Skocz do zawartości

523i obudowa termostatu - gwarancja


oggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pol roku temu niecale wymienialem w ASO i termostat i jego obudowe. Wczoraj zauwazylem, ze spod owej obudowy znow cieknie plyn chlodniczy (po 300 km prawie dolalem ok 150 ml koncentratu do chlodnicy). O ile wiem na sama obudowe termostatu mam gwarancje. Mam jednak pytanie zanim zaczne sie uzerac z ASO - czy w przypadku takiej naprawy gwarancyjnej bede musial cokolwiek doplacac za swiezy plyn czy za odpowietrzenie ukladu po jego wymianie - bo jakby nie patrzec mam obawy czy bedzie to darmowe? O ile sama obudowa kosztuje smieszne pieniadze (81 zl na FV), o tyle wszystkie prace wokol + plyn oscyluja na prawie 700 zl. I kolejne pytanie - to juz 2 obudowa, ktora padla w tym aucie. Czy te elementy sa po prostu tak slabe (plastikowe to jest... SIC!) czy widzicie jakis inny powod?

Edytowane przez oggy

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie obudowa pekla tylko rozszczelnila sie na oringu uszczelniajacym termostat poprzez zle jego zalozenie. Mialem podobny problem jakies 1,5 roku temu. Wracajac z trasy zauwazylem ze wskazowka od temperatury nie stoi idealnie w pionie tylko dochodzi do pionu po czym cofa sie ok 1mm i tak w kolko, zatrzymalem auto ale wycieku nigdzie nie bylo wiec kontynuowalem dalej jazde. Po przejechaniu ok 150km dotarlem do domu i nadal zadnego wycieku. Za kilka minut wychodze patrze pod auto a tam juz mala kaluza sie zrobila( wycielko ok 200 ml. plynu ), pojechalem do mechanika wymienili mi oring i do dzis mam spokoj kosztowalo mnie to 50 zl.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obudowy są marne i oringi termostatów też ale powodem wycieku zapewne jest obudowa.

U mnie padły już dwie i teraz znalazłem takie obudowy wykonane z aluminium i jeśli obecna mi też padnie to następna będzie ta aluminiowa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy są marne i oringi termostatów też ale powodem wycieku zapewne jest obudowa.

U mnie padły już dwie i teraz znalazłem takie obudowy wykonane z aluminium i jeśli obecna mi też padnie to następna będzie ta aluminiowa.

Tez taka znalazlem ale oczywiscie po wymianie na ori plastik. Puki co moja trzyma nadal poza tym incydentem z oringiem.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aha.

Uważam , że 700 zł za wymiane tej obudowy to czyste zdzierstwo.

jak bys mieszkał bliżej to bym ci to zrobił w godzinkę za symboliczne 0,7

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam oprocz wymiany tez zaraz caly plyn wymieniali, sprawdzali na szczelnosc itd itp i stad te 700. Sadzilem ze bedzie dobrze... ale okazuje sie, ze nie do konca. Dzisiaj jade na "zobaczymy co sie tam stalo" (po porannym telefonie nic na temat gwarancji na razie nie wiem, ale dam znac jak powroce).

 

UPDATE: wszystko na gwarancji, auto do odbioru jutro. Zobaczymy co bedzie przy odbiorze:) Dzis w kazdym razie w najlepszym porzadku.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiazana:)

Naprawiona calosc na gwarancji, bez doplacania zlotowki. Obudowa rzeczywiscie byla peknieta. Po jezdzie testowej na razie wszystko jest jak ma byc:)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.