Skocz do zawartości

Sciagnie auta


maciej0610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wiem ze jest duzo tematow o sciaganiu i o wibracjach ale zaden mi nie pomogl dlatego zakladam temat. Mam problem podczas jazdy sciaga mnie na prawo dosyc mocno tzn jak puszcze kierownice to czasami odrazu sciaga a czasami po czasie i to raptownie i jeszcze pojawily sie wibracje przy 120km/h dodam ze wymienione sa wahacze gorne i dolne i laczniki i oczywiscie zbieznosc ustawiona. Problem byl na zimowych kolach, pare dni temu zalozylem nowe felgi i nowe opony i jest to samo. Wiem ze problemem moze byc luz na zawieszeniu ale mam wszystko wymienione i ktos tez pisal o krzywych tarczach hamulcowych, dlatego chcialbym sie dowiedziec co jeszcze moze byc przyczyna sciagania auta i wibracji na kierownicy. Czy tyl tez ma duzy wplyw na te objawy jesli tak to co dokladnie?

Prosze o rady

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ZAWSZE ściągało czy to sie pojawiło nagle?

ściąganie to moze byc kilka powodów.

Jeśli większość zawieszenia z przodu wymieniłeś to pozostaje to czego nie zmieniałeś < amortyzatory przykładowo> no i tył auta.

Dodatkowo do sprawdzenia geometria auta.

A najczęściej to winne są wahacze. Dodatkowo sprawdź czy hamulce ci nie trzymają?

 

A co do drgań to dokładnie sprawdź koła < nie tylko wyważyć ale sprawdzić czy są proste? >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie pojawil, wahacze tak jak pisalem wymienione razem z tulejami w komplecie, geometria zrobiona felgi sa nowki mam je od paru dni opony tez nowe, na zimowkach to samo bylo nic lepiej nic gorzej takze mysle ze to nie tu problem. Co masz na mysli hamulce trzmaja? Jak to sprawdzic? A co z tylu ewentualnie do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Sprawdz,czy prawe koło nie jest bardziej brudne od pyłu i czy felga nie jest cieplejsza z tej strony gdzie cię ściąga.Przyczyną może być zapieczony tłoczek hamulcowy lub zapieczone prowadnice zacisku.To drugie jest dużo łatwiejsze do usunięcia.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hamulce moga nie odbijać < zapieczony cylinderek w zacisku > i to moze powodować ściąganie.

Ale to tez powoduje grzanie się hamulców.

z tyłu to tak jak z przodu mogą być luzy i przestawia sie geometria auta.

 

warto dokładnie sprawdzic przekładnie kierowniczą ale tego sam raczej nie dasz rady sprawdzić jeśli ma wewnętrzne nieszczelności. A wtedy ma prawo sama lekko skręcać.

 

A nowe opony nie oznaczają wcale , że nie ma prawa być źle. Wielu kolegów z forum potwierdzi zapewne , że miel;i kłopoty z nowymi oponami < ja zresztą też>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.