Skocz do zawartości

jaki olej do 318 i


MatekRc

Rekomendowane odpowiedzi

witam.najlepiej wlać taki na jakim jeżdzil.jak był serwisowany to powinienneś mieć gdzieś pod maską kartkę kiedy był zmienianym i jaki.a na forum możesz spokojnie poszukać o olejach,tylko musisz wpisać w wyszykiwarce temat.pozdro :norty:
klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, najlepiej kontynuować taki jaki masz w silniku jeżeli nigdzie nie masz tego napisane to najbezpieczniejszy będzie pół syntetyk polecam Mobila S :)
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje półsyntetyk LOTOSA 10W40 (4Litry za 73zł). Znajomy mechanik powiedział że w zupełności wystarczy. Po co przepłacać za jakiegoś Mobila 0W40, lepiej wymienić powiedzmy po 9tys km.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Mobilu 1 10W40. Tylko dlatego bo był wlany półsyntetyk. Jaby był wlany syntetyk, jeźdźiłbym na syntetyku. Castrol, Mobil, Shell.

Jakbym miał minerał, zaryzykowałbym przejście na półsyntetyk.

 

powiedz mi, bo sperzedawca mówi żeby wlać mineralny, ale ty radzisz pólsyntetyk, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Mobilu 1 10W40. Tylko dlatego bo był wlany półsyntetyk. Jaby był wlany syntetyk, jeźdźiłbym na syntetyku. Castrol, Mobil, Shell.

Jakbym miał minerał, zaryzykowałbym przejście na półsyntetyk.

 

powiedz mi, bo sperzedawca mówi żeby wlać mineralny, ale ty radzisz pólsyntetyk, tak?

Mineralny też nie zaszkodzi, ale lepiej sobie nalej półsyntetyka. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech sobie leje pełny syntetyk Mobila 0W40 za 200zl, jego sprawa. No chyba że bedziesz jeżdził ekstremalnie, 6000tys obr., żyłowanie na max.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale NIE MUSISZ lać tego samego oleju co był wcześniej wlany! Śmiało sobie zmień firme, NIC to nie zaszkodzi. Skocz sobie do sklepu i kup jakiegoś Castrola, Elfa, Lotosa, Mobila itp, najlepiej półsyntetyka 10W40 w zupełności wystarczy! Auto to nie niemowle 2miesięczne żeby sie z nim cackać.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa jeszcze dodam że w Niemczech w autohausach leją oleje z beczek 300 litrowych i nie są to wcale oleje markowe.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny też nie zaszkodzi, ale lepiej sobie nalej półsyntetyka. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech sobie leje pełny syntetyk Mobila 0W40 za 200zl, jego sprawa. No chyba że bedziesz jeżdził ekstremalnie, 6000tys obr., żyłowanie na max.

 

Przepraszam Cie bardzo, ale jak Cie nie stać na BMW, to sobie kup taczke.

Oczywiście, Twoja sprawa co sobie wlejesz, jeśli o mnie chodzi, to możesz nawet na wodzie jeździć, ale nie dawaj takich rad tym co chcą dbać o swój samochód, wszystko na temat, bo oleje są wałkowane na tym Forum co dwa tygodnie i wszystko w tej kwesti zostało już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralny też nie zaszkodzi, ale lepiej sobie nalej półsyntetyka. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech sobie leje pełny syntetyk Mobila 0W40 za 200zl, jego sprawa. No chyba że bedziesz jeżdził ekstremalnie, 6000tys obr., żyłowanie na max.

 

Przepraszam Cie bardzo, ale jak Cie nie stać na BMW, to sobie kup taczke.

Oczywiście, Twoja sprawa co sobie wlejesz, jeśli o mnie chodzi, to możesz nawet na wodzie jeździć, ale nie dawaj takich rad tym co chcą dbać o swój samochód, wszystko na temat, bo oleje są wałkowane na tym Forum co dwa tygodnie i wszystko w tej kwesti zostało już napisane.

Taczką to może ty jeżdzisz. Brat w Niemczech jeżdzi mercedesem już 11lat na mineralnym oleju, ma przebieg około 400tys km, poza tym pracuje na servisie mercedesa. Jakoś dziwnym trafem nie miał problemów z silnikiem. Jak ktoś jest laikiem to można mu wciś byle kit odnośnie samochodów aby wyszarpać z portfela kasę!

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K

 

mam przejechane 205 000;

wlewam pol syntetyk 10 w 40,

 

będzie wszystko, ok?

 

czy ilość przejechanych kilometrów nie wymaga oleju mineralnego?

Słuszny wybór.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.