Skocz do zawartości

e39 523i Airbag - kontrolka - zmienne błędy


oggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zabrałem się w końcu za drażniącą mnie kontrolkę od airbagu, z elektronikiem samochodowym jako "manipulatorem".

Może napisze jak problem się zaczął najpierw:

odkurzałem auto, pod siedzeniem kierowcy idzie kabelek (2 sztuki) które to dalej prowadzą do napinacza. Ów kabelek posiadał kostkę, którą wyrwałem szczotką od odkurzacza. Pierwszorazowo poskręcałem kabelki, zaizolowałem, podpiąłem pod kompa - wychodził "błąd obwodu napinacza pasa kierowcy". Błąd skasowałem - 2 dni był spokój. Później ponownie to samo, z tym, że błąd już powracał po każdym skasowaniu.

 

Sytuacja obecna:

Pojechałem do owego elektronika, zabrał się za te kabelki pod fotelem (błąd na dzień dobry był jak powyżej - napinacz pasa kierowcy), zrobił je jak być powinny -> skasował błąd -> było ok 2 godziny (...) -> wróciłem, podpiął auto ponownie -> tym razem błąd "Błąd obwodu poduszki pasażera" -> skasował -> do jazdy próbnej ok, wróciłem uregulować kase za naprawe i odpalając auto przy wyjeździe znów error -> "błąd obwodu poduszki pasażera".

 

Błąd z poduszką pasażera nie występował nigdy wcześniej. Diagnozując dalej wywnioskował, że błąd ten może mieć coś wspólnego z niskim napięciem ładowania na nie obciążonym silniku (12,14V -> na obciążonym ~14V) -> jednocześnie stwierdzając, że szczotki alternatora się kończą.

 

Czy sądzicie, że ten error z poduszką pasażera itd może być wynikiem zbyt niskiego napięcia? Nigdy nic nie było ruszane przy tej poduszce.

 

Doradźcie, żebym nie pakował się nieświadomie w koszty.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

upewnij się czy kostka pod fotelem jest pewnie połączona. tam jest więcej kabelków niż te od napinacza pasa. najlepiej polutować wszystkie.

Sprawdź czy nie wyrwałeś żółtej wtyczki z napinacza pasa < u mnie miałem wyrwaną >

A każdy błąd posiada odpowiedni numer. Jeśli go znasz to podaj.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam numeru niestety - tylko tekstowe opisy mi podał do błędów.

Podpowiem mu jeszcze tę matę.

 

Ad więcej kabelków: - pod fotelem pasażera jest cała duża kostka, i wygląda bardzo ok jak na moje mało wprawne w tej kwestii oko. Pod fotelem kierowcy to co wyrwałem to była tylko ta kostka co do napinacza szła - wchodzi w fotel po środku mniej więcej siedziska - i dalej wędruje na napinacz - i ona była mała - na dwa kabelki właśnie. Fotel kierowcy też ma tę matę? tam żadnych luźnych kabli już nie widzę więcej.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie słabe napięcie może być przyczyną błędów. W swojej 535 miałem taki przypadek, że jak padł mi akumulator /przy próbie odpalenia/ to wyskoczył błąd poduszki. Diagnoza carsoft - błąd połączenia ze sterownikiem poduszek. Pomogła dopiero wymiana sterownika.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy mi wyskoczył błąd nr 10 gdzie już doszedłem, że chodzi o mate i muszę wlutować diodę. Wszystko by było ok tylko gdy zajrzałem pod fotel pasażera zobaczyłem trzy przewody: brązowo-czarny, biało-czerwony i fioletowo-zielony. I moje pytanie jest takie do którego przewodu mam wlutować tą diodę.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=15&t=48167&hilit=dioda tutaj masz elegancko pokazane do czego wlutować diodę. Te 3 przewody co opisujesz idą do sterownika a potem za sterownikiem dioda masz to pokazane w tym temacie. Zauważ jakie kolory mają kable co idą do sterownika (czy tam jak ten moduł się zwie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.