Skocz do zawartości

w jakim zakresie obrotow jezdzicie 320d


Bad_Boy

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam w pełni wypowiedź paypal'a, mój 318D z przebiegiem trochę ponad 130 tkm w zatłoczonym mieście powyżej 500 tyś mieszkańców, przy średniej prędkości 23 km/h i trasach do 10 km (czyli w sumie na lekko rozgrzanym silniku) spala realnie od 8,5 do 9l/100 km (nie startuję z piskiem spod świateł). Jeśli ktoś pisze, że E90 w dieslu pali mu w mieście poniżej 7l, to dana miejscowość słowo miasto ma tylko w nazwie, a stanie w korkach, czekanie po kilka świateł na przejechanie jednego tylko skrzyżowania zna tylko z wiadomości w TV. Również u mnie komputer zaniża realne spalanie o około 0,5l, zaś na trasie, przy średniej prędkości na całym odcinku w granicach 80-90 km/h (czyli przelotowa momentami 160-180 km/h) pali 6-6,5 l na 100km. Najmniejsze spalanie udało mi się osiągnąć jadąc przez jakieś 200 km stylem emeryta - czyli w miarę równo bez postojów w granicach 90-110 km/h, zszedłem wówczas trochę poniżej 6l.

 

Myślę, że opowieści o regularnym spalaniu poniżej 6l na 100 km w cyklu mieszanym w tym modelu, to przykład życzeniowego myślenia, w końcu E90 w dieslu waży samo 1,5 tony plus kierowca, ewentualni pasażerowie i bagaż, a do tego samochód nie jest totalnym mułem i potrafi się zebrać. Zatem coś za coś, dane z fabryki chyba były uzyskane w jakichś idealnych warunkach, poza tym to czysty marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to spalanie...

na ilość spalonej ropy ma wiele czynników np. wielkość kół

ja mam 225/35/18 i najmniej na trasie spaliłem 6,8l/100km wg komputera na odcinku ok 180km przy prędkości 100 (tempomat)

miasto, ok 9-9,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Moje auto pali dosyć mało bo 7,2l / 100km lecz mieszkam w Krakowie a pracuję 25km poza miastem i tak się trochę kręcę,

 

czyli cykl mieszany. Rano luz po południu same światła i korki także niezły wynik ,

 

szkoda tylko że i tak muszę nalać za 150-200 zł tygodniowo :mad2:

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś na trasie, przy średniej prędkości na całym odcinku w granicach 80-90 km/h (czyli przelotowa momentami 160-180 km/h) pali 6-6,5 l na 100km. Najmniejsze spalanie udało mi się osiągnąć jadąc przez jakieś 200 km stylem emeryta - czyli w miarę równo bez postojów w granicach 90-110 km/h, zszedłem wówczas trochę poniżej 6l.

 

Myślę, że opowieści o regularnym spalaniu poniżej 6l na 100 km w cyklu mieszanym w tym modelu, to przykład życzeniowego myślenia, w końcu E90 w dieslu waży samo 1,5 tony plus kierowca, ewentualni pasażerowie i bagaż, a do tego samochód nie jest totalnym mułem i potrafi się zebrać. Zatem coś za coś, dane z fabryki chyba były uzyskane w jakichś idealnych warunkach, poza tym to czysty marketing.

 

Zapytam sie o pierwsza czesc wypowiedzi. Widzisz tam logike? Za@ierdzielając bardzo konkretnie pali Ci 6-6,5 a jadac spokojnie lekko poniżej 6? Jakos nie wierzę w to. Raczej wówczas pali coś ok 5 litrów..

 

Do licha, w cyklu miejskim znaczenie mają m.in takie czynniki jak: godziny przejazdów, szerokosc laczków, wielkosci miasta, dzielnica tez dzielnicy nie jest równa i kilka innych. W niskie spalanie w miescie spokojnie uweirze bo po sobie wiem, ze da sie takie osiagac, ale nalezy spelnic pewne warunki ku temu.

 

odnosnie spalania...wejdz sobie na http://www.spritmonitor.de i poszukaj wyników dla trójek... Pamietaj o trudnosci w porownywaniu spalania. To, co Tobie nie udaje sie nie znaczy ze nie potrafii ktos inny.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytam sie o pierwsza czesc wypowiedzi. Widzisz tam logike? Za@ierdzielając bardzo konkretnie pali Ci 6-6,5 a jadac spokojnie lekko poniżej 6? Jakos nie wierzę w to. Raczej wówczas pali coś ok 5 litrów..

:)

 

Potwierdzam iz tez tak mam, nie wiem czemu tak jest - jazda emerycka okolo 6L, szybsza dynamiczna czyli 130-160km/h na dwupasmówce - około 6,3-6,5, pełna pizda 160-190km/h około 7L - nie wiem czemu takie małe różnice. Poprzednio miałem A4 i róznice były wieksze, pomijajac fakt iz silnik o podobnej mocy potrafił zejsc ponizej 5L przy jezdzie emeryckiej - no ale to były poczciwe Tdi z początków 2000 roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątku o spalaniu, choć to nie ten temat, ale skoro moja skromna osoba została już wywołana przez kolegę Sabur'a....

 

Sabur, oczywiście że ,,widzę logikę'' w tym co napisałem. Po pierwsze, proponuję zacząć czytać ze zrozumieniem, nie napisałem przecież, że wynik na poziomie 6-6,5l uzyskałem jeżdżąc ze stałą prędkością 160-180 km/h, tylko momentami miałem taką prędkość, np podczas wyprzedzania - średnia była w granicach 80-90 km/h - trasa (bez miasta). W moim pojeździe przy prędkości 140 km/h, szósty bieg i załączony tempomat - komupter wskazuje spalanie 5,8l/100 km (przy przekłamaniu - 0,5l o czym pisałem zarówno ja jak i kolega Paypal). Co do najniższego spalania realnego jakie na trasie udało mi się osiągnąć to 5,8l (komputer pokazywał 5,2 l) przy jeździe dla której określenie emerycka jest delikatnym eufemizmem. Dlaczego tak jest, to pytanie nie do mnie. Widocznie kolego Sabur nie eksploatowałeś jeszcze E90 w dieslu więc nie masz w tym zakresie większych doświadczeń.

 

Zapraszam wszystkich twierdzących, że mogą w E90 w dieslu spalić w cyklu mieszanym w ,,prawdziwym'' mieście poniżej 6l (realnie) na 100 km - na jazdę z pełnym bakiem przez pierwsze 400 km po Warszawie lub Łodzi w godzinach szczytu, przepraszam, na stanie w korkach w godzinach szczytu, a zapewniam Was, że nie macie co marzyć o pokonaniu 1000 km na jednym baku, ba myślę, że nikt nie zbliży się do dystansu 800 km na jednym baku w cyklu mieszanym, przy spełnieniu powyższego założenia. Jeśli ktoś jeździ w trasy, albo po mniejszych miejscowościach, gdzie oczekiwanie po 5-10 min na każdych światłach nigdy się nie zdarza, oczywiście może osiągać wyniki poniżej 6l.

 

Kończąc, bo to nie ten wątek, oczywiście spalanie zależy od wielu czynników wymienianych przez kolegów, w tym również na pewno, wieku, przebiegu i wyeksploatowania pojazdu. Natomiast ja mając bezpośredni kontakt z 2 innymi użytkownikami 318D i 320D E90, stwierdzam, że w moim i ich przypadku realne spalanie jest znacznie wyższe niż wskazuje producent. Przykładowo moja średnia na 5000 km to blisko 7,5 l (40% miasto, 60% reszta), choć zgadzam się , antycypując ewentualne zastrzeżenia, że mój przykład niekoniecznie jest reprezentatywny.

Edytowane przez klurg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tu poglądowo moje poprzednie auto E91 320d wyniki spalania z chipem na 185KM

http://www.spritmonitor.de/en/detail/203178.html

A wracając do tematu to na generalnie nie jeździłem w przedziale 1500-3000

 

Dla porównania 330d z automatem ten sam kierowca, styl jazdy nieco bardziej dynamiczny

 

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/18340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.