Skocz do zawartości

Pojawiajace sie i znikajace wibracje kierownicy.


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wiem ze temat wibracji kierownicy byj juz walkowany setki razy i nie chce zasmiecac forum ale u mnie sprawa jest wyjatkowo dziwna.

Krotko i na temat powiem ze zmienilem lewa przednia felge na te z zapasu bo juz nie dalo sie wywazyc kola, takie jajko sie zrobilo.Objawami oczywiscie byly drgania kierownicy pomiedzy 90 a 100km/h. Po zmianie i wywazeniu wszystkich (na wszelki wypadek) kol uspokolilo sie wszystko. Ale zauwazylem ze jak auto pare godzin postoi to pozniej przez pare chwil przy predkosci okolo 90 - 95km/h znowu zaczynaja sie drgawki. Jak przez chwile pojade tak 110 - 120 i zwolnie do 90 wszystko znowu mija jak reka odjal. Czy to mozliwe zeby jakos przy postoju odksztalcaly sie opony? Gdzies ktos kiedys pisal chyba o takim zjawisku. Dodam ze cisnienie z przodu sprawdzone i obie strony 2.1 BAR wiec to jest OK. Wczoraj podnioslem auto, poszarpalem, i zadnych luzow z przodu nie wyczulem. Nie wiem co jeszcze to moze byc. Jutro na wszelki wypadek pojade jeszcze raz wywazyc kola ale logicznie myslac to chyba juz nie ma nic wspolnego z tym zjwiskiem. Szukam na forach, mysle i nic wymyslic nie moge :shock:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zimne opony tak mają.

Jedne bardziej inne mniej ale do czasu gdy się nie rozgrzeja to normalne.

Zwłaszcza jak przyjedziesz z dłuższej trasy i wtedy jak ostygna to moga tak robić.

U mnie tez tak jest przez około 1,5km.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.