Skocz do zawartości

[e39] wyłączająca się klima na postoju


sadurek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem z klimą. Jak odpale auto na postoju i włącze klime to wyłącza się i włącza co chwile. Chodzi minute i na dwie się wyłącza. Podczas jazdy wszystko jest ok. Jak przejade jakieś 10-15km i zatrzymam się to też jest ok. Problem jest tylko jak odpale na zimnym silniku i auto jest na postoju. Jest napewno szczelna i nabita (serwis robiony 2 tygodnie temu). Co może być przyczyną? czujnik ciśnienia?

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego yo jak najbardziej prawidłowy objaw , klima musi sie co chwile zatrzymac a wentylator chodzi otóż już pisze dlaczego , czynnik chłodzący ma za wysoką temmperature aby dac rade schłodzić wnętrze do temperatury wklepanej przez ciebie na wyświetlaczu dlatego zatrzymuje nadmuch i zbiera chłodne powietrze aby po chwili je wpuścic na kabine , u mnie jest tak samo , od czasu do czasu sie wylącza , natomiast jak lecisz trasą to wali zimnem non stop .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już jesteśmy przy klimie, to może ktoś coś mi podpowie.

Otóż miałem padnięty wentylator klimy, pojechałem i kupiłem używany. Przy kupnie podłączyłem go do samochodu, odpaliłem klimę i kręcił aż miło.

Postał sobie miesiąc w oczekiwaniu na montaż, aż wreszcie się doczekał i jakie było moje zdziwienie kiedy po zamontowaniu i poskładaniu wszystkiego wentylator ani drgnie. Po podłączeniu do innego samochodu dmucha aż miło, a u mnie ani drgnie.

Czy to możliwe że przez zbyt małą ilość czynnika wentylator nie startuje? Co konkretnie odpowiada za jego załączenie?

Klimę ostatni raz nabijałem rok temu, a teraz chłodzi, ale szału nie ma.

No i jak stoję w korkach i temperatura jest zbyt wysoka, to oczywiście klima się wyłącza.

Aha - wentylator z wbudowanym modułem, wtyczka 3 PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że mam na jednym kablu 14V i na dwóch masę. Wiem, że na cienkim czarnym też powinien pojawiać się prąd, ale go tam nie ma.

Stąd moje pytanie: co mogło się popsuć przez miesiąc, że wiatrak nie działa.

Czy zbyt mało czynnika w układzie klimy daje takie skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat. W ubiegłe lato naprawiłem klimę (kompresor) i było fajnie. Ale teraz (tydzień temu ponownie uzupełniłem czynnik) jest u mnie ODWROTNIE jak w tym poście. Czyli - jak jadę wolno lub stoję to milutko się schładza..... a jak tylko jadę powyżej 90 km/h to taka jakaś "blada lipa" wieje :x

Czy ktoś może wskazać ... co zacz ?

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wentylator na 3piny nie jest taki łatwy do sprawdzenia. Sterowanie czysto elektroniczne i voltomierzem nic nie wybadasz.

Potrzebny oscyloskop.

 

Klima wyłacza się też i podczas jazdy ale pewnie nie czujesz tego.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem problem. Nie działa mi wentylator (dopiero dziś doszedłem do siebie po weselu i sprawdziłem wszystko).

jutro postaram sie pogrzebać coś wiecej i spróbować znaleźć czemu nie chodzi

Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONIEDZIAŁEK 12 LIPIEC

a zobacz jak zapalisz przez grill czy chodzi wiatrak na I biegu?

 

jak nie to masz rozwiązany problem

 

 

 

 

ŚRODA 14 LIPIEC

znalazłem problem. Nie działa mi wentylator (dopiero dziś doszedłem do siebie po weselu i sprawdziłem wszystko).

jutro postaram sie pogrzebać coś wiecej i spróbować znaleźć czemu nie chodzi

 

 

 

to musiało być grubo jak nawet pierwszego postu nie przeczytałeś :cool2:

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.