Skocz do zawartości

radio kaseciak biznes e39 przed liftem touring wariuje


Kacperos23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Mam mały problemik nigdzie nie mogę znajść sensownego tematu na temat radia, a mianowicie chodzi mi o "wariacje" mojego radia raz gra a raz nie gra i przede wszystkim strasznie zakłóca mi fale radiowe nie wiem zabardzo co to może być dotykałem wszystkie kabelki kostki itp.Może miał ktos podobny problem i wie jak to zrobić samemu czy iść po najprostrzej linii oporu i pojechać do elektryka??

 

Pozdrawiam

SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Mam mały problemik nigdzie nie mogę znajść sensownego tematu na temat radia, a mianowicie chodzi mi o "wariacje" mojego radia raz gra a raz nie gra i przede wszystkim strasznie zakłóca mi fale radiowe nie wiem zabardzo co to może być dotykałem wszystkie kabelki kostki itp.Może miał ktos podobny problem i wie jak to zrobić samemu czy iść po najprostrzej linii oporu i pojechać do elektryka??

 

Pozdrawiam

 

Tzn - co to znaczy - "zakłóca" ??

Jeśli masz słaby odbiór fal radiowych - może masz uszkodzony moduł EWS - w touringu jest on umieszczony na tylnim słupku po lewej stronie (od kierowcy). Moduł ten to rozbudowany wzmacniacz antenowy i służy również jako wzmacniacz do centralnego zamka - pilot centralnego działa Ci z normalnej odległości, czy musisz podejść do auta bliżej?

Sprawdź najpierw ten moduł.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego wyłaczania radia odpowiedzialny jest moduł znajdujący się w bagażniku po lewej stronie obok kola zapasowego ( pod oslona plastikowa) chwilowo pomaga odpięcie gniazda wyczyszczenie go i wpiecie ale tylko chwilowo. Sam osobiscie się dzisiaj tym tunerem zająłem wyczyściłem "przegrzalem" i jak narazie jest poprawa przynajmniej w brzmieniu tylnie glosniki strasznie harczaly przy wiekszym basie. No i radio się wyłączało co to poprawy napiszę po kilku dniach czy efekt ten ustąpił. Warto też dać przy ponownym montazu piankę pod radio bo standardowy uchwyt kiepsko je trzyma i całe w uchwycie lata. Co do samej naprawy zajmuje się tym "orlik" http://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=7883 http://bm54.pl/Kontakt.html

 

A tak wygląda samo radio Becker BM24 PS moze ktos sie orientuje gdzie sie wpiac zeby uzyskac wyjscie sygnalu niskonapieciowe.

http://images43.fotosik.pl/295/7c75ccb0d05d2a62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Mam mały problemik nigdzie nie mogę znajść sensownego tematu na temat radia, a mianowicie chodzi mi o "wariacje" mojego radia raz gra a raz nie gra i przede wszystkim strasznie zakłóca mi fale radiowe nie wiem zabardzo co to może być dotykałem wszystkie kabelki kostki itp.Może miał ktos podobny problem i wie jak to zrobić samemu czy iść po najprostrzej linii oporu i pojechać do elektryka??

 

Pozdrawiam

 

Tzn - co to znaczy - "zakłóca" ??

Jeśli masz słaby odbiór fal radiowych - może masz uszkodzony moduł EWS - w touringu jest on umieszczony na tylnim słupku po lewej stronie (od kierowcy). Moduł ten to rozbudowany wzmacniacz antenowy i służy również jako wzmacniacz do centralnego zamka - pilot centralnego działa Ci z normalnej odległości, czy musisz podejść do auta bliżej?

Sprawdź najpierw ten moduł.

Pzdr

 

No właśnie z tym zamkiem centralnym raz działa z daleka raz z bliska a raz normalnie muszę wsadzić kluczyk do zamka i przekręcić żeby otworzyć.a komu oddać ten moduł w razie czego?? normalny elektryk tego nie naprawi chyba?Aha czy można jakoś to łatwo wymontować ten moduł??

pozdr.

SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zakłóca to chodzi mi o to jest taki sam efekt jak gadasz przez komórkę i masz słaby zasięg i co chwile słyszysz raz głośniej a raz ciszej.

 

Wymontować jest bardzo prosto, z naprawą będzie gorzej - spisz sobie numer seryjny i kup używany - koszt ok. 100-150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stawiasz na ten moduł??na 100%??bo bym zaryzykował i już do nikogo nie jechał tylko poprostu kupił go i wymienił.

 

Ja stawiam na moduł.

Poczytaj może jeszcze na forum, może ktoś się wypowie.

Zawsze jeszcze możesz podjechać do jakiegoś gościa, co BMW serwisuje. I po prostu go zapytać. Ja stawiam na 100 % że to ten moduł.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też bym stawiał, bo zaskoczyłeś mnie tym że spytałeś się czy mam problem z centralnym zamkiem jeżeli centralny ma związek z radiem to raczej to, ale nie zaszkodzi podjechać do jakiegoś speca do bmw (hmmmmmmm... tylko kto to taki w mojej okolicy??)hehe :-)
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też bym stawiał, bo zaskoczyłeś mnie tym że spytałeś się czy mam problem z centralnym zamkiem jeżeli centralny ma związek z radiem to raczej to, ale nie zaszkodzi podjechać do jakiegoś speca do bmw (hmmmmmmm... tylko kto to taki w mojej okolicy??)hehe :-)

 

Zamek centralny działa na paśmie fal radiowych, podobnie jak samo radio - dlatego ten moduł jest wykorzystywany jako wzmacniacz antenowy do radia i jako odbiornik sygnału z pilota do centralnego zamka.

Ale oczywiście wolałbym, abyś to jeszcze z kimś konsultował - to jest moja opinia. Chyba, że mi ufasz na tyle, aby w momencie jak się okaże że kupiłeś ten moduł i nie jest to to - nie będziesz miał do mnie pretensji... :)

Bo tylko o to mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Stare radio mi padło < znaczy osłabł zasięg fal radiowych i nic nie było słychać.>

Zmieniałem kolejno wszystko łącznie z radiem i była kiszka.

wreszcie postanowiłem , że wywalę w cholerę ten wzmacniacz a w jego miejsce dam jakiś inny wzmacniacz antenowy.

Po wymontowaniu przestał działać centralny z kluczyka.

Kupiłem na allegro następny wzmacniacz według numerów ze starego.

Centralny działa a radio nadal padaka.

Ostatecznie dokupiłem antenę ze wzmacniaczem a tej oryginalnej w nie mam podłączonej.

Radio działa lepiej ale bez rewelacji < za miastem cisza>

 

A zakłócenia mogą powodować różne elementy z wyposażenia < u mnie zasilacz od nawigacji potrafi solidnie zakłócać>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare radio mi padło < znaczy osłabł zasięg fal radiowych i nic nie było słychać.>

Zmieniałem kolejno wszystko łącznie z radiem i była kiszka.

wreszcie postanowiłem , że wywalę w cholerę ten wzmacniacz a w jego miejsce dam jakiś inny wzmacniacz antenowy.

Po wymontowaniu przestał działać centralny z kluczyka.

Kupiłem na allegro następny wzmacniacz według numerów ze starego.

Centralny działa a radio nadal padaka.

Ostatecznie dokupiłem antenę ze wzmacniaczem a tej oryginalnej w nie mam podłączonej.

Radio działa lepiej ale bez rewelacji < za miastem cisza>

 

A zakłócenia mogą powodować różne elementy z wyposażenia < u mnie zasilacz od nawigacji potrafi solidnie zakłócać>

aha na to super :-) nie wiadomo co teraz robić bo może okazać się padaka po wymianie modułu, ale muszę najpierw gdzies uderzyć żeby cokolwiek ruszyć.

SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
To i ja sie tutaj podlacze. Otoz od momentu przekladki z anglika mojej M3 musze bardzo blisko podejsc do auta zeby otworzyc z pilota. Czasami nawet pomachac nim nad dachem. Pewnie EWS. Do tego jakis feler bo jak wlacza sie alarm to nie migaja kierunki. Tylko teraz czy ten modul musi byc jakos odpowiednio umiejscowiony zeby dzialalo ok?? Zauwazylem tez ze mam na tylniej szybie antene wystajaca i wewnatrz o gory tylniej szyby gniazdo do podlaczenia tej anteny ale nie idzie to tego zaden kabel. Czy to moze byc antena do centralnego?? Bo radio mi chodzi ok bez zaklocen pomimo braku kabla do tej anteny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare radio mi padło < znaczy osłabł zasięg fal radiowych i nic nie było słychać.>

Zmieniałem kolejno wszystko łącznie z radiem i była kiszka.

wreszcie postanowiłem , że wywalę w cholerę ten wzmacniacz a w jego miejsce dam jakiś inny wzmacniacz antenowy.

Po wymontowaniu przestał działać centralny z kluczyka.

Kupiłem na allegro następny wzmacniacz według numerów ze starego.

Centralny działa a radio nadal padaka.

Ostatecznie dokupiłem antenę ze wzmacniaczem a tej oryginalnej w nie mam podłączonej.

Radio działa lepiej ale bez rewelacji < za miastem cisza>

 

A zakłócenia mogą powodować różne elementy z wyposażenia < u mnie zasilacz od nawigacji potrafi solidnie zakłócać>

 

A ja jeszcze Ci napiszę - sprawdź antenę w szybie !!

Najprawdopodobniej masz przerwane paski antenowe też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.