Skocz do zawartości

chip tuning - wykres


niemirad

Rekomendowane odpowiedzi

...nie musisz się stresować...173KM i 360Nm w serii to raczej dużo jak na ten motorek...jeszcze nigdy nie widziałem na żadnej hamowni takiego wyniku na ori...więc myślę że pomiary mogły być lekko zawyżone przed i po...i wyciągając średnią masz teraz b. dobry standardowy modzik :cool2:

 

Myślę że ten wynik to skutek prawdopodobnie nowiutkiego filtra powietrza zmienianego tuż przed modem. Po paru tysiącach pewnie siądzie parę koników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na mody na 100% uda sie do Mastersa.

Pzdr,Kwiatek

i zapłaci za "gotowca" 2x więcej niż w V-tech, dadzą auto na hamownię, sprawdzą stan techniczny i wgrają mod proporcjonalny do oczekiwań kierowcy, chyba, że ma motor, ktory jeszcze nie jest oklepany i znany, to może oczekiwać na wkład własny P. Marka....

wgranie ponowne "starego" softu w MASTERS to wg cen oficjalnych 800zł - chyba, że coś źle działa to usługa jest free z wyraźnym zaznaczeniem, że przyczną jest przypadkowy zbieg okoliczności a nie błąd Tunerów :mrgreen: , pozdr.

Masters gotowce wgrywa ?- ho ho ho- bardzo odwazne,ryzykowne ale czy czyms poparte stwierdzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mody na 100% uda sie do Mastersa.

Pzdr,Kwiatek

i zapłaci za "gotowca" 2x więcej niż w V-tech, dadzą auto na hamownię, sprawdzą stan techniczny i wgrają mod proporcjonalny do oczekiwań kierowcy, chyba, że ma motor, ktory jeszcze nie jest oklepany i znany, to może oczekiwać na wkład własny P. Marka....

wgranie ponowne "starego" softu w MASTERS to wg cen oficjalnych 800zł - chyba, że coś źle działa to usługa jest free z wyraźnym zaznaczeniem, że przyczną jest przypadkowy zbieg okoliczności a nie błąd Tunerów :mrgreen: , pozdr.

Masters gotowce wgrywa ?- ho ho ho- bardzo odwazne,ryzykowne ale czy czyms poparte stwierdzenie ?

...heh...trzeba rozróżnić 2 sprawy, a właściwie 2 rodzaje gotowców :roll:

-pierwszy to będzie gotowiec wybierany po nr. sterownika i softu...kupiony gdzieś z jakieś bazy, jakiejś tam firmy :wink:

-drugi to zapisane we własnej bazie...zrobione przez siebie...wielokrotnie sprawdzone i przetestowane mody...i jest to znakomity sposób...bo wgrywamy coś co sami zrobiliśmy i znamy doskonale efekty, wiec nie dziwię się komuś takiemu jak Marek że zamiast "dłubać" po raz kolejny identyczny sterownik...wrzuca program którego jest w 100% pewny i jazda :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masters gotowce wgrywa ?- ho ho ho- bardzo odwazne,ryzykowne ale czy czyms poparte stwierdzenie ?

na życiu, byłem u nich, rozmawiałem wielokrotnie...użyłem złego słowa, nie powinnienem napisać "gotowiec" ale mod zrobiony tak samo jak w innych wcześniejszych autach....

"Tuner" to zawód jak każdy inny, musisz mieć wiedzę oraz odpowiedni sprzęt, jesteś Tunerem i przyjeżdża do Ciebie 1000 auto z tym samym silnikiem, będziesz na siłę wymyślał inne rozwiązania czy wklepiesz formułę, która dała zadowolenie wcześniejszym 900 z 1000, które u Ciebie robiło mod ??? nowe mody są dla nowch projektów, następnie jest tylko "kopiowanie" z małymi zmianami...tak jak śpiewał kiedyś PERFECT: "....nawet głupi Jasio wie tu i ówdzie trzeba było jak najzgrabniej zmienić tekst...."

jak idziesz do doktora to po badniu, że masz typową dolegliwość (grypa, zatoki...) dostajesz lek sprawdzony, który pomógł innym czy wymyśla dla Ciebie nową formułę?...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownanie z lekarzem kompletnie nieadekwatne...nie o chorobe tu chodzi :nienie:

Wiem na czym to polega i jak sie to odbywa,- chcialem tylko wiedziec czy Masters cos takiego robi.

Kazdy samochod jest inny, zuzycie turbiny, sprzegla...- dlatego program POWINIEN zostac stworzony na podstawie orginalnego wykresu.

W Goodhope MOJ program zgrany z auta byl modyfikowany- widzialem to i bylem przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy samochod jest inny, zuzycie turbiny, sprzegla...- dlatego program POWINIEN zostac stworzony na podstawie orginalnego wykresu.

W Goodhope MOJ program zgrany z auta byl modyfikowany- widzialem to i bylem przy tym.

każdy samochód jest inny dlatego, na Twoim programie jest robiona typowa modyfikacja :mrgreen: też jestem zawsze przy modach, patrzyłem na ręce w MASTERS, MR SPORT...jak wklepiesz formułę to wynik będziesz miał inny w każdym aucie, pomiomo tej samej formuły...,wykres z hamowni ukazuje jaki jest stan auta i jakie można użyć "formuły", kolejnym warunkiem do danej formuły są oczekiwania klienta...

przykład z doktorem nie trafił, dam przykład z matematyki: zmienna jest różna np. 2; 2,32; 1,99, 2,7987, formuła jest stała np. +3 , wynik jaki otrzymasz za każdym razem będzie różny ale "formuła"była identyczna, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Kazdy samochod jest inny, zuzycie turbiny, sprzegla...- dlatego program POWINIEN zostac stworzony na podstawie orginalnego wykresu.

W Goodhope MOJ program zgrany z auta byl modyfikowany- widzialem to i bylem przy tym.

..ależ zawsze robiony jest po zgraniu progr. ori...i na podstawie wykresu...właśnie po to się diagnozuje aby wybrać najlepszy program w zależności od wyników pomiarów...i w zależności od wymagań klienta...a mody w bazie są precyzyjnie opisane i posegregowane :mrgreen:

..takie możliwości mają tylko firmy które zrobiły setki, a nawet tysiące autek..i mają wystarczająco dużą bazę i doświadczenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
..te 410 to tylko krótki pik...ogólnie oscyluje ok. 400Nm...a skrzynia jest znacznie wytrzymalsza...mod nie był agresywny, ale autko podatne :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( słaba seria ale fajny wynik :cool2:

 

mam przy okzaji pytanie z innej ale pokrewnej beczki. czy montowałeś lub widziałeś by ktoś korzystał z turbotimera? moja przgoda z turbodieslami trwa stosunkowo krótko i nawet jeszcze żadnego nie wirusowałe stad moje pytanie. timer jest pożyteczny ale czy przy wirusowanym dieslu to mus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w t. dieslu nie koniecznie...wystarczy samemu zadbać (chwilkę przestudzić)...bo temperatury są niższe niż przy benzynie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za dzisiejszego moda mojej strzałki ;) odpycha sie wzorowo ;)) trasa Krakow - czestochowa piękna lecz nie szybka bo... Śnieg grrr

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec na uboga(bardzo uboga serie) wykreciles wysoko....

410NM na ten automat to bezpiecznie?

A wypowiedzią kolegi się trochę wystraszylem ;(

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec na uboga(bardzo uboga serie) wykreciles wysoko....

410NM na ten automat to bezpiecznie?

A wypowiedzią kolegi się trochę wystraszylem ;(

seria nikła ale może dltego, że była mierzona na zimnym silniku ? gdyby był ciepły to stawiam, że zmiana na + musiałaby oscylować ~+3-5KM/5-10Nm, więc byłoby trochę lepiej...mod musiał być już na ciepłym...

skrzynia wg wytrzymałości ZF to 400Nm więc chwilowy wzrost na 410 (+2,5% :mrgreen: ) jej na 100% nie zabije...tym bardziej, że wytrzymałość prwadopodobnie podana jest z współczynnikiem bezpieczeństwa...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jechałem z Czestochowy do Krakowa i postal z 20m i od razu na rolki wiec ciepły przypuszczam ze był...

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jechałem z Czestochowy do Krakowa i postal z 20m i od razu na rolki wiec ciepły przypuszczam ze był...

20 minut potrafi zaniżyć wynik , tym bardziej, że obecnie na dworze jest dość zimno ~0'C, ogólnie nie martw się, mod jest OK, dbaj tylko o auto (szczególnie ważna jest wymiana na czas oleju...) a nie zaobserwujesz z powodu chipa szybszego zniszczenia pojazdu, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymieniać olej tylko wtedy kiedy auto informacyjnie pokazuje komunikat typu "daj olej błagam"?

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymieniać olej tylko wtedy kiedy auto informacyjnie pokazuje komunikat typu "daj olej błagam"?

jak nie masz prblemów z rozieńczniem oleju paliwem - czyli z autem jest OK to ja stosuję zasadę, która na 100% nie zaszkodziała a może pomgła (żadne chipowane auto nie miało wcześniejszej awarii):

1) najlepszy olej z zalecanego przez producenta,

2) wymiana oleju max co 20tys. km,

3) przy każdej wymianie oleju wymiana podstawowych filtrów..

nie jest to ekonomiczne ale na pewno lepsze niż zalecana/obecnie darmowa dla nowych aut akcja serwisowa do 100tys. km, czyli:

1) wymiana oleju co 40tys.("najtańszego" z zalecanych),

2) wymiana fitra pow. co 120tys. km...

czyli jak kończy Ci się gwarancja (100tys.) to już nie masz akcji serwisowej a filtr powietrza nie był ani razu wymieniony....

każdy serwisuje tak jak uważa za stosowne :cool2: ...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety autko mam z 2006 r wiec aso dopiero teraz mnie lubi ;/ lecz jeżeli będę wymieniać olej wtedy co autko mnie prosi chyba nie będzie tak źle, ale oczywiście na dobry olej :) a takie małe pytanie już się pytałem Tomka "nemirad" o odpalanie auta zimą czy normalnie mogę zainstalować kluczyk i od razu za "start engine" się łapać? Czy automatycznie od razu się rogrzewa świeca? No dziś odpalilem i od razu zaczął startować , nie zauważyłem aby autko miało jakieś 2 sekundy rozgrzania swiecy?!

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

="michalfokus"odpalanie auta zimą czy normalnie mogę zainstalować kluczyk i od razu za "start engine" się łapać? Czy automatycznie od razu się rogrzewa świeca? No dziś odpalilem i od razu zaczął startować , nie zauważyłem aby autko miało jakieś 2 sekundy rozgrzania swiecy?!

 

od razu guzik, auto jak będzie potrzebować to samo odpali w odpowiednim momencie, czyli może to być nie zauważalny moment (tak jak dziś u Ciebie) lub kilku sekundowe dogrzewanie wraz z lampką na desce....

 

to nie jest post na temat eksploatacji auta, sorrki dla innych forumowiczów czytająych post, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... pytałem Tomka "nemirad" o odpalanie auta zimą czy normalnie mogę zainstalować kluczyk i ....!

 

 

Małe sprostowanko

 

Niemirad = Paweł :lol:

 

pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do Grzeska (g car solution) albo Tomka (niemirad) Czy to normalne ze przy zatrzymywaniu się wskazówka spalania leży nie rusza się i potem po zatrzymaniu wskakuje na środek i znowu opada, tego nie mialem wcześniej, normalne to jest po wirusowaniu?

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do Grzeska (g car solution) albo Tomka (niemirad) Czy to normalne ze przy zatrzymywaniu się wskazówka spalania leży nie rusza się i potem po zatrzymaniu wskakuje na środek i znowu opada, tego nie mialem wcześniej, normalne to jest po wirusowaniu?

GG: 5149644

Kom. 794366256

mail. [email protected]

Facebook. www.facebook.com/michael.mode.mass.event

http://img.photobucket.com/albums/v299/xicethugx/coolguys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.