Skocz do zawartości

problem z lpg


buma

Rekomendowane odpowiedzi

Na benzynie jest wszystko ok po przełączeniu na lpg od razu wypada zapłon na 4i5 cylindrze, byłem u gaziarza wszystko sprawdził i okazało się że jest uszkodzony sterownik od gazu.Sterownik to OMVL Dream czy dostane gdzieś taki komputer, czy muszę włożyć inny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukaj :!: na allegro są magicy od naprawy tych sterowników, czasem da się kupić cały sterownik.

w/g mnie to raczej problem z układem zapłonowym - cewki, świece niż z kompem od gazu.... wymień świece/cewki a później zastrzel tego gazownika :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem i żaden gazownik nie wiedział o co chodzi a miałem taki problem ze na gazie auto chodziło jak mul nie palił na wszystkie cylindry a jak dałem na benzynę to jakby podtlenek azotu dostał:d ja zawsze tankowałem na jednej stacji... po zatankowaniu na shellu czy orlenie inne auto kopa na gazie jak i benzynie nie odróżniam teraz. Wyjeździj cały gaz zatankuj raz na orlenie i potem znów cała wyjeździj i kolejny ja dopiero po 3 tankowaniu poczułem różnice i teraz tylko Orlen i shell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może reduktor się "zastał" - ostatnio przerabiałem ten temat u kolesia. Wystarczyło wyczyszczenie reduktora ze szlamu, na wszelki wypadek wymieniłem wszystkie gumki i działa super! Jakby co to interfejs do reg/omvl i inne na alledrogo jest za parę dych (programy są w sieci) i sam coś podziałasz... :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zakładasz temat i nawet nie podasz typu auta < jaki silnik > nie wspominając o składnikach tej instalacji.

 

Taki spadek ciśnienia to makabra i regulacja na kompie nie pomoże.

Winny jest reduktor < zapewne>

A czy za słaby czy brudny to juz inna sprawa.

 

Ale zacznij od wymiany filtrów jesli nie są czyste.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.