Skocz do zawartości

klimatyzacja,hamulce


krisi26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jezdze Bmw e 39

i mam problem z klimatyzacja kiedy mam wlaczona klime i przycisk auto to w samochodzi ez przedniego nawiewu leci zimne powietrze ale na dol leci gorace czy to jest normalne?I drugie pytanie wymienialem tarcze hamulcowe i klocki i dalej kiedy hamuje drzy mi kierownica czy moze to byc od zlego wywarzenia opon.dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do hamowania to czemu sądziłeś , że po wymianie tarcz i klocków drgania ustąpią?

Widzę , że się jakoś utarło, zeby za drgania podczas hamowania obwiniać powyginane tarcze. Ja osobiście nie wyobrażam sobie jak trzeba by traktować tarcze , żeby miały się powyginać? < chyba , ze jakieś badziewie typu HART :duh: albo zapieczone tłoczki>

Drgania w tym aucie często powodują wahacze górne a zwłaszcza zniszczone ich tuleje.

Dodatkowo najmniejsze luzy w zawieszeniu czuć na kierownicy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie 1 z zaworów ci nie zamyka dopływu płynu do nagrzewnicy a jeśli manualnie skierujesz nadmuch na dół jakie wtedy powietrze leci :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiam manualnie na dol to tez leci cieple powietrze nawet przy wlaczonej klimie a co do hamulcow to luzow zadnych nie mam boo sprawdzalem na stacji diagnostycznej i nie chodzi o powyginane tarczet tylko zuzyte i jak nie wiesz co sie dzieje z zuzytymi tarczami to lepiej sie nie wypowiadaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzę , że kolega z tych którzy wiedzą co muszą naprawić.

Tylko po co w takim razie zakładasz temat.

Jeśli byłeś na diagnostyce i wszystko jest ok to czego szukasz????

Widać jednak nie wszystko było Ok skoro pytasz.

 

Tylko jak byś wcześniej troszkę poczytał zanim założysz temat to byś doskonale wiedział w czym problem bo nie ty pierwszy byłeś na diagnostyce i wszystko wyszło OK :duh:

jest to częsta przypadłość w tym aucie ale reszę to sobie doczytaj.

 

I zanim założysz następny temat to najpierw poczytaj. To jest naprawdę ogromna kopalnia wiedzy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szukalem wczesniej i znalalem tylko wypowiedzi o piszczeniu hamulcow,w sumie u mnie moze tez klocki i tarcze poprostu sie nie dopasowywuja,ale sciaga mnie troche w prawo jak puszczam kierownice i dlatego mam podejrzenia co o wywarzenie tym baradziej ze jak zmienialem z zimowych na letnie to nie wywarzalem kol bo koles mial maszyne popsuta,a mozesz cos doradzic na temat tej klimy

bo nie wiem jak to naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.