Skocz do zawartości

523 czujnik temperatury w chłodnicy


allexOL

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, na wstępie przepraszam jeżeli poruszam temat, który był już na forum ale od trzech godzin nie mogę znaleźc nic na ten temat. Ale od poczatku: Chcę wymienic chłodnicę wody, kupiłem nową podobno oryginalną, i pojawił mi się problem. W starej chłodnicy po lewej stronie w górnej części mam wkręcony czujnik, wygląda jak czujnik temperatury, w nowej chłodnicy jest zaślepka w miejscy gdzie jest ten czujnik. I teraz pytanie, czy może kupiłem złą chłodnicę? Czy w każdą nową chłodnicę wkręca się ten czujnik, a jeżeli tak to w jaki sposób to zrobic? W starej chłodnicy jest jakby wkęcony miedziany gwint w który wkręcony jest czujnik. Czy ktoś z Was miał taką sytuację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To czujnik od klimatyzacji < mówiąc ogólnie>

W nowej chłodnicy musi być przewidziane miejsce na niego a jeśli miejsca brak to kiszka. Widać chłodnica od innego typu < albo bez klimy albo niektóre miały czujnik w głowicy>

Poszukaj chłodnicy z gwintem pod ten czujnik.

 

Ja zmieniałem chłodnicę i kupiłem tańszy zamiennik i gwint pod czujnik był. Ze starej chłodnicy wykręciłem czujnik i wkręciłem go w nową.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chłodnicy którą kupiłem nie ma gwintu :( , jest wytłoczenie w którym jest ten czujnik ale trzeba nawiercic pod ten czujnik i takich operacji się obawiam. Próbuję coś ustalic i mam wrażenie, że ma znaczenie czy klimatyzacja jest w klimatronicu czy manualu. Faktycznie w zamiennikach które są na allegro jest gwint, a w mojej nie ma :( masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawiercanie i gwintowanie to ja osobiście bym sobie podarował.

Scianka jest cienka i gwintu będzie jeden czy dwa zwoje < jeżeli wogóle się to uda zrobić.>

 

Pomyśl raczej nad kupnem właściwej chłodnicy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.