Skocz do zawartości

e46 320i spalanie


zorg76

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem oczywiście, ale nie znalazłem na forum informacji na temat spalania w tym aucie.

Posiadam dokładnie E46 320i 170KM touring z 2002r. Koła to 225/40/18 przód i 255/35/18 tył.

Pytam o spalanie, bo jak czytam o autach z większymi silnikami, to mam wrażenie, że mój pije jak smok.

Po ok. 600km w połowie trasa/miasto wyszło mi średnio 9,9l/100km, a nie było poganiania, no i mamy cały czas gorąco.

W tej chwili komp średnio z miasta pokazuje mi 11,1 na krótkich odcinkach. Jak były chłodniejsze dni, spalanie w mieście sporo przekraczało 12l/100km. Z tankowania wychodzi mi, że komp przekłamuje o jakieś 0,2l.

"Dobił" mnie kumpel, który miał E39 520i touring, czyli ten sam silnik tylko w większej budzie i z automatem. Twierdzi, że paliło mu to średnio w mieście 11,5l.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie masz ok, nie przejmuj się, Twój kumpel raczej bajki opowiada, w samym miescie nie ma bata by bylo ok 11,5, no chyba ze to miasto z jednymi swiatlami,i jak rano odpali , robi od razu 100km po miescie i turla się,

 

mi moja pali w wawie 13-14 l przy staniu w korkach,na krotkich odcinkach, czasami poleci się spod swiatel do odcinki ;) wiecej jak 15l w miescie nie chce wypic, ale to juz jak dostaje po tylku. po trasie z klimą srednio 8l przy predkosciach 110-130 km/h, ok 10l przy predkosciach 170-190 km/h

 

opony 225/45/17

srednio wychodzi mi tak w przedziale 11-11,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.