Skocz do zawartości

E39 TOURING Nieszczelna szyba


dyzio255

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Na rolecie znać wodę. Przeciek tylko podczas wiekszego deszczu a woda pojawia sie jakby z pod trzeciego stopu. Kapie na roletę.

Nie mogę zlokalizować przecieku. Może ktos miał taką sytuację?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo woda cieknie w okolicach 3 światła stop rozkręciłem je lecz nic tam nie jest widoczne podejrzewam że gdzieś tam zskorodowała ramka od szyby i jest przeciek zastanawiam się nad wymianą całej klapy poliftowej lecz nie wiem czy mocowania sa te same i czy jest to oczywiście możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znalazłem przeciek.

szukałem długo ale jest sukces.

Woda dostaje sie do wnętrza ramki przez nieszczelną zaślepkę wzmacniacza anteny.

Tam jest fabryczna uszczelka ale nie jest zbyt udana.

Dodatkowo sa tam jeszcze dwie gumy uszcelniające przewody. One terż mogą puszczać ale ta zaślepka była u mnie winna przecieku. Ona jest bezpośredfnio nad trzecim stopem i woda która tam się dostanie poprostu wypływa przez trzeci stop.

Trzeba zdemontować osłonę plastikową nad światłem stop i pod nią są te zaślepki.

Ja u siebie zdemontowałem zaślepkę i potraktowałem uszczelniaczem dekarskim < świetnie się do tego nadaje >

Następnie plastik z nad ramki trzeba podkleić tak jak było fabrycznie.

Lałem wodą z węża i nie przeciekło. :D

 

jeszcze dodam , że uszczelka ramki szyby u mnie po zamknięciu przylegała do ramki dosłownie na słowo honoru. Poprawiłem to trochę przez wkręcenie lekko zaczepu ramki szyby i teraz ściślej się domyka.

 

Ja też początkowo myślałem , że to korozja przy szybie ale to nie było to. A takie sprawia właśnie wrażenie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne sie.

Mam ten sam problem, lecz zauważyłem że jak podnise całą klape z szybą to między szybą a klapą mam szpare przy uszczelce. Dolna część uszczelki dolega elegancko ( pewnie dociska szybe zamek) natomiast przy zawiasach jest szpara na 2 mm. Przez to jest głośniej w aucie no i cieknie do środka. Jak to wyregulować. Jest jakaś regulacja na zawiasach. Samym zamkiem nic nie daje. Nie wiem nawet jak to się mogło tak poluzować żeby aż 2mm szpary było.

 

Pomocz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko zobacze u siebie myśle ze to będzie to co mówisz jednak i tak chce wymienić calą klapę z tyłu bo ta ramka to już nie wugląda reanimuję ją co ajkiś czas ale rdza dalej wychodzi

 

Ta ramka, to jakaś pomyłka/niedoróbka :duh: U mnie też ją ruda chrupie aż miło... Trochę to żenujące w takim samochodzie :mad2: Jeśli już jakaś akcja, to tylko wymiana.

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.