Skocz do zawartości

318tds Stuki w zawieszeniu ...co jest?!


Nest

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu wymieniałem standardowe elementy zawieszenia ...końcówki, tuleje itp.

Wczoraj byłem w dwóch stacjach kontroli w celu sprawdzenia ...bo coś mi znowu zaczęło stukać w przednim zawieszeniu. :(

 

W obydwu stacjach sprawdzono i stwierdzono że wszystkie te części są w bardzo dobrym stanie i nic nie powinno mi stukać.

Skąd te stuki w takim razie :?: ...załamka bo telepie tam coś naprawdę dość mocno.

Czy coś z amortyzatorami jest nie tak? z ich mocowaniem? ...miał ktoś z Was podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(myślę ze zmiana biegów niema z tym nic wspólnego)

...to stukanie mam wrażenie że jest po obydwu stronach (przód) i pojawia sie oczywiście że na dziurach i studzienkach ...ale!

...ale pojawia się też na takich nierównościach asfaltu typu przejeżdżanie przez koleiny asfaltowe ukośnie ...albo na takich wybrzuszeniach asfaltu

 

...wiem że w takim wypadku powinno się podejrzewać tuleje ...ale naprawdę jak wyżej pisałem mam je w bardzo dobrym stanie (jak to stwierdzono na szarpakach w Stacjach Kontroli)

 

Może to coś w tych amortyzatorach jednak ...ale nie wiem jak ten amortyzator jest dokładnie mocowany do kolumny

ps: mój ojciec niedawno temu naprawiał amortyzator tylny NIVO w swoim Mercedesie W210 i tam coś jakaś guma

z mocowania tego amortyzatora wypadła czy się tam zużyła .....wymienił i stukanie u niego znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś do góry jedną stronę auta i zdejmij koło. Potem weź breszkę lub rurkę i próbuj naginać ramię stabilizatora w dół do wahacza. Najlepiej zaprzyj ją o ramę zawieszenia. Ponieważ podniesiona jest jedna strona auta, stabilizator będzie ciągną do góry i skasuje ewentualne luzy na łączniku. Naciskając na dół musisz użyć na tyle dużej siły aby pokonać opór stabilizatora. Najczęściej w łącznikach wywalają się tuleje gumowe. Zobaczysz to od razu na oko. Połączenie kulowe sprawdzisz powyższym sposobem. Jeżeli jest zużyte to wyczujesz tam luz. Przy okazji obejrzyj gumy łączące stabilizator z podłużnicą. Tuleja gumowa musi na sztywno obejmować drążek stabilizatora. Nie ma mowy o jakimkolwiek luzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz gorne mocowania amortyzatorow.

Mialem podobnie w poprzednim aucie-niby zero luzow a tluklo.

Okazalo sie ze tuleje gumowe byly wybite i tluko.Ciezko jest to sprawdzic poniewaz ciezar auta powoduje,ze luzy sie kasuja jednak podczas jazdy amortyzatory pracuja i zaczynaja sie cuda.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na sworznie wachaczy, niedawno miałem podobny problem, na szarpakach nic nie wykryli, dopiero mechanik się zorientował.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na łączniki stabilizatora

U siebie wymieniałem częściej niż olej i nie jestem jedynym któremu tak lecą

aktualnie mam łączniki w wykonaniu autorskim i święty spokój.

 

Czy je szlak trafił łatwo poznać. Zwykle tłuką na tulei metalowo-gumowej (tzn mocowanie od strony wahacza)

Jeśli śruba którą tam jest mocowany łącznik jest luźno w gumie to łącznik do wymiany. Ogólnie łatwo zauważyć że ta guma "jest nie halo". Ja po kilku razach już nawet nie właziłem pod samochód tylko od razu wymieniałem łączniki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.