Skocz do zawartości

E39 nadpalona komora silnika


rombana

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje skromne oko mysle ze w 2000 spokojnie sie zamkniesz za te naprawe. Nie liczac progu od strony kierowcy bo chyba w dwoch miejscach jest lekko podgiety. Ale wydaje mi sie ze ta sztuka jest warta tych pieniedzy mimo wszystko. ps. Tak sie zastanawiam od czego mogla sie tak przysmarzyc w tym wlasnie miejscu, przeplywomierz czy tez przewody od klimy ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po masce mozna ocenic ze pozar nie trwał dlógo, ja na poczatku myslałem ze zapaliła sie od strzału w kolektor ale to raczej nie mozliwe

Myslicie ze uszczelnienie silnika nie podupadło lepiej silnika nie ruszac przy tym przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myslę , że za 2000 nie zrobisz.

Kupa elementów do wymiany a sama pompa abs już cs zakosztuje a raczej jest do wymiany.

Inna sprawa to przyczyna tego ognia?

Można wejść na minę. Ja bym był ostrożny.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac to do wymiany jest

obudowa filtra kpl

zbiorniczek spryskiwaczy kpl

ABS pompa

przepływka

wisko kpl

pokrywa silnika

uszczelka pokrywy zawor

chłodnica moze nie jestem pewien

i jeszcze kilka smieci

maska

Mogła cofnąc sobie w filtr od tego mogła sie zapalic :?: :?: :?:

W opisie jest napisane ze auto bylo serwisowane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na moje skromne oko mysle ze w 2000 spokojnie sie zamkniesz za te naprawe.

 

Andrzeju, bardzo skromne to Twoje oko, bo za 2000 PLN to kupi te wszystkie duperele plastikowe, zbiorniczki, rureczki, przewody, itp. A gdzie reszta?

 

z tego co widac to do wymiany jest

obudowa filtra kpl

zbiorniczek spryskiwaczy kpl

ABS pompa

przepływka

wisko kpl

pokrywa silnika

uszczelka pokrywy zawor

chłodnica moze nie jestem pewien

i jeszcze kilka smieci

maska

 

...obudowa chłodnicy ze zbiorniczkiem wyrównawczym, wentylator raczej podtopiło, pompka i zbiornik od "intensywnego mycia" reflektorów, byc może coś z osprzętu klimy...

 

Lepiej, ochłonąwszy, skalkulowac koszta na ok. 5000 PLN, bo robota też kosztuje.

Można pewnie coś z tej kwoty urwac, bazując na elementach używanych pochodzących nie wiadomo skąd, a wykonanie powierzyc Panu Mietkowi w jego garażyku.

 

BTW bryka fajna, w dobrym stanie, prezencja elegancka, wyposażenie fest, 6-biegowy manual, no i 4,4 litra pod nogą...

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich jeszcze drobnych rzeczy - powgniatany lewy próg pod drzwiami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega spec takillach czy jak ci tam raczy sobie kpiny robic nie jestem zielony ,za 5 tys to kupisz panie cały ryj z silnikiem :D :D :D :D

kolega napisał te odp tylko poto by zniechecic drógą osobe bo 5000 tys hehehehehe

Przepraszam ale to jest zabawne.

A i jeszcze jedno nie mysl ze BMW to jakis wynalazek z NASA i zdzichu czy zbychu z garazyku nie potrafi naprawic bmw z 99 roku :evil:

a czesci jak to czesci uzywane chciał bym zobaczyc jak kolega tak wszystko montuje do swojego auta z serwisu .

Zawsze robiłem i bede robił swoje autko sam i jak moge iczesc jest dobra zakladam uzywana nie widze w tym nic złego

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widząc ceny różnych dupereli do BMW raczej nie chcę wierzyc w to, że wystarczy 2k i auto będzie zrobione. Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy mając takie auto i wiedząc, ze doprowadzenie tego do ładu kosztowałoby około 2k ktoś z nas tak zaraz by się tego auta pozbywał? Sądzę, że 90% ludzi z forum by to auto bez namysłu ogarnęło niźli sprzedało. Tak więc myślę, że sprzedający wie co robi bo zna już jakieś przybliżone koszty naprawy tego auta (pewnie niezbyt atrakcyjne).

Ale oczywiście jak autor wątku chce to może zaryzykowac byle tylko potem nie jęczał na forum, że miało byc tak tanio a wyszło jak zwykle...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze o porade musze skierowac sie gdzie indziej

Daje sobie kuta..a obciac ze wiekszosc z was wypowiadajacych sie na ten temat nie ma pojecia o budowie auta i nie potrafiłoby naprawic samodzielnie swojego auta.

Moze nie bedzie to 2 tys ale w 3-ech sie zamknie zakonczmy ten temat bo rozmowa nie ma sensu

posłuchajcie sami siebie.

TYLKO JEDNA OSOBA NAPISAŁA OD RZECZY RESZTA PISZE JAKIES KOCOPOŁY NIE NA TEMAT ZADNEJ KONKRETNEJ ODP

Nie jestem alfa i omega ale znam sie na samochodach i sory ale słuchac mi sie nie chce.

 

Z pełnym szacunkiem sory i pozdrawiam :evil:

KTÓRY Z KOLEGÓW JEST MIŁOSNIKIEM BMW chyba zaden z wypowiadajacych sie sory same odp nie kupuj -nie ryzykuj -odpusc

gdzie jakas konkretna odp co by trzeba było zmienic co mogło byc przyczyna albo wycena konkretna i na temat.

POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać... :mad2:

Dlaczego się pytasz skoro wiesz :?: Jeśli parę osób łagodnie mówi Ci byś dał sobie siana i takie odpowiedzi nie pasują Ci - to chyba pozostaje tylko jazda do DE i kupno tego auta....

 

tylko po jakiego grzyba plujesz na kolegów z forum?

Jeśli policzyłeś wszystko i myślisz że dasz radę, po co ten post? Potrzebujesz słów otuchy czy co??????

 

sorry za to, ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jakas konkretna odp co by trzeba było zmienic co mogło byc przyczyna albo wycena konkretna i na temat.

POZDRO.

Ja podsumuję to tak - jeśli byś się faktycznie znał na samochodach w stopniu podstawowym (nikt od nikogo nie wymaga tu bycia samochodową alfą i omegą bo FORUM TO ZBIÓR DOŚWIADCZEŃ KAŻDEGO Z NAS) to wiedziałbyś kolego, że wymaganie od kogoś aby robił Ci wycenę patrząc tylko na zdjęcia, które wszystkiego nie pokazują zbyt dokładnie jest tylko i wyłącznie GŁUPOTĄ. A wypowiedzi takie a nie inne (sugerujące, że koszt doprowadzenia tego auta do porządku nie do końca może być tak pięknie atrakcyjny jak Ci się wydaje) wynikają z wielu przypadków aut, które były omawiane tu na forum bo ktoś gdzieś chciał auto lekko bite, lekko nadpalone, lekko niedomagające, koszta wydawały się przepięknie atrakcyjne a na miejscu oględziny pokazywały już obraz nędzy i rozpaczy jeśli chodzi o koszta.

Jeśli więc pytasz a odpowiedzi nie są po Twojej myśli to skończ z tymi dziecinnymi żalami albo spytaj gdzie indziej i zaznacz na wstępie, że oczekujesz takich to a takich odpowiedzi, które potwierdzą Twoje nadzieje o TANIM e39 V8. Co oczywiście już z nazwy "TANIE e39 V8" jest czysto abstrakcyjnym marzeniem ściętej głowy...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - ale czy my wrozki jestesmy, zeby podac Ci po widoku zdjec wycene naprawy? Panie... takie rzeczy tylko u operatora sieci komorkowych.

Silnik ewidentnie jest oczadzony i oslona stopiona, padla pompa absu (nadtopiona), chlodnica, zbiornik wyrownawczy, czesc instalacji elektrycznej, najpewniej tez mocowanie xenonu, i w prawie 100% czujniki klimy, visco, uszczelka pod pokrywa, zbiorniczek plynu spryskiwaczy od intensivreinigung, do tego o przyczynie zaplonu w ogloszeniu ani slowa (a co w srodku to nawet nie wnikam). Wierzysz Niemcowi ze sprzedaje auto wczesniej wypicowane za bezcen, bo naprawiac mu sie nie chce? Pracuje troche z Niemcami na co dzien - i powiem Ci jedno. Sprzedaje auto bo naprawa jest NIEOPLACALNA i nie ma gwarancji jej powodzenia. Czysta, ekonomiczna kalkulacja + zwrot za uszkodzenia z ubezpieczenia... Kup polowke auta na czesci, powywalaj wszystko co sie da i gra muzyka. faktycznie moze i w 5000 sie zmiescisz, tylko kolego, czy ty pozniej bedziesz w stanie jezdzic tym autem z POCZUCIEM BEZPIECZENSTWA?

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto jest z reguły po stronie kierowcy (piecyk jest w lewym przednim nadkolu - od strony progu/kabiny). Jeśli w 540i nie jest inaczej to same bebechy od Webasto były raczej bezpieczne.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory panowie bez urazy nie zale sie nikomu ale nie trawie takich spekulacji oczekowałem pomocy z waszej strony

a tu same wypowiedzi cytuje - niedopalkom precz - nie opłaca sie lub cos w tym stylu

Z gory przepraszam ale nie mogłem sie opanowac

Ktorys z kolegow napisał ze nie wiadomo co w srodku

co ma byc :?:

Na zdjeciach wszystko oki

Ale nie rozwiazujmy dalej tego tematu

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM I POZDRAWIAM

:nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys z kolegow napisał ze nie wiadomo co w srodku

W środku znaczy w głębi komory silnika. Na zdjęciach tego nie widać ale palący i topiący się plastik i inne cholerstwo mogło kapać na dół i tam jeszcze dopalać inne bebechy...

oczekowałem pomocy z waszej strony

I dostałeś tą pomoc w postaci wypowiedzi, że może się okazać iż nie będzie to tak opłacalne jak się wydaje. Tyle tylko, że nikt Ci nie zabronił jechać i obejrzeć lub kupić to auto jeśli Ty masz zupełnie inne zdanie na ten temat. Jakiej innej pomocy oczekiwałeś? Że ktoś pojedzie, kupi to auto za Ciebie i przywiezie Ci pod dom , żebyś mógł sobie je obejrzeć czy warto? Albo może, że ktoś weźmie kalkulator i jak ten jasnowidz poda Ci konkretną kwotę z dokładnością do jednej złotówki???

W takich przypadkach niestety ale kwota naprawy wychodzi w miarę demontowania uszkodzonych elementów więc trudno się bawić we wróżkę. Wydaje mi się także, że nie zadajesz sobie jeszcze jednego pytania - dlaczego to auto się zapaliło? Skąd masz gwarancję, ze nie ma jakiejś wady i po wymianie elementów (czytaj: wywaleniu kwoty koło 5 tys pln) auto nie zapali Ci się ponownie i nie spali się tym razem całe?

Na zdjeciach wszystko oki

Wiele razy na zdjęciach było oki a na miejscu okazywało się, że to już jest niestety obraz nędzy i rozpaczy więc może nie jaraj się aż tak mocno tymi zdjęciami i przyjmij trochę większy dystans w tej sprawie. A jeśli uważasz inaczej to już nie pytaj 100 raz i nie próbuj zmieniać naszego zdania tylko jedź i obejrzyj to auto na żywo - jak będzie takie optymistyczne jak na zdjęciach to je kup i będziesz miał spokój.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.