Skocz do zawartości

Podłokietnik przedni popsuty


Sterna_e39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, podłokietnik w fotelu kierowcy jest klapnięty i nie da się go ustawić aby był w dobrej pozycji. Przerabiał już ktoś ten problem??
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę od siebie 2 pytania w tym temacie gdyż mam tę samą dolegliwość.

1. Czy taki zabieg jest na tyle łatwy aby osoba posiadające zdolności manualne mogła to zrobić sama?

2. Czy można to zrobić bez demolki fotela, tzn. czy nie będzie wpływu na tapicerkę lub/i czy będzie wymagany tapicer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie akurat brakowało tego bolca ale skręciłem na śrubkę z nakrętką i działa ale nie do końca bo za wysoko trzeba podnieść żeby przeskoczyła zębatka
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W fotelu jest wałek a w podłokietniku tuleja która się nasadza na niego i oba te elementy są przewiercone.

Podłokietnik trzeba nasadzić i ustawić tak, aby bolec przeszedł przez nie.

Mam nadzieję że opisałem w prosty sposób :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba. Kilka postów wyżej rafi v8 odpowiedział mi na to samo pytanie.

Zrobiłem to u siebie. Aby zdjąć tylną maskownicę fotela, wystarczy lekko pociągnąć ją do góry. Można to zadanie dać dziecku do zrobienia jak lubi pomagać. :D Musiałem tylko sam bolec skombinować.

Dzięki wszystkim za pomocne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też podobną akcje z podłokietnikiem kierowcy to znaczy wyskoczył mi bolec który trzyma podłokietnik rozebrałem tylną osłonę fotela i wykręciłem sobie 2 śrubki trzymające podłokietnik wstawiłem śrubkę i podjechałem do kolegi żeby mi ją jeszcze wspawał żeby nie wypadał i git
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.