Skocz do zawartości

Podrabiane tarcze i klocki w E 60


ultimate_driving

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to mozliwe? Po raz pierwszy raz w zyciu doznaje takiej porazki jadac autem i hamujac.Moj mechanik gwarantowal mi ze zminil mi tarcze + klocki z tylu i przodu na 100%orginalne,wiec dlaczego piszcza i wydobywa sie z pod kol straszny chalas,najgozej jest w sloneczny dzien kiedy tarcze sa nagrzane przez slonce,ale wczesniej takich problemow nie mialem,wiec za nim zrobie awanture dla tego goscia to moje pytanie brzmi;czy to mozliwe ze skasowal mnie za orginalne a zalozyl jakis badziew podrabiany z chin itd?Jakie firmy sa najlepsze na rynku w produkcji tarcz i klockow?
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam nacinane tarcze ATE , nie piszczą ,dzięki nacięciom nie wyginają się przy ostrej jeździ w deszczu-kałużach.

Co prawda zostawiają troszkę nalotu aluminiowego na felgach ,ale wystarczy wizyta na myjni i osadu nie ma.

One mają chyba 324-325 m średnicy , taki zestaw 2 tarcz i kompletu klocków można na znanym serwisie aukcyjnym zakupić nawet za 900zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem z mechanikem i twierdzi ze on tylko do Bmw zaklada ATE,i ja tez mam takie same,hmmm wiec czemu dalej piszcza w kolach?Dziwna historia,ale jezeli to nie klocki i nie tarcze to co to moze byc,czy ktos mialpodobny przypadek?>??? Thx
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczace hamulce najczeszcza przyczyna jest zla jakosc klockow hamulcowych,lub nie fachowy montaz.Co do podrob to wiadomo ze na rynek trafiaja tysiace rzeczy podrobionych jezeli chodzi o hamulce to glownie z Turcji,to ze jest napisane ATE .......Co do nacinanych tarcz to ladnie wygladaja ,ale klocki zuzywaja sie szybciej no i bardziej brudza sie felgi.Normalnie mechanik powienien wymienic ci klocki raz jescze jezeli to nie pomoze to i tarcze takze ,ktore od zlej jakosci klockow przegzewaja sie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nigdy nie było problemu z piszczeniem czy hałasowaniem hamulców. Raz po dniu na torze w Ułeżu, jak wróciłem i jeżdziłem po mieście to przy dohamowywaniu na światłach hamulce piszczały. po jakimś czasie im przeszło. Albo były mocno zabrudzone od pyłu hamulcowego albo nie wiem.

 

Z mechanikami jest różnie, montuja czasem co lepiej uda im sie dostać a czasem co mają sprawdzone. Jeden z moich mechaników polecał mi tarcze Zimmermanna albo oryginały. Na Zimmermannach zawiodłem sie dwa razy, pogieły sie, jedne oryginały a ASO były ok, drugie już słabsze. Klocki Stosowałem od zawsze juridy i Textry, teraz na tyle mam komplet ATE.

 

Moim zdaniem nie warto przepłacac za oryginalne zestawy, klocki spokojnie można kupować dobre zamienniki, natomiast jeśli ktoś ma problemy z krzywiącymi sie tarczami to najlepiej wypadają oryginały, choć tez nie jest idealnie.

 

Jeśli ktos potrzebuje zestawy oryginalne ATE w dobrej cenie to polecam sklep z Poddębic, ceny bardzo dobre a towar org z hurtowni FOTA, Intercars.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znajoma osoba ktora prowadzi serwis Mercedesa powiedziała, że przy klasie wyższej, gdzie auto swoje waży nie powinno się kombinować z zamiennikami, bo po co ryzykować życiem i robić z siebie testera. Według tejże osoby - na przód tylko oryginał, na tył dobry zamiennik i tarcze tylko oryginalne. To najlepszy zestaw.

 

Ja do BMW oryginały ściągam z DE lub do człowieka z allegro o ksywce bmw-mini-teile. Ostatnim razem brałem u niego klocki + tarcze ori do E65 na przód i wyszło dużo taniej niż w ASO, a częsci oryginalne (ok 1600 za komplet z czujnikiem do 745i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, ze nie ma też co przesadzac, jesli stosuje sie markowe dobre zamienniki to nie powinno być problemu. Co innego jak kupujesz najtańsze dostepne klocki do Twojego modelu.

 

znam też tego kolesia z allegro, kupowałem od niego zestaw doposażeniowy podgrzewanych lusterek. Ceny lepsze niż w ASO ale też bez porażającej rewelacji.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.