Skocz do zawartości

zmiana silnika z m52b20 na m52b25


Majkii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

to chyba najprostsza z możliwych opcji zmiany.

Sam mam chęc na taką zamianę w przyszłości ale puki co silnik działa ok więc szkoda go wywalać. Dodatkowo obawiam się , że nie kupię dobrego silnika. < masz jakieś pewne źródło? >

 

 

Zmiana polega na zmianie silnika który zaczyna sie od przepływki.

Komp zostaje skrzynia i wydech też.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś potwierdzone informacje? Mam komputer siemensa, podejrzewam, że dawca też, sprawdzę. Słyszałem, że wiązka może zostać, jak jest ten sam producent, a właśnie nie chcę przekładać wiązki. Ty mówisz, że komp zostaje, nie trzeba przekładać?

Druga sprawa zauważyłem, że na moim kompie jest nalepka z moim VINem, szykuje się jakieś kodowanie w razie zmiany?

Co do pewnych źródeł - wiadomo, jak jest. Ja wolałbym silnik z jeżdżącego auta, ale mam też znajomego, z którym w razie co można się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powstanie DIY to ceny M52B25 wywindują się, a co będzie z niedowartościowanym M52B20??

ECU nie może być od M52B20, inne dawki paliwa inne mapy, najlepiej by zapytać fachowców z działu diagnoza komputerowa czy jest możliwy Upgrade softu? czy wchodzi w grę tylko i wyłącznie zakup ECU z wersji M52B25 ?

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam do dyspozycji praktycznie całe auto, ale nie chcę się narobić, tymbardziej, że nie znam się dobrze. Jeśli wiązka może zostać to rozumiem, że zmieniam komputer ten pod prawym filtrem kabinowym i powinno hulać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zapali. EWS.

Komp może zostać. Tak mi powiedział jeden dość znany mechanik który w zasadzie robi tylko BMW. Zresztą u niego planuje dokonać przekładki.

Inne czasy wtrysku to nie wiem. te silniki mają inne wtryskiwacze < inna wydajność > a czas wtrysku zapewne taki sam.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sobie upraszczam, ale jeżeli do jednego silnika przez jego zaledwie kilka lat montażu w danym modelu wychodziło kilka wersji softu to nie widzę żadnej przyczyny aby jednostka sterująca miała to samo oprogramowanie dla rożnych silników.
BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.