Skocz do zawartości

Układ poziomowania xenonów do E90


melon721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam się z zamiarem kupna E90 320d z 2005-2006 r. i zastanawia mnie czy w przypadku wersji bez xenów da się zamontować xenony??

Jeśli tak to czy będzie sie to ograniczać tylko do zakupu lamp xenonowych, czy może będzie trzeba dokupić jakiś układ sterujący do poziomowania tych lamp( istnieje coś takiego?), czy lampy posiadają coś takiego w sobie?? Czy gniazda w aucie bez xenów podejdą pod wtyczki z xenonów??

Jakie są koszta takiej modyfikacji, bez spryskiwaczy xenów??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
Ja jakoś mam same lampy bez poziomowania i spryskiwaczy i działają jak trzeba, dziwne co ? :mad2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam same lampy bez poziomowania i spryskiwaczy i działają jak trzeba, dziwne co ? :mad2:

 

 

Miałem tak VW Passacie działało super :cool2: oczywiście światła były odpowiednio ustawione przez mechanika

 

a jak jechałem dociążony to ręcznie obniżałem by nikogo nie oślepiać - przepisy sa po to by je przestrzegać ale ........ :norty:

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam same lampy bez poziomowania i spryskiwaczy i działają jak trzeba, dziwne co ? :mad2:

 

 

Jest to nie zgodne z obowiązującymi przepisami i tyle w temacie. A, że działają bo działają. Jeśli kogoś nie stać na ori zestaw xenon to po co kombinować. No ale co zrobić :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz cały zestaw co naprawdę będziesz szczęśliwy , szczególnie z adaptacyjnego doświetlania

 

zakrętów - naprawdę genialnie się posuwa po krętych drogach , nie pożałujesz wydanej kasy :cool2: :cool2: :cool2:

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam same lampy bez poziomowania i spryskiwaczy i działają jak trzeba, dziwne co ? :mad2:

To nie to, ze chcialbym lamac przepisy :naughty: ale podpowiedz czy wtyczki od zwyklych lamp pasuja do Xenona, czy potrzebne sa jakies przejsciówki, adaptacje, programowania ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jak kupisz cały zestaw co naprawdę będziesz szczęśliwy , szczególnie z adaptacyjnego doświetlania

 

zakrętów - naprawdę genialnie się posuwa po krętych drogach , nie pożałujesz wydanej kasy :cool2: :cool2: :cool2:

 

Pozdrawiam

Niemirad

 

 

Mam skrętne:) Lampy kupiłem z modułem skrętu potem chłopaki podciągneli do tego wiązkę i zakodowali:)

 

Jeśli kogoś nie stać na ori zestaw xenon to po co kombinować. No ale co zrobić :mad2:

 

No to wyobraź sobie, że stać mnie na komplet ori xenonów z montażem, tylko nie widzę sensu płacenia 12 tyś z VAT za części i robocizne, ja auta nowego nie kupiłem tylko roczne i nie ja go kompletowałem, a jeżeli mam wydać 3-4 tyś i mieć praktycznie to samo co za kwotę 4xwiększą to przepraszam, ale trzeba być naprawde porytym żeby takie kazania prawić.

Światła raz w miesiącu są sprawdzane na stacji diagnostycznej i jest idealnie, a poziomowanie to jedna wielka bzdura w dwóch innych autach mam ori xenon i jak wpadne w dziure albo najade na spiacego policjanta to oślepie ludzi tak samo jak bez poziomowania....

A za spryski robi moja rączka na stacji benzynowej jeżeli lampy są choć troche brudne....

 

Kolego zakładaj lampy, musisz sobie zakodować u jakiegoś mechanika dobrego i wszystko będzie ładnie śmigać i wg . eXiDe będziesz idiotą, ale zaoszczędzisz sporo pieniązków.

 

Pozdrawiam

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś mam same lampy bez poziomowania i spryskiwaczy i działają jak trzeba, dziwne co ? :mad2:

no wiec wlasnie ze nie dzialaja jak trzeba-

bo nie sa poziomowane podczas obciazenia samochodu ani zmywane,

Trzeba bylo szukac auta z xenonen a nie dokladac bez poziomowania i spryskiwaczy- bo taniej...

troche prowizorka i amatorszczyzna,- limuzyna za 60-100 000zl i musze pokazac ze mam xenony- ale zaoszczedze na spryskach...

- ktos to tak wymyslil po to zeby bylo.

Nie powinienes dostac przegladu- pewnie znajomy diagnosta albo placisz-

a podczas 1 kontroli drogowej w DE albo innym cywilizowanym kraju EU bedziesz mial problemy i duzy mandat.

W PL natomiast znam przypadek klienta ktory mial wypadek z autem ktore mialo wlasnie "dolozone" na takich zasadach xenony tj bez spryskow i poziomowania- i wygral sprawe zeznajac ze tamtem go oslepil- ba tamtem nie powinien byl miec takich swiatel.

Do tego dochodza problemy z odsprzedaza- ja jak widze xenony bez spryskow od razu zamykam ogloszenie, po VINie tez sprawdzam pozniej.

Jezeli dokladalbym xenony to kupilbym spryski i system poziomowania od jakiegos rozbitka albo Anglika za tanie pieniadze i przelozyl tak jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Tak się składa, że nie jedną kontrole d DE i FR miałem i wszystko poszło gładko, ponieważ mam już zaślepki na zderzaku i wymieniłem włącznik świateł na taki od xenonow.

Dlatego też przechodze przeglądy, autko ma idealnie ustawione światła i nikogo nie oślepie nawet gdybym chciał.

Spryskiwacze na dobrą sprawę są niepotrzebne bo lampy mam zawsze czyste, a poza tym gdybyś czytał troszke inne tematy to wiedziałbyś że sam założyłem temat o dołożeniu spryskiwaczy bo chce to zrobić sam dla siebie i kompletuje sprzet.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziqsek- idealnie masz ustawione dopoki nie usiadzie Ci 2 habasow z tylu i nie zaladujesz bagaznika.

Zaslepki od spryskow- sam wiesz ze to sa pol-srodki... Diagnosta po VINie widzi ze nie powinienes miec xenonow a jezeli masz to powinien sprawdzic czy masz poziomowanie i spryski.

Jeszcze raz sugeruje "przeszczep" instalacji od jakiegos Anglika...

Powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie jedną kontrole d DE i FR miałem i wszystko poszło gładko, ponieważ mam już zaślepki na zderzaku i wymieniłem włącznik świateł na taki od xenonow.

wg mnie nie tedy droga, ale to Twoje auto i kierowcy, ktorych mijasz swiecac "ksenonami", u mnie na "wiosce" pelno wszelkich aut z lat ~90 z zamontowanymi "ori" ksenonami, ich wlasciciele tez sa pewni, ze maja super swiatla i nikogo nie oslepiaja...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Panowie ja mam założone ORI lampy i ORI moduły skrętu nie oślepiam nikogo bo nie ma takiej opcji!! Jak któryś niedowiarek to zapraszam na porównanie obu lamp, kuzyn ma w swojej e39 ORI od nowosci i swieca dokladnie tak samo, zero oslepiania!

Jedyne czego nie mam to zestawu spryskiwaczy, i jezeli naprawde myslicie ze jest to potrzebne o czegokolwiek to troche mi zal, że daliście się wmanewrować umysłowo. Trzymajcie się dalej tezy , że spryskiwacze cokolwiek dają, poza szybszym brudzeniem się lamp, tak samo jak trzymajcie się tego , że w 2012 będzie konieć świata i że mamy globalne ocieplenie spowodowane spalinami i emisją CO2 przez samochody :duh:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poziomowanie masz ?

Bo co jest w sytuacji kiedy wieziesz z tylu pasażerów i masz zaladowany bagażnik ?- ustawiasz na oko ?

Prowizorka która nigdy nie będzie orginalem.

A na przeglądzie diagnosta po nr VIN widzi ze nie masz Xenonow na wyposażeniu i powinien sprawdzić czy masz poziomowanie i spryski jezeli dolozyles xenony.

W zgodzie z prawem drogowym na pewno to nie jest,- i podczas wypadku ubezpieczyciel moze odmowic wyplaty odszkodowania poniewaz reflektory nie mialy homologacji do takiego auta bez spryskow i poziomowania

Teraz pytanie- czy warto tym wszytskim ryzykowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Spokojnie z czasem wszystko będzie ponieważ przymierzam sie do przeróbki przodu i tyłu na LCI a wtedy wkładam komplet z poziomowaniem choc bez sprysków bo moim zdaniem nie potrzebne, i innych autach mam ori xenon i spryskiwanie lamp tylko je szybciej kurzy i brudzi bo płyn łapie piasek kurz itp, teraz nie mam sprysków i lampy praktycznie prawie caly czas idealnie czyste :)

 

I jeszcze nigdy nie widziałem , żeby diagnosta po VIN-ie auto sprawdzał w sensie wyposażenia O_O

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz cały zestaw co naprawdę będziesz szczęśliwy , szczególnie z adaptacyjnego doświetlania

 

zakrętów - naprawdę genialnie się posuwa po krętych drogach , nie pożałujesz wydanej kasy :cool2: :cool2: :cool2:

 

Pozdrawiam

Niemirad

 

 

Mam skrętne:) Lampy kupiłem z modułem skrętu potem chłopaki podciągneli do tego wiązkę i zakodowali:)

 

Jeśli kogoś nie stać na ori zestaw xenon to po co kombinować. No ale co zrobić :mad2:

 

No to wyobraź sobie, że stać mnie na komplet ori xenonów z montażem, tylko nie widzę sensu płacenia 12 tyś z VAT za części i robocizne, ja auta nowego nie kupiłem tylko roczne i nie ja go kompletowałem, a jeżeli mam wydać 3-4 tyś i mieć praktycznie to samo co za kwotę 4xwiększą to przepraszam, ale trzeba być naprawde porytym żeby takie kazania prawić.

Światła raz w miesiącu są sprawdzane na stacji diagnostycznej i jest idealnie, a poziomowanie to jedna wielka bzdura w dwóch innych autach mam ori xenon i jak wpadne w dziure albo najade na spiacego policjanta to oślepie ludzi tak samo jak bez poziomowania....

A za spryski robi moja rączka na stacji benzynowej jeżeli lampy są choć troche brudne....

 

Kolego zakładaj lampy, musisz sobie zakodować u jakiegoś mechanika dobrego i wszystko będzie ładnie śmigać i wg . eXiDe będziesz idiotą, ale zaoszczędzisz sporo pieniązków.

 

Pozdrawiam

 

To było kupić auto z ori xenonami... A nie później rzeźbić. Ja półśrodków nie toleruję, dobrze, że kupiłeś przynajmniej ori lampy a nie włożyłeś zestaw hid :lol: :lol:

 

Poczytaj troszkę o xenonach, dowiesz się do czego służy poziomowanie, nie chce mi się z Tobą polemizować.

 

EOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W każdym samochodzie można zamontowac xenony. W przypadku Bmw E90 Wtyczki będą inne lecz to jest nie problem bo do przetwornicy trzeba tylko podprowadzic 12V, komputer bedzie wykazywał bląd przepalonych żarówek lub będzie odcinał napięcie. W takim przypadku jeżeli jest możliwość zrobić adaptacje xenonów w komputerze lub zastosować moduły wyrównujące pobór prądu. Jezeli chodzi o samopoziomowanie to raczej nie będzie ponieważ jest to baaardzo dużo roboty żeby założyć całą instalacje oraz zamontować czujniki samopoziomowania na zawieszeniu, także raczej mija się to z celem. Jeżeli xenony są prawidłowo ustawione i nikogo nie oślepiają i są oryginalne to nie widze problemu zwłaszcza że można zrobić regulacje silniczkami ( góra - dół) z kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było kupić auto z ori xenonami... A nie później rzeźbić. Ja półśrodków nie toleruję, dobrze, że kupiłeś przynajmniej ori lampy a nie włożyłeś zestaw hid :lol: :lol:

 

Poczytaj troszkę o xenonach, dowiesz się do czego służy poziomowanie, nie chce mi się z Tobą polemizować.

 

EOD

 

Wystarczy zrobic reczne poziomowanie z kabiny auta i jak wsiada wiecej osob obnizyc troche, tak ja niemirad pisze, zaden problem. Spryskiwacze sa naprawde zbedne bo malo ktore auto z ori xenonem ktore spotykam na drodze ma czyste lampy. takze mozna sobie darowac gadki ze czastka swiatla jest rozszczepiana ... i po to sa spryskiwacze zeby bylo czysto, szkoda tylko ze nikt z nich nie korzysta. jedyny problem to kontrola i podbicie dowodu. Juz nawet nie bede zaczynac ze czesto auta z ori xenonem oslepiaja strasznie bo sa zle wyregulowane. Ostanio volvo xc90 tak mnie oslepilo ze musialem znacznie zwolnic bo nic nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że spryskiwacze ksenonów obowiązują w Europie , w Amerykańskie auta z ksenonami nie mają

 

spryskiwaczy a jak są importowane do europy to chcąc nie chcąc z większym czy mniejszym bólem diagnosty

 

są rejestrowane :D

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo drogowe mówi jasno- spryskiwacze i poziomowanie po "99 roku.

"Można" ustawiać xenon ręcznie, "można" dać zaslepki zamiast spryskiwaczy i " można" zmienić wlacznik świateł-

ale zawsze będzie to prowizorka zbliżającą nas do Rumunii czy Albanii a ja wole porządek i brak wynalazków na drogach jak w De

Do tego dochodzą problemy z odsprzedaza- MUSISZ poinformować kupującego o takiej niezgodnej z prawem przerobie,- dużo ludzi zrezygnuje natychmiast.

Jest to niezgodne z prawem drogowym i jak już pisałem ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania podczas wypadku takiego auta- znam już taki przypadek- kilent zeznał ze tamtem go oslepil a nie powinien był mieć takich świateł.

Do "przerobkowiczow" - dlaczego nie szukacie aut z xenonen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo drogowe mówi jasno- spryskiwacze i poziomowanie po "99 roku.

"Można" ustawiać xenon ręcznie, "można" dać zaslepki zamiast spryskiwaczy i " można" zmienić wlacznik świateł-

ale zawsze będzie to prowizorka zbliżającą nas do Rumunii czy Albanii a ja wole porządek i brak wynalazków na drogach jak w De

Do tego dochodzą problemy z odsprzedaza- MUSISZ poinformować kupującego o takiej niezgodnej z prawem przerobie,- dużo ludzi zrezygnuje natychmiast.

Jest to niezgodne z prawem drogowym i jak już pisałem ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania podczas wypadku takiego auta- znam już taki przypadek- kilent zeznał ze tamtem go oslepil a nie powinien był mieć takich świateł.

Do "przerobkowiczow" - dlaczego nie szukacie aut z xenonen ?

 

 

Eh nie zawsze można trafić na auto takie jak się chce, ja np. szukałem ale trafiłem na ekstra sztukę z navi z 2008r. i mogłem kupić z ksenonami bez navi z 2006, to wybór jest prosty, i nie ma wg mnie co płakać że tylko jak serwis wmontuje seryjnie to tak musi być, po to są części zamienne żeby z nich korzystać i jak jest dobrze zrobione to nikomu nic nie przeszkadza i mogę się założyć że byś się nie poznał czy one było od nowości czy zamontowane później, więc proszę już nie opowiadaj takich bredni że tylko seryjnie zamontowane ksenony są dobre, ja mam zrobione przez fachowca porządnie i działają pierwsza klasa, mogę powiedzieć że lepiej od niektórych aut z ori, spryskiwaczy nie mam to prawda bo uznałem że jest to zbędne, mam zaślepki ponieważ w mercedesie E klasie, którą też jeźdżę są ori i nie jestem zachwycony tymi spryskami, jak się jedzie na autostradzie w mokry dzień to możesz tylko stawać i napełniać zbiorniczek bo brakuje ci na szyby, ponieważ spryski biorą pod dużym ciśnieniem i przez to dużo płynu jest zużywane. Tak samo nieprawdą jest że wszystkie auta w DE mają ori ksenony, proszę cię, swoją e90 właśnie z tamtą przywiozłem i nie miała, jak pisałem wyżej, tak więc następny właściciel gdyby był z DE tego auta to z pewnością też by zmienił na ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniose się do Twojej wypowiedzi -

Jak szukasz auta to zaznacz w szukajce - z xenonen" - wtedy znajdziesz takie jak chcesz- ja tak robię- sprawdzone.

Mówisz ze nie poznalbym - przecież masz zaslepki spryskiwaczy, sprawdzam auta tez po VIN- ie.

Piszesz ze Twoje xenony działają 1 klasa a nawet lepiej niż niektóre ori :lol: - ciekawe jak- pewnie przez te zaslepki spryskow i brak poziomowania.

Woda w zbiorniczku faktycznie szybciej ubywa ale ... ze na auto z xenonami zalujesz to jeszcze jakoś można zrozumieć ale na wodę w zbiorniczku ?

 

Tak samo nieprawdą jest że wszystkie auta w DE mają ori ksenony, proszę cię, swoją e90 właśnie z tamtą przywiozłem i nie miała, jak pisałem wyżej, tak więc następny właściciel gdyby był z DE tego auta to z pewnością też by zmienił na ksenony.

Natomiast tego nie rozumiem o co chodzi-

Pisał ktoś ze wszystkie auta z De maja Xenon czy co ?

Po prostu jak w De chcesz dołożyć xenon to razem z spryskiwaczami i poziomowaniem-

Inaczej nie dostaniesz TUV - przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można, ale czy tak trudno zrozumieć, że JEST TO NIE ZGODNE Z PRZEPISAMI?!?!? :duh: :duh: Takie właśnie myślenie ludzie, 'a co tam zrobie se bo chce mieć zenona' jak fajnie łał :duh:

 

No ale Polska to dziki kraj, w ogóle nikt nie przestrzega jakichkolwiek norm, wszyscy to olewają i tyle. Mnie najbardziej drażni fakt, jak auta z USA mogą być zarejestrowane w PL jak kierunkowskaz tylny mruga na czerwowo??!??!?! Kto to w ogóle rejestruje??!?! :duh: :duh: :mad2:

 

 

Lepiej znaleźć auto już z ori xenonem niż kombinować później. Powodzenia w szukaniu, a na pewno takowe znajdziesz. Wszystko kwestią czasu.

 

 

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej drażni fakt, jak auta z USA mogą być zarejestrowane w PL jak kierunkowskaz tylny mruga na czerwowo??!??!?! Kto to w ogóle rejestruje??!?! Pzdr.

 

 

to jeszcze nic ale w stanach światła świecą symetrycznie z lewej jak i z prawej strony !!!

 

i tak jeżdżą :mad2:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.