Skocz do zawartości

zawieszenie cena a jakość??


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zimie pojechałem na sprawdzenie zawieszenia i okazało się ze mam do wymiany

wahacz lewy górny

wahacz lewy dolny

wahacz prawy górny

łącznik stabilizatora prawy

drążek i końcówka

i tuleje wahliwe plus gniazdo

 

chciałbym zapytać o wasza opinie gdyż firm od zawieszeń jest dużo i jaka według was jest najlepsza firma jeśli chodzi o jakość i cenę i czy lepiej kupić cały kpl zawieszenia czy też pojedynczo na allegro znalazłem taki zestaw co o nim sądzicie :) http://moto.allegro.pl/item1062793599_wahacze_kpl_febi_wahaczy_bmw_5_e39_laczniki.html

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lekko OT, ale zastanawiam sie, co musi być słychać u Ciebie z przodu na nierównościach. Na jesieni miałem jeden drążek i nie mogłem wytrzymać nerwowo gdy słyszałem z niego stuki. Teraz znowu zawieszenie zaczęło sie odzywać (tzn. znowu wk***ia mnie postukiwanie) i okazał sie jeden, górny wahacz do wymiany.

Przy takiej liście to chyba niezłą perkusje musisz mieć z przendiej osi..

 

O tych FEBI słyszałem, że jakościowo nie ma tragedii.

Nie zakładałem takich nigdy więc moja opinia nie jest miarodajna.

 

pzdr

letki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tragedie jak jadę po nierównościach ale mam taką prace że auto potrzebne mi praktycznie cały czas i największy u mnie problem to jest zostawić auto w warsztacie, a jakiej firmy u siebie montujesz?

 

btw wie ktoś może gdzie znajdę numery oe katalogowe?? tych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

numery znajdziesz na realoem.

Nie wsadzaj taniego badziewia. Febi to jeszcze jeszcze.

Polecam jak kolega wyżej LEMFORDERA.

I oczywiście jak masz kasę to rób wszystko jednocześnie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder potwierdzam - wysoka jakość, póki co nie mam żadnych problemów po wymianie. Ceny nie są aż tak straszne.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder potwierdzam - wysoka jakość, póki co nie mam żadnych problemów po wymianie. Ceny nie są aż tak straszne.

 

A u mnie pojawiły się problemy z Lemforderem: zrobiłem 12 tys km (8 m-cy) i znów zaczęły skrzypieć. Kupiłem nowe, a stare złożyłem do reklamacji. Pan od reklamacji - jak oświadczył - zamontował reklamowane tuleje w imadle, kręcił "środkiem" i nie stwierdził zwiększonej hałaśliwości, ani skrzypienia... Nie przewidział, że w imadle nie ma takiego obciążenia, jak po zamontowaniu...

 

 

P.S. Nowe, założone 3 tyg. temu też już zaczęły skrzypieć jak w wozie drabiniastym :-)...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz tylko części dobrej jakości - wg mnie najlepiej Lemfoerder. Wsadzisz tani badziew to za pare miesięcy znowu bedziesz wymienial (a jak sam wspomniales, nie masz czasu po mechanikach jezdzic). Jak bedziesz wymienial, to na pewno najlepiej wszystko naraz - wtedy tylko raz zaplacisz za ustawienie geometrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że Lemfoerder najlepszy i jest do tego najdroższy a ja chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś firma porównywalna do Lemfoerdera a jest wiele tańsza :)

 

Np wiele film produkuje ten sam produkt w tej samej fabryce ale pod inna nazwa i ta nie markowa jest dużo tańsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że Lemfoerder najlepszy i jest do tego najdroższy a ja chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś firma porównywalna do Lemfoerdera a jest wiele tańsza :)

 

Np wiele film produkuje ten sam produkt w tej samej fabryce ale pod inna nazwa i ta nie markowa jest dużo tańsza :)

 

no ewentualnie jeszcze Febi Bilstein jest całkiem dobrej jakosci, a wyraźnie tansze niz Lemf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

:shock:

co powiedzą panowie na temat następującego kompletu:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300325720577&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Firma Meyle cieszy się raczej dobrą renomą. W styczniu kupiłem sobie e39 528i w touringu za bardzo dobrą cenę jak na Niemcy, ale ponieważ dużo jeżdżę po Polsce zawieszenie musi być moim zdaniem trochę mocniejsze niż standard, pozatym i tak już jest mocno wytyrane bo auto przodem trochę pływa itd itp. Do roboty trochę mam bo auto 6 miechów już przed zakupem stało, za to cena była ok :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o jednym - Meyle w dużej części zajmuje się także KONFEKCJONOWANIEM towaru. Czyli mówiąc po polsku - często w pudełkach Meyle są części innych producentów. Ja kiedyś kupiłem do poprzedniego auta łożyska piasty na przód - niby Meyle. Po otrzymaniu ich okazało się, że w pudełkach Meyle jedno łożysko jest SKF, drugie FAG - w pierwszej chwili myślałem, że mnie w chugona ktoś zrobił ale mechanik montujący te graty w aucie powiedział, ze to normalne w przypadku Meyle bo oni za dużo towaru SWOJEJ produkcji to nie mają. Więc pół biedy jak trafisz na jakiś towar dobrego producenta choć z drugiej strony, teoretycznie konfekcjonując towar muszą Ci zapewnić towar tych samych parametrów, jakości, wytrzymałości - nawet jeśli jest od różnych producentów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.