Skocz do zawartości

[Nowe] Audi A4 Avant czy BMW E91


code

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o silniki to tak jeździłem a5 z 2.0 211 koni i powiem szczerzę że wolałbym go bardziej niż 3.0 od bmw.. 2.0 w bmw to tylko 170km mało a diesel bd. głośniejszy. Na dodatek audi to nowsza konstrukcja osobiście wybrał bym Audi no i ten napęd :roll:

Jednym słowem rozum mówi byś wybrał audi a serce Bmw:) W zimę docenisz quattro bez 2 zdań ale szczególny plus w audi za silnik bo jest rewelacyjny ja w a5 dawałem po mieście w palnik i spalanie 10.5l a nie zmieniałem biegów jak nie było 3tyś. na obrotomierzu.

Osobiście radze się przejechać dwoma i porównać:)

 

 

dokladnie, to jest niestety przypadlosc forow internetowych ze ludzie pisza o czyms co widzieli na obrazku w internecie, ja w zeszlym roku praktycznie sie zdecydowalem na ten samochod (A4 2.0TFSI quattro) i podczas prawie godzinnej jazdy testowej po miescie z butem na max caly czas spalil mi 12.5 litra, a to auto ma osiagi na poziomie mojego 330xd, calkiem mozliwe ze przy normalnej jezdzie zmiescil by sie w 11, chociaz moim zdaniem BMW z 6 cylindrowym silnikiem jezdzi lepiej ale o tym juz tez pisalem

 

Mysle, ze autor watku niebedzie mial mi za zle, ze sie wtracam w temat.

 

Czytalem caly watek i mam pytanie : czyli jak wychodzi to porownanie, Audi a4 b7 (moze b8) 2.0 tfsi kontra Bmw e90 330d ?? Ktory silnik daje wiecej frajdy z jazdy ? moc odczuwalna (na papierze porownywalem) przyspieszenie ze startu, wyprzedzanie na trasie itp. Chodza mi te dwa auta po glowie. Po wzgeldem ekonomi bedzie chyba porownywalnie.

 

W dieslu irytuja mnie krotkie biegi, ale automat by zalatwil ta sprawe.

Edytowane przez Lendio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie wybrałbym 330d. Zdecydowanie większa frajda z jazdy niż 2.0t FWD Audi.

 

Pzdr.

Zalozmy, ze audi 2.0tfsi tylko quatro wchodzi w gre (przod by nielapal trakcji pewnie) Bmw moze byc tylko oska.

 

Patrzac na filmiki z youtuba to audik sie zdecydowanie fajniej kreci (moze takie zaludzenie przez dlugie biegi PB)

 

audi

bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw moze byc tylko oska.

 

Patrzac na filmiki z youtuba to audik sie zdecydowanie fajniej kreci (moze takie zaludzenie przez dlugie biegi PB)

 

 

Pomijając fakt że według mnie 4 cylindry nigdy nie będą 6-cioma, to BMW przecież może być w xDrive.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe Dlaczego? większość części pokrywa się z częściami VW, generalnie pomiędzy jazdą Passatem a audi a4 nie widać większej różnicy. Poza tym Audi nie ma dla mnie prestiżu. Może robią według niektórych niezłe auta, jednak ja nie mam ochoty ich posiadać. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stop przereklamowanym wyrobom koncernu vw

 

Reklama dźwignią handlu kolego. A to, że posiadam BMW nie znaczy, że BMW to najlepsze auta na świecie :duh:

Patrzmy obiektywnie na pewne sprawy.

 

Masz dobre podejscie, pod ktorym sie podpisuje - bez religijnosci.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy wiesz,ale od nowego roku zmieniły się przepisy i nie wciągniesz już auta na firme i nie odliczysz vat. Także homologacje juz nie są aktualne.A jeżeli ktoś zrobi takie coś to powodzenia,czekaj aż urząd skarbowy zapuka do drzwi-tym bardziej przy BMW 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
stop przereklamowanym wyrobom koncernu vw

 

Reklama dźwignią handlu kolego. A to, że posiadam BMW nie znaczy, że BMW to najlepsze auta na świecie :duh:

Patrzmy obiektywnie na pewne sprawy.

a gdzie napisałem ze BMW to najlepsze auta na swiecie?po prostu nie moge przetrawic tego ze płacac za audi otrzymujemy poza napedem quattro ogólnie dostepne rozwiazania w tym koncernie z lepiej wykonanym wnetrzem a nowe a6 ma byc spokrewnione z pasatem nowej generacji a to juz przegiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stop przereklamowanym wyrobom koncernu vw

 

Reklama dźwignią handlu kolego. A to, że posiadam BMW nie znaczy, że BMW to najlepsze auta na świecie :duh:

Patrzmy obiektywnie na pewne sprawy.

a gdzie napisałem ze BMW to najlepsze auta na swiecie?po prostu nie moge przetrawic tego ze płacac za audi otrzymujemy poza napedem quattro ogólnie dostepne rozwiazania w tym koncernie z lepiej wykonanym wnetrzem a nowe a6 ma byc spokrewnione z pasatem nowej generacji a to juz przegiecie

 

Chyba nie do końca.. właśnie to co jest w Audi nie ma w Passacie - bo chyba głównie chodzi o ten model - i tu jest ta różnica. A co takiego otrzymujesz w BMW czego nie ma w innych autach??? Wykluczam napęd na tył.. bo wyposażenie auta jest podobne.. kwestia konfiguracji i $$$

 

Napiszę jeszcze raz, że dla niektórych BMW to mistrzostwo świata - szczególnie jak niczym innym nie jeździli wcześniej - a ja mam odmienne zdanie bo użytkowałem różne auta.. i Audi też. Tak jak dla Ciebie wyznacznik to BMW dla innych Audi. Każdy mierzy swoją miarą, a zdania są różne. A to, że jeżdżę obecnie BMW E90 nie znaczy, że przesiądę się w A6 Allroad 3.0TDI quattro.. bo akurat mam taki kaprys :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem A4 w kilku wersjach (Avant quattro, Allroad, przedni naped sedan) i powiem szczerze, że napęd na przód to totalna porażka (nie widzę rożnicy przy takiej Insingi czy Passacie), quattro jest fajne - nie jeździłem w zimie tylko w deszczu i jakoś szczególnie nie byłem zachwycony, allroad - fajnie jeździ, szczególnie po drogach na które BMW w życiu nie zabiore, a specjalnie przetestowałem jeden skrót tym autem na drodze na prawdę masakrycznej.

 

Tylko że auto dobiera sie do indywidualnych potrzeb i wymagań - niestety moich te auta nie spełniają.

 

Co z tego, że E90 jest twarde, komfortem na naszych drogach nie grzeszy, ale jeździ przyjemnie i lepiej trafia w mój gust. Przetestowałem konikurentów, dziś wiem co wybrałem i wiem dlaczego to zrobiłem. Wam też radzę sprawdzić auto osobiście, potem można porozmawiać o walorach esketycznych, postrzeganiu przez społeczeństwo i na inne, nudne tematy.

 

 

Porównanie A4 czy E90 do A6 jest trochę nie na miejscu. Ja też wole BMW 7 niż A4. Ktoś ma inne zdanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównuję e90 do a6. Napisałem przykładowo.

OK koniec tematu. Każde inne auto komentowane na forum BMW nie będące BMW będzie złe :lol: ot taki urok forum dyskusyjnego jednej marki.. ;)

 

A do autora tematu... wystosuj podobną ankietę na forum Audi, poczytasz opinie i zdecydujesz. Ja też kiedyś stałem przed wyborem A4 1,9tdi a e46.. jeszcze nie wiedziałem, że 330d do momentu kiedy nie przejechałem się i jednym i drugim autem - wybór był jednoznaczny BMW ;)

 

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytalem caly watek i mam pytanie : czyli jak wychodzi to porownanie, Audi a4 b7 (moze b8) 2.0 tfsi kontra Bmw e90 330d ?? Ktory silnik daje wiecej frajdy z jazdy ? moc odczuwalna (na papierze porownywalem) przyspieszenie ze startu, wyprzedzanie na trasie itp. Chodza mi te dwa auta po glowie. Po wzgeldem ekonomi bedzie chyba porownywalnie.

 

W dieslu irytuja mnie krotkie biegi, ale automat by zalatwil ta sprawe.

 

bierz 6 cylindrów, tu się nie ma co zastanawiać, 2.0TFSI kosztuje tyle co 320d i zastanawiając się pomiędzy tymi autami audikowa benzyna deklasuje mułowatego 4 cylindrowego diesla BMW, ale w przypadku 6 cylindrowego silnika BMW jest górą, 3.0tdi nie nadaje się do A4 - jest za ciężki i auto jest źle wyważone, tu nie ma dylematu jak masz budżet >200k 330D jest najlepszą opcją, i powiem że ja stawiałem wyłącznie na 4WD, ale ostatnio przejechałem się taka 330D z tym moim silnikiem (231km) i teraz sam nie wiem - RWD w beemce to jest to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mysle, ze autor watku niebedzie mial mi za zle, ze sie wtracam w temat.

 

Czytalem caly watek i mam pytanie : czyli jak wychodzi to porownanie, Audi a4 b7 (moze b8) 2.0 tfsi kontra Bmw e90 330d ?? Ktory silnik daje wiecej frajdy z jazdy ? moc odczuwalna (na papierze porownywalem) przyspieszenie ze startu, wyprzedzanie na trasie itp. Chodza mi te dwa auta po glowie. Po wzgeldem ekonomi bedzie chyba porownywalnie.

 

W dieslu irytuja mnie krotkie biegi, ale automat by zalatwil ta sprawe.

Ja wybierałem pomiędzy nową A4 i nową 320d... i wybrałem BMW (177KM całkiem dobrze daje sobie radę a osiągi mam okrojone w stosunku do zwykłej 320d przez xDrive i automat)

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy A4 a 330d to ani nie zadawałbym pytań na forum ani bym się nie zastanawiał tylko brał w ciemno BMW :)

 

ojciec w tym roku kupował nowe BMW 530d f10 , utargowal 8% (diler w gdansku)

8% to można powiedzieć standard.

A jeśli kupujesz kolejne auto u tego samego dealera to masz na dzień dobry 10% rabatu.

 

 

2.0TFSI kosztuje tyle co 320d i zastanawiając się pomiędzy tymi autami audikowa benzyna deklasuje mułowatego 4 cylindrowego diesla BMW

Audi ma raptem 1s mniej do setki (7,7 przy quattro i automacie)

BMW jest chyba jednym z najszybszych 2L diesli na rynku więc nazywanie go mułowatym jest trochę przesadzone.

A i tę sekundę można tanim kosztem zbić odpowiednim programem :)

 

ja stawiałem wyłącznie na 4WD, ale ostatnio przejechałem się taka 330D z tym moim silnikiem (231km) i teraz sam nie wiem - RWD w beemce to jest to ;)

Jednak warto zastanowić się czy nie wziąć xDrive dla tych 4 miesięcy w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma od 2 miesięcy A4,praktycznie nówka,przywieźliśmy ją z Niemiec lekko ukąszoną w bok. 2.0TDI 170KM quattro.Trakcyjnie fajnie,ale nie tak fajnie jak moja E90.Na pewno w zimie quattro jest górą.Zdziwiło mnie wyciszenie silnika.Kiepskie,diesel BMW o wiele lepszy i bardziej kulturalny.Nawet 2.0d w mojej jedynce jest zdecydowanie bardziej kulturalne.Pod względem wykończenia to audik jest lepszy,ale jestem pewien,że nowa trójka będzie na takim samym poziomie jak nie lepszym (podobnie jak nowa 5 wzgl. A6).DSG bardzo ładnie pracuje.Wygląd Audi jak dla mnie lipa,te diodki śmieszne z przodu,tył jeszcze brzydszy niż w mojej E90,a myślałem,że gorzej się nie da:p.Ogólnie przyjemne auto,ale tylko mnie utwierdza w przekonaniu,że BMW można się o wiele bardziej cieszyć z jazdy.Nie kupiłbym sobie A4,wolałbym już o wiele bardziej C klase,która bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła.
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma od 2 miesięcy A4,praktycznie nówka,przywieźliśmy ją z Niemiec lekko ukąszoną w bok. 2.0TDI 170KM quattro.Trakcyjnie fajnie,ale nie tak fajnie jak moja E90.Na pewno w zimie quattro jest górą.Zdziwiło mnie wyciszenie silnika.Kiepskie,diesel BMW o wiele lepszy i bardziej kulturalny.Nawet 2.0d w mojej jedynce jest zdecydowanie bardziej kulturalne.Pod względem wykończenia to audik jest lepszy,ale jestem pewien,że nowa trójka będzie na takim samym poziomie jak nie lepszym (podobnie jak nowa 5 wzgl. A6).DSG bardzo ładnie pracuje.Wygląd Audi jak dla mnie lipa,te diodki śmieszne z przodu,tył jeszcze brzydszy niż w mojej E90,a myślałem,że gorzej się nie da:p.Ogólnie przyjemne auto,ale tylko mnie utwierdza w przekonaniu,że BMW można się o wiele bardziej cieszyć z jazdy.Nie kupiłbym sobie A4,wolałbym już o wiele bardziej C klase,która bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła.

 

 

Skarżysz się czy co? Chcesz o tym pogadać? Nie od dziś wiadomo, że pompowtryski są dużo głośniejsze i praca takiego silnika jest inna niż CR. Napisz o tym na forum Audi i oczekuj reakcji z ich strony.

 

 

PS. na pewno Twoja mama będzie w zimie jechała tam gdzie Ty będziesz się kopał. :mrgreen:

 

Pozdrowienia dla Mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.