ASO to potwierdza, dlatego sie pytalem po raz kolejny czy ten silnik posiada wade napinacza skoro to nie jest 2.0cm3

 

raczej jestem na niego zdecydowany, troche straszy mulowatosc tej jednostki, licze ze dynamika troche wzrosnie jka go przegonie porzadnie na trasie - katalizator sie przeczysci, ewentualnie sonda NOX do wymiany - jakies 1300zl w ASO

 

Wadliwy silnikiem jest na pewno N45B16, sprawdz po vinie jaki masz silnik w tym, ktory chcesz kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. VIN mam inny model silnika, ( WBAUE31030E173904 ) , mam nadzieje ze jak go przegonie to silnik zrobi się bardziej dynamiczny po przeczyszczeniu katalizatora bo na chwile obecna prawie się nie odpycha, mam citroena C4 z 2011r. z silnikiem 1.6 benzyna i tez od BMW i jest spora różnica na korzyść francuza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz po diagnozie, samochod zostal wyprodukowany 23.07.2008r. i posiada silnik 1600cm3 sprawdzone w BMW. wiec o co tu chodzi skoro twierdzicie ze samochody po liftingu z silnikiem benzynowym z serii 116 posiadaja 2 litrowy motor ?

 

AFAIR motor 2.0 w 116i pojawil sie dopiero w 2009 r - wiem ze mamy na forum przynajmniej jedno E81 z 2.0 z tego rocznika.

Zmiana pojemnosci napewno nie nastapila przy okazji wprowadzeniu na rynek wersji E87 LCI / E81, co mialo miejsce w marcu 2007 r. Natomiast przy okazji liftu do tego 1.6 dolozyli wtrysk bezposredni i zmienili jego oznaczenie z N45 na N43. Na domiar zlego, pozniejszy 116i 2.0 tez ma oznaczenie N43 :|

Ponizej parametry obu silnikow N43:

- 122 hp (91 kW), 160 N·m (118 ft·lbf) in the BMW 116i (Euro 4, 1.6 litre (bore x stroke: 82mm x 75,7mm) production years 2007-2009)

- 122 hp (91 kW), 185 N·m (136 ft·lbf) in the BMW 116i (Euro 5, 2.0 litre)

Wiadomo ze najlatiwej sprawdzic konkretne auto po VIN ale jako jakas ogolna zasade mysle ze mozna przyjac ze 116i do 2008 r. ma poj. 1.6.

Jesli chodzi o subiektywne odczucia to jezdzilem obydwoma - E87 1.6 przed liftem z wypozyczalni na wakacjach, a obecnie mam E81 2.0 i tak:

- 2.0 przyjemniej jezdzi sie na codzien - ma lepszy moment, lepiej idzie z dolu, nie wymaga ciaglego wchodzenia na obroty jak w przypadku 1.6

- osiagi tzn. predkosc maksymalna i przyspieszenie do 100km/h sa moim zdaniem niemal ze identyczne

- 1.6 ktorym jezdzilem lepiej brzmial na wolnych obrotach - ten 2.0 z wtryskiem bezposrednim na luzie brzmi troche jak diesel, szczegolnie dla osob bedacych na zewnatrz auta ;)

Ogolnie IMO jesli jest taka mozliwosc to lepiej brac 2.0 natomaist napewno nie jest to jakas mega roznica, zreszta to samo wynika z analizy suchych danych technicznych obu silnikow :cool2:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za konkretną informację, jeśli po przeczyszczeniu katalizatora lub po wymianie sondy NOX dynamika tego silnika 1.6 wzrośnie ( jeździłem modelem 116 z silnikiem 2.0 ) to będę zadowolony uważam ze na miasto w zupełności wystarczy, samochodem jeździła kobieta na krótkich dystansach i pewnie bardzo wolno dlatego silnik muli - przynajmniej taką mam nadzieję, samochód jest bardzo zadbany ,w ASO też wielkich problemów nie znaleźli wiec raczej warto się zdecydować, prowadzenie tego modelu to czysta przyjemność, boje się tylko tego zamulonego silnika oby rozwiązaniem tego problemu był zanieczyszczony katalizator który mam nadzieje przeczyści się na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za konkretną informację, jeśli po przeczyszczeniu katalizatora lub po wymianie sondy NOX dynamika tego silnika 1.6 wzrośnie ( jeździłem modelem 116 z silnikiem 2.0 ) to będę zadowolony uważam ze na miasto w zupełności wystarczy, samochodem jeździła kobieta na krótkich dystansach i pewnie bardzo wolno dlatego silnik muli - przynajmniej taką mam nadzieję, samochód jest bardzo zadbany ,w ASO też wielkich problemów nie znaleźli wiec raczej warto się zdecydować, prowadzenie tego modelu to czysta przyjemność, boje się tylko tego zamulonego silnika oby rozwiązaniem tego problemu był zanieczyszczony katalizator który mam nadzieje przeczyści się na trasie.

 

Wlasnie spojrzalem na linka do auta ktory wkleiles - z VIN (E173904) wynika ze to E87 LCI 116i 1.6 (N43) z lipca 2008.

IMO podana cena za auto - 45k PLN jest troche wysoka zwazywszy ze doplacajac 5-8k PLN mozna trafic np. E81 z loterii Orange z 2010 r. z symbolicznymi przebiegami. Kupujac uzywke zastanowil bym sie mimo wszystko nad egzemplarzem z lepszym wyposazeniem / silnikiem. Natomaist wiadomo ze wazniejszy jest stan auta i pewna historia niz posiadania jakiegos dodatkowego pstryczka /gadzetu z ktorego w sumie niewiele wynika.

Nie wiem jak wyglada sytuacja z tym zamuleniem - moze to po prostu standardowe osiagi tego silnika. Wydaje mi sie ze te N43 1.6 byly juz po poprawkach napinacza wiec sytuacje ze przeskoczyl rozrzad i calosc sie zaraz rozleci mozna wykluczyc. Natomiast jezeli juz na starcie czujesz ze cos trzeba naprawiac / diagnozowac i nie bardzo wiadomo od czego zaczac to ja bym sobie darowal - to nie jest na tyle dobry deal zeby pchac sie w problemy.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie nadszedł czas zmiany samochodu, wybór padł na BMW serii 1. Rozważam zakup 120d, 118d lub jakiegoś benzyniaka, np 120i (ale, żeby miał trochę mocy, a nie był mułem). I tutaj pojawia się seria pytań, mianowicie jak sprawują się silniki Diesla w tych samochodach, skłaniam się jednak ku 120d, bo ciekawe jest w niej te 163km... Jakie są koszty utrzymania tego samochodu, jakieś porady na co zwrócić uwagę podczas oglądania auta?

Aaa, i jeszcze jedno, tutaj znalazłem jedną bardzo ciekawą, ale nie wiem czy warto się po nią udawać tyle kilometrów: http://otomoto.pl/bmw-120-2-0-d-xenon-skora-C24836792.html

Może ktoś ją oglądał? Zna ją ktoś? Będę bardzo wdzięczny za opinie odnośnie tego samochodu.

 

 

Z góry wielkie dzięki,

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/bmw-118d-lift-136km-parktronic-tempomat-serwis-aso-i2504021999.html . Prosze o porade. Kolega się rozgląda za jedynką i wyniuchał coś takiego. Wg mnie coś za tania jak na ten rocznik. Podejrzane?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzem się do kupna e87 po liftingu. Interesuję się głównie tą, bo jest bardzo blisko i ma mały przebieg. http://otomoto.pl/bmw-118-klimatronik-tempomat-komputer-C24298512.html co zauważyłem przy oględzinach: Koleś mówi ze może się podpisać pod tym, że auto jest bezwypadkowe, nie robiłem jeszcze pomiaru czujnikiem bo zapomniałem, ale po szparach można powiedzieć ze tak jest. Zastanawia mnie tylko troche inny odcień poduszki od kierownicy.. powiedział, że to przez PLack, co wy powiecie? zauważyłem tez, że na desce rozdzielczej widać gdzie jest poduszka( nie wiem jak to opisać :P ) . Jeszcze jedno. W bagażniku brakuję jednego paska do dźwigania półki od koła, da sie takie coś dokupić ? Czekam na opinie >
Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o opinię na temat tego auta - http://moto.allegro.pl/tylko-128oookm-serwis-bmw-116i-z-niemiec-jak-nowe-i2479908669.html. Wersja bardzo skromnie wyposażona, żeby nie powiedzieć uboga. Za to cena bardzo przystępna (może nawet zastanawiająco niska), a z opisu wynika, że auto jest w bardzo dobrym stanie. Czy ktoś z forumowiczów miał okazję je już oglądać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak chcesz niski przebieg to znajomy robi korekty :norty:

mozemy ci wyzerowac hehe

 

No tak, ale serwis i dokładnie sprawdzenie podzespołów prawdę CI powie ;)

A co z tą tasiemką w bagażniku ?

no i oczywiscie robi na wszytskich sterownikach jednynie co Ci nie usunie to z skrzyni auytomatycznej !!ost kilka x6 robil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.