Skocz do zawartości

Piszczace hamulce


daski1978

Rekomendowane odpowiedzi

A ja założyłem tarcze Zimmermanna i klocki Textar i mam spokój. Więc albo tarcze albo klocki jakieś lewe albo razem nie współpracują. Ja obstawiam, że to klocki Boscha są jakieś nie teges. Dlatego ja mając już zaufanie do Textarów nie zakładam nic innego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatnio szukalem tarcz Textara... Niestety nie udalo sie znalezc 324x30. Dzwonilem do serwisu, aby dowiedziec sie, kto dostarcza im tarcze - powiedzieli, ze nie ma i prawdopodobnie ATE :duh: ... Kupilem zatem wczoraj Brembo :? tak zalecil mi mechanik, mam nadzieje, ze pocieszycie mnie, ze to byl dobry wybor... W tej materii nie mam wogole doswiadczenia.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podobno do brembo TYLKO klocki ferodo.

Miałem taki zestaw w e36. Nie było źle ale tarcze na moje oko trochę za szybko się wycierały. Trochę czasem popiskiwało.

Teraz ma zimermany i klocki jurid i jest bardzo dobrze.

U autora obstawiam winę klocków. Raczej nie są to najlepsze klocki.

Może niech grzbiety klocków potraktuje takim specjalnym wysokotemperaturowym smarem. To powinno pomóc. < ale nie koniecznie na stałe>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podobno do brembo TYLKO klocki ferodo.

:duh: Jak bedzie mi piszczalo to bede zly :evil: :cry2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio zastanów się z tym smarem. Przecież nawet jeśli posmaruje tylko grzbiety smar rozpłynie się po całej tarczy i klockach, co wtedy? To tak jakby do silnika zamiast oleju wsypać piasek.

 

Daski jaki jest twój styl jazdy? Ja mam 2,8 w automacie i mam zwyczaj hamować lekko zamiast deptać tuz przed światłami, takie traktowanie hamulca powoduje, że część cierna klocka robi się szklista a wtedy nawet najlepsze klocki będą piszczały. Jeśli raz na jakiś czas przyciśniesz pedał hamulca w dechę nawet najgorsze klocki nie będą hałasować.

Takie jest moja obserwacja..

 

Manolito ja mam właśnie klocki Textara i jest tak jak piszę wyżej, więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe. Nie ja ten smar wymyśliłem.

To są zalecenia z instrukcji etzolta < chyba tej ale nie tylko on o tym wspomina >

Tylko koniecznie trzeba wiedzieć JAKI to ma być smar !!!!!!

To jest specjalny wysokotemperaturowy smar który się nie rozpływa. Nie jakikolwiek smar.

Smarowanie dopuszcza się tylko w konkretnych miejscach < grzbiety i powierzchnie styku z zaciskiem hamulca i tłoczkiem zacisku> i nie może być go nawalone grubo.

 

Poszukam i pokaże o jaki smar chodzi.

 

http://www.allegro.pl/item1033291499_smar_do_hamulcow_oryginal_gm.html

 

Przykładowo ten

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukalem tarcz Textara... Niestety nie udalo sie znalezc 324x30. Dzwonilem do serwisu, aby dowiedziec sie, kto dostarcza im tarcze - powiedzieli, ze nie ma i prawdopodobnie ATE :duh: ... Kupilem zatem wczoraj Brembo :? tak zalecil mi mechanik, mam nadzieje, ze pocieszycie mnie, ze to byl dobry wybor... W tej materii nie mam wogole doswiadczenia.

Ja jeszcze mając swoje poprzednie auto zakupiłem właśnie tarcze na przód Brembo - mechanik mówił, ze mogą by ale to już nie to Brembo co kiedyś. Na szczęście nic nie piszczało.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja smarowałem ale nie w mojej bmw a w golfie jak jeszcze miałem. Nie tym dokładnie smarem ale nie o to chodzi.

Pomagało.

 

SAM NAPRAWIAM BMW E39 strona 168. Jest tam to dakładnie opisane i jest podane jakie samry stosować.

PLASTILUBE

TUNAP VC 582/S

CHEVRON SRJ/2

LIQUI MOLY LM 36

LIQUI MOLY LM 508-ASC

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A gdzie ja napisałem o smarowaniu części ciernej?????

Grzbiet to nie część cierna. Grzbiet to zewnętrzna strona klocka.

Zresztą sam napisałeś , że obawiasz się , że smar opłynie z grzbietów na część cierną czyli grzbiet to nie część cierna.

Różnie nazywamy te same rzeczy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Mój krajan ma rację z tym smarem! W poprzednim aucie (Seat Cordoba Coupe Cupra) stosowałem takie cudo i piszczenie ustało. Wydaje mi się, że ten smar ma za zadanie "zamortyzować" drgania o wysokiej częstotliwości, które są odpowiedzialne właśnie za to piszczenie. I notabene - piszczenie klocków to wada klasyfikująca je do wymiany w ramach gwarancji, więc jeśli chce się Wam bawić i piszczenie jest uciążliwe a smaru nie stosujecie - pozostaje reklamacja.

Odnośnie klocków i tarcz - miałem we wcześniej wspomnianym Seacie komplet Brembo Max + klocki Ferodo Premium (naprawdę niedrogo mnie wyszedł ten zestaw ;-)) i miałem wrażenie, że hamuje ze 2 razy lepiej względem poprzedniego zestawu. Trochę to zasługa tego, że zwiększałem tam średnicę tarcz, ale i tak było GIT!

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki Boscha są jakieś nie teges.

 

Ja kupiłem boscha z jednego powodu, to są dokładnie te same klocki co textara tylko opakowanie boscha. Znajomy ma sklep i mnie o tym poinformował. No i rzeczywiście, po wyjęciu klocków z pudełka okazuje się, że to textar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie koledzy, że dziwna akcja ma miejsce z tymi częściami, które są sygnowane logo innego producenta, niż jest w rzeczywistości? Producenci mają swoich dostawców, ci z kolei poddostawców a i tak wszystko robi kilka koncernów. Dobrze byłoby posiadać wykaz co, od kogo i za ile, bo o różnicę w cenie głównie mi chodzi, a ta jak wiadomo bywa znaczna.

Czasem nie wiem, którą markę jakiejś części wybrać, bo jest ich tak wiele. A tu okazuje się, że jest ich pewnie ze 2 razy mniej...

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki Boscha są jakieś nie teges.

 

Ja kupiłem boscha z jednego powodu, to są dokładnie te same klocki co textara tylko opakowanie boscha. Znajomy ma sklep i mnie o tym poinformował. No i rzeczywiście, po wyjęciu klocków z pudełka okazuje się, że to textar.

Być może wynika to z faktu, że ponoć Bosch wykupił udziały - bądź w całości - w Textarze. Jakiś czas temu jeden ze sprzedawców w sieci mi o tym powiedział. I także nawet widziałem gdzieś w sieci klocki hamulcowe do e39 w pudełkach Bosch a na klockach logo Bosch Textar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda, ze wczesniej nie napisaliscie, ze Textar to Bosch, juz trudno. Generalnie zestaw kolckow Textar i tarcz Brembo spisuje sie rewelacyjnie. Nic nie piszczy, nie drzy, nie bije... Narazie :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kilka razy problem z piszczacymi hamulcami,generalnie jak chcialem oszczedzic i kupilem tansze,najczesciej wyrzucalem piszczace i zmienialem na drozsze,prawde mowiac nieuwazalem ze az tak wazne sa klocki,i nieprzebieralem w firmach,teraz mam niedawno zmienione zimmermany i takiez klocki ,niepiszcza,ale wydaje mi sie ze bardziej pyla niz poprzednie(niepamietam jakie byly ale wloskiej produkcji)co do boscha,to rozne opinie o tych produktach tak slynnej firmy,narazonej na pirackie podrobki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze wczesniej nie napisaliscie, ze Textar to Bosch, juz trudno. Generalnie zestaw kolckow Textar i tarcz Brembo spisuje sie rewelacyjnie. Nic nie piszczy, nie drzy, nie bije... Narazie :cool2:

I o to chodzi - ma funkować dobrze i nie piszczeć :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem tarcze textar i klocki bosha i strasznie piszczą;/ wiec coś może być z tymi klockami mnie tez zapewniano ze bosh i textar to to samo tylko ze textary mi poprzednio nie piszczały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda, ze wczesniej nie napisaliscie, ze Textar to Bosch, juz trudno. Generalnie zestaw kolckow Textar i tarcz Brembo spisuje sie rewelacyjnie. Nic nie piszczy, nie drzy, nie bije... Narazie

900km przejechane: zaczely popiskiwac.

950km przejechane: popiskuja i zaczyna bic kierownica przy hamowaniu :duh: . Daje im jeszcze 50km, jesli nie przestana - tarcze Brembo ida na gwarancje. Bede chcial Zimermany.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie tarcz i klocków z przodu przeleciałem już około 5-6 tysięcy i jak do tej pory kompletnie nic nie piszczy ani nie ma bicia podczas hamowania.

Zestaw: tarcze Zimmermann i klocki Textar kierunkowe.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Eech, wiem Manolito, powinienem tez tak zrobic. Narazie tylko piszcza, bo okazalo sie, ze bija rowniez bez hamowania przy 70-80km/h co by wskazywalo na wywazenie (ostatnio zmienialem opony).

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.