Skocz do zawartości

325i Ciagly brak mocy! POMOCY!!


kumek20

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak słychać dziwne brzęczenie i takie metaliczne stuki co jakiś czas. A wczoraj zauważyłem dziwne pierdzenie tłumika kiedy silnik spadał z obrotów. A jeśli do tego jeszcze spalanie jest zbyt duże to chyba ten katalizator już zapchał wydech i teraz raczej zaczyna przeszkadzać niż pomagać..............

Co wy na to koledzy................. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brak mocy po rozgrzaniu silnika spowodowany jest przepuszczającym Vanosem. Zimny olej jest gęstszy i nie ucieka go dużo przez uszczelnienia w Vanosie. Gorący, rzadki przelatuje jak woda, psując charakterystykę silnika, działającym w cały świat Vanosem.

 

Tyle ode mnie, jeżeli problem nie bedzie tkwił w elektrycznej części silnika to myślę ze mechanicznie winny jest Vanos który zuboża lub wzbogaca mieszankę (czas otwarcia zaworów ssących) bez jakiejkolwiek kontroli pokazując błędy sondy lambda.

 

 

 

 

Szefie opisywany problem dotyczy silnika bez vanosa :) Odnośnie drugiej części zacytowanej wypowiedzi vanos nie zubaża ani nie wzbogaca w żaden sposób mieszanki :duh: Nie zwalamy wszystkiego na vanos bo to nie ładnie :) .

 

Oring wytnij kata a wszystkiego się dowiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dzisiaj czunik polozenia walka rozrzadu , swiece i nic, dalej nie ma mocy:/ ,zalamka, zamontuje stary a nowy sprzedam (130zl, jakby ktos zainteresowany).Co dalej wycinac kata ? Jaki bedzie dzwiek auta bez kata? kiedys mialem e39 520 i po wycieciu tragicznie chodzil, na seryjnym wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyciety i jakoś nie narzekam. Toche chrapie jak schodzi z obrotów ale poza tym jest git.Można zalożyć strumienice w celu zniwelowania tychże odgłosów
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam wyciety i jakoś nie narzekam. Toche chrapie jak schodzi z obrotów ale poza tym jest git.Można zalożyć strumienice w celu zniwelowania tychże odgłosów

jak ty MOT'y przechodzisz w tej anglii bez kata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.