Skocz do zawartości

ABS-ASC Pomocy !!!


Ice-t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem mianowicie z abs opisze to dokładniej.

Jakiś czas temu zapaliły mi sie kontrolki na desce od asc i abs podpiołem pod kompa.

Komputer napisał uszkodzony czujnik abs prawy tył,wymieniłem czujnik skasowałem bład.

Myślałem ze już wszystko ok a tu nagle przy hamowaniu delikatnym ,tryka mi pedał hamulca tak jak by był za czuły abs.

Po przejechaniu zaledwie kilometra znow zaswieciły sie kontrolki abs i asc wiem ze jak sie pojawia te kontrolki to nic nie działa mam na mysli abs i asc pozcie co zrobic.teraz z rana wsiadam do auta wszystkie kontrolki elegandzko gasna ale pedał tryka przejade kawałek zapalaja sie spowrotem lampki i odcina sie cały system pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki czujnik wymieniłeś? Jeśli jakiś najtańszy zamiennik to może właśnie ten fakt jest przyczyną usterki. Spróbuj jeszcze raz rozłączyć czujnik, przeczyść styki i podłącz na nowo -może się idealnie nie wpiął i to powoduje ciągłe problemy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja osobiście tego nie przerabiałem u siebie ale na forum wielu już pisało , że czujnik TYLKO oryginał bo zamienniki tak właśnie działają < czyli nie działają >
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tym samym czujnikiem pedał zachowuje sie u mnie tak samo tryka przy malej predkosci obrotowej koła po nacisnięciu hamulca jednak kontrolka sie nie zaświeca i wiem na 100% ze to wina czujnika podróbki pożyczyłem oryginalny czujnik i było OK .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja maialem tez problem z abs , i tak jak kolega pisal start wszystko ok przejechanie km i wszystko od nowa . jezdzilem jakis czas z tym ale w koncu podjechalem do kumpla na komputer i wykazalo prawy przedni sensor nie funkcjonuje . no nic pomyslalem poczytam na forum nie jestem sam co i jak gdzie . pierwszym krokiem jaki zrobilem bylo rozlaczenie i sprawdzenie przewodu czy nie jest gdzies przetarty i czy wogole jest tam prrad wszystko ok . oczyscilem zlacze choc wygladalo jak nowe . zlozylem mysle sprawdze i wiecie co dzialalo do itu uwaga pierwszej jazdy po deszczu znowu to samo . wszystkie czynnosci od nowa z tym ze zlacze zabezpieczylem juz pozadnie . jezdze juz 1,5 roku i funkcjonuje .nasza kochana elektronika(elektryka) :evil: dlatego radze czasami dobrze dla was i waszej kieszeni sprawdzic (w miare swoich umiejetnosci) samemu zanim odrazu pojedziecie do mechanika .

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też miałem ten problem co wszyscy i sporo o nim czytałem.Byłem na kompie i standardowo problemy z tylnim czujnikiem , sprawdziłem przewody poczyściłem styki a na końcu wzięło mnie na wymiane płynu hamulcowego i po pierwsze płynu hamulcowego było poniżej lini minimalnej w zbiorniczku a po drugie był koloru kawowego :duh: po wymianie odpowietrzeniu mój problem z kontrolkami i brakiem ABS/ASC się o dziwo skończył! Czy to była przyczyna to niewiem ważne że pomogło a na kompie też już nic nie pokazuje :cool2: więc następna rzecz do sprawdzenia przed wydanie kasy na czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja się podepnę pod temat. Jestem właśnie po wymianie czujnika absu (oryginalny ATE -niebieska końcówka - lewy tył) i przy okazji zmieniłem też tarcze i klocki z tyłu (tarcze to jakiś no-name, miałem to od roku w garażu więc pomyślałem że nie ma sensu żeby rdzewiały w pudełku i klocki ate) => efekt podobny jak u kolegi Ice-T co delikatnie nacisnę hamulec abs od razu się włącza. Jak nacisnę mocno wszystko działa pięknie - tyle że samochód staje dęba i nie mogę tak bez przerwy hamować bo się zrzygam. Jak widać problem ten występuje nie tylko z podróbkami. Muszę znowu bujnąć się na kompa i zobaczyć, bo do tej pory byłem pewien że to czujnik abs albo sławetny sterownik, ale wtedy świeciły sie kontrolki i nie działał abs, teraz po wymianie czujnika kontrolki zgasły, a abs działa aż "za dobrze".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.