Skocz do zawartości

W czasie jazdy pękła mi przednia szyba w e32


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, w czasie jazdy bez zadnego uderzenia itp pekla mi szyba z przodu, nic wczesniej nie widzialem ani ryski na niej i nagle w prawym gornym rogu zobaczylem pekniecie po czym po krotkim czasie widzialem jak sie to pekniecie wydluzylo dwokrotnie na ok 25-30 cm po czym pekanie jakby ustalo. Pojechalem od razu do firmy montujacej szyby i tam po wycieciu jej panowie pokazali mi ze oba zgrzewy karoseri w gornych rogach byly lekko skorodowane, stwierdzili ze to rdza wybrzuszyla szybe i pekla. Wyczyscili rdze i wstawili mi nowa szybe ale powiedzieli ze nie moga dac gwarancji ze w przyszlosci sie to nie powtorzy. Chcialbym zadac pytanie czy waszym zdaniem zeczywiscie to od rdzy moglo sie stac czy moze z jakiejs innej przyczyny?? Moze ktos mial podobna sytuacje lub wstawiona szyba jednak kolejny raz pekla po ponownym skorodowaniu zgrzewow, bez uszkodzen z zewnatrz? Prosze o opinie, pozdrawiam
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż kolego, dużo ci to nie pomoże , ale ja miałem kiedyś astrę cabrio też mi pękła szyba na prostej drodze podczas jazdy. Auto było na miliard procent bez wypadkowe i nawet z mikroskopem elektronowym nie znalazł byś rdzy. Poprostu sobie pękła przez pół w poprzek na 20-30 cm.

Dodam że w cabrio jest więcej kitu seryjnie trzymającego szybę - auto mocniej pracuje.

Ostatnio we firmie w nowym Sejko też pękła szyba sobie , tak poprostu. Cóż ...cuda się zdarzają i nie stresował bym się tym zbytnio :D

Gorzej jak za chwilę powtórzy się to znowu...

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.