Skocz do zawartości

podskakuje lewy tyl Proszę o pomoc!!!


buhhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy od samego początku jak kupiłem moją beemke mam problem z tylnim lewym kołem..zaczęło się od dość dużego luzu w tym że kole.Wyczuwałem wtedy takie podskakiwanie auta z lewej strony do wymiany górny wachacz wymieniłem też z prawej strony i wydawało się ze jest ok.Lecz z biegiem czasu podskakiwanie wracało doszło jeszcze takie jakby lekkie bujanie tego koła jak przejechałem na przykład przez studzienke (w zakrętach ok nie buja) aż padł czujnik abs wymieniłem go i jeszcze łożysko z piastą obie strony.Po tej wymianie byłem przekonany że po problemie lecz te dziwne buksowanie znowu wraca!!najgorzej jest rano jak jadę do pracy na pierwszych kilometrach pózniej jakby lepiej.Dodam że tuleje pływające nowe (Lemforder)i sworznie w których siedzą tez...oponki i felgi też ok..tak myślę ze może przegub???co myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony są ok sprawdzałem felgi też proste wywazone..tuleje tylnej belki???hmm nie wiem raczej wymieniane nie byly...tak myśle o dolnym wahaczu jeszcze wymieniany nie był więc ma 14lat:)może on jutro podniose samochód i zobacze czy nie ma luzu chociaż ostatnio patrzyłem i było ok...żeby tylko nie przegub...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz zakochany w beemkach silniczek chodzi idealnie ale to zawieszenie w połączeniu z naszymi drogami poprostu mnie zabija:((((

 

 

przesadzasz, BMW 5 ma bardzo dobre zawieszenia, poczytaj trochę np. o zawieszeniach wielowahaczowych to szybko zmienisz zdanie

 

Jedź do jakiegoś zacnego mechanika może wyczuje co ja boli bo my na odległość to słabo

 

Ja bym obstawiał jak kolega wyżej oponę, tak na szybko przełóż koła i zobaczysz czy jest różnica

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego że BMW ma dobre zawieszenie nie mam wątpliwości nie które elementy u mnie są od nowości i jeszcze się trzymają:)wykańcza po prostu mnie to lewe koło:/Oponki chyba nie bo na zimowych było tak samo zmieniłem na letnie i znowu więc chyba nie...wolałbym sam do tego dojść bo wiecie jak to jest z warsztatami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym sam do tego dojść bo wiecie jak to jest z warsztatami....

 

 

KSIĄDZ DO SPOWIEDZI

MALARZ DO FARBY

INFORMATYK DO PC

TYNKARZ DO ŚCIAN

LEKARZ DO ŁAPÓWKI

KIER. D DO AUTOBUSU

MECHANIK DO ..............

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym sam do tego dojść bo wiecie jak to jest z warsztatami....

 

....

MECHANIK DO ..............

 

Pamiętaj, że aś Mechanicy i "mechanicy".

 

buhhh: imho pierwsze co po tych wszystkich wymianach powinieneś zrobić to test amorów (żadne pieniądze). Ja mam bardzo podobne zachowanie i juz nie mogę się doczekać testu po wymianie tej tulei, która zdiagnozowana została jako wybita, jak nie będzie znaczącej poprawy robię właśnie ten test...

Jaki masz zawias? standard czy jakiś obniżony (a moę m-tech)??

 

pzdr

letki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie mam póki co oryginalne:>tzn.Sachs ale w nie długim czasie chce założyć sportowe z obniżeniem -40/30 i będzie git :lol: I teraz najlepsze...sam wczoraj się z tego śmiałem zauważyłem że mam chyba zle założone opony tzn z jednej strony ( właśnie z tej lewej ) wzór jest w drugą stronę :duh: że też nie zauważyłem tego wcześniej :mad2:

Ps. a tym co mi je zakładali nie wiem co zrobię.... :nienie: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie mam póki co oryginalne:>tzn.Sachs ale w nie długim czasie chce założyć sportowe z obniżeniem -40/30 i będzie git :lol: I teraz najlepsze...sam wczoraj się z tego śmiałem zauważyłem że mam chyba zle założone opony tzn z jednej strony ( właśnie z tej lewej ) wzór jest w drugą stronę :duh: że też nie zauważyłem tego wcześniej :mad2:

Ps. a tym co mi je zakładali nie wiem co zrobię.... :nienie: Pozdro

 

 

mi raz nie założyli ringów centrujących i po 1000km wy ząbkowało wszystkie 4 nowe opony ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaki wzór bieżnika?

Może masz asymetryczne opony a one tak będą wygladały?

Chyba , że masz kierunkowe opony.

Moga mieć zaznaczony kierunek rotacji lub stronę na zewnątrz auta < moje tak mają >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.