Skocz do zawartości

530dA, jakby niewyważone koło


Langi_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem E39 530dA. Podczas jazdy z prędkością od ok. 20-80km/h, czuć oraz słychać jakby, któreś z kół przednich, miało lekkie bicie. Jakby opona była po ostrym przechamowaniu (obmacałem oponę - niewidać, nieczuć jakichś uszkodzeń opony). No chyba, że jest niewyważona, ale czy może powodować aż takie objawy? Tzn. takie jakby bicie? Czy może to coś poważniejszego?

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś czy felga jest prosta?

 

Sprawdź jeszcze czy koło masz dokręcone. Kiedyś mój ojciec był u "gumiarzy" coś sprawdzić i oni nie dokręcili mu koła. Miał też takie dziwne bicie jakby opona była walnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 sprawdzałeś czy felga jest prosta?

Sprawdź jeszcze czy koło masz dokręcone. Kiedyś mój ojciec był u "gumiarzy" coś sprawdzić i oni nie dokręcili mu koła. Miał też takie dziwne bicie jakby opona była walnięta.

 

Czy prosta to jeszcze nie sprawdzałem. W sumie ciekawy trop. Koła są dokręcone dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podjedź do zakładu który ma możliwość podnieść auto i rozkręcić podniesione koło na samochodzie.

jak widać , że ma bicie powyżej 1,5mm to nawet wyważanie nie pomoże.

Jeśli ma bicie to albo opona albo felga.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sciagnij kolo z przodu i zaloz zapas. Przejedz sie i zobacz czy nadal masz to bicie czy ustapilo. Niby banalne ale skuteczne.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, no może szarawe. Winę ma koło (opona/felga), założyłem zapas = jak ręką odjął.

Muszę na wyważarkę podjechać.

Dzięki za pomoc.

Wystarczy, że odkleił/odpadł Ci jakiś ciężarek z felgi i będzie biło po łapach. Najlepiej po wyważeniu koła (wszystkich kół) podjedź sobie na tzw DOWAŻANIE kół na aucie. To jeszcze lepiej wyważa całe koło :cool2:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.