Skocz do zawartości

Rezygnacja z czujnika deszczu


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam i odgrzewam. Czy ktoś może napisać, jak koduje się czułość czujnika deszczu?

Czy da się podglądnąć, jak jest czuły i ustawić to ręcznie, czy tylko na zasadzie inicjalizacji na "czystszą lub bardziej brudną" szybę?


Na początku czujnik działał słabo, nie zbierał. Warsztat ustawił go na max (ponoć) ale znów teraz wycieraczki machają za często.... :mad2: więc chciałbym to ustawić samemu.

Regulacja na manetce nie pomaga ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie.

Tzn jest tak: na początku czujnik deszczu słabo wykrywał mżawkę itp i max czułość na manetce i tak zmuszała mnie do ręcznego załączania wycieraczek.

Teraz w "normalny" mały deszcz jest nawet OK, ale jak jedzie się za TIRem, który paprze szybę błotem i.. no wiadomo co dzieje się na szybie, to czujnik więcej przeszkadza, niż pomaga. Rozmazuje to co na szybie się zbiera i idą hektolitry płynu do spryskiwaczy :)

Podłączyłem się jednym programem diagnostycznym (nie INPA) i miałem opcję "kalibracja czujnika deszczu" ale wolałem nie ruszać.

Podłączyłem się INPą i po przejściu w E90(v1.27) -> Nadwozie -> czujnik deszczu i zmierzchu mam "Versionkontrolle: Nicht zusammenpassende Versionen. Fehlfunktion ist moglich!" więc nie byłem w stanie podejrzeć co jest tam dalej.

Nawet nie jestem pewien, czy mam to zrobić przez INPĘ czy kodować NCSem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

OK. Sprawdzę, ale może wiesz... czy gdy to wykoduję, to będę miał 4 nastawiane manetką interwały machnięć wycieraczek, czy tylko jeden, czy jeszcze coś innego? Jak to będzie działało?


Wczoraj grzebałem w tym INPą i zresetowałem czujnik (wiele forów pisze, zę reset załatwia sprawę). Nic to nie dało, dziś rano za TIRem czujnik deszczu nie raczył zadziałać na żadnej czułości i szyba cała w błocie. Zostało albo ręczne machanie wycieraczkami albo niska stała prędkość wycieraczek. W każdym razie... INPA pokazuje ekran z wartościami z czujnika. Jak to się ma do NCS? Gdzie anstawiamy poziomy tego co potem czyta INPA?

Co oznaczają te wartości?

Czy jest gdzieś objaśnienie parametrów widzianych przez NCS Dummy dla RLS? Jest tam kilka wartości dla różnych opcji, np FLC_SCHWELLWERT_SATZ_2 AUTOMATIC LIGHT CONTROL (FLC) SENSITIVITY SET 2 / 3 / 4 i pewnie te wartości też służą systemowi do analizy poziomów załączeń wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.