Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokladnie te:) mam nadzieje ze na graficie ladnie sie wkomponuja. Na pewno lepiej niz 16"

Wejdź do mnie w galerię a zobaczysz jak leżą na graficie ;)

Na pewno lepsze niż 16, zresztą w realu lepiej wyglądają niż na zdjęciach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witamy,

Istnieje jeszcze inny rozmiar z homologacją do BMW E87 120i. Dla tego alternatywnego rozmiaru jest większy wybór opon typu RunFlat. Ale oczywiście rozmiar opon musi być odopasowany średnicy felg/alufelg.

Chcemy przypomnieć, że nie ma obowiązku montowania opon typu RunFlat, które są ogólnie trudniej dostępne. Można zamontować "normalne, typowe" opony, ale trzeba zwrócić uwagę na:

- wybranie rozmiaru zalecanego przez producenta pojazdu

- wyposażenie się w koło zapasowe i akcesoria niezbędne do wymiany opony, gdy ulegnie ona przebiciu.

- warto zapytać również w Serwisie BMW czy zmiana opon z RunFlat na "zwykłe" nie będzie miała wpływu na elektronikę w naszym aucie (np. na system ABS)

Pozdrawiamy,

Ekipa Rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie opon 225/45/17.

Chce je wsadzic na felge 7j.

Nie bedzie za duzego balona po bokach?

Czy można je wsadzić na wszystkie cztery koła, czy tylko na tył, a na przód lepiej pojsc w 205/50 ?

 

I drugie pytanie, czy będzie jakakolwiek różnica w 0-100 lub spalaniu vs 4 opony 205/50 ?

Dziękuję !

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam 18" ellipsoid 107 ale chcialbym isc bardziej w wykorzystnie trakcji i osiągow.... co myslicie o 17" z insigni?? te strukturalne... et41 7" szerokie.... przod 205/50 tyl 225/45 ?? bez runflata.... kola beda baaardzo lekkie co za tym idzie dynamika znacznie sie poprawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, mam zajawkę na felgi 18'' styling 264.

W OEM widzę że przód podają szerokość 7,5'' ET49 a tył 8,5'' ET52.

Czy jeżeli założę komplet o parametrach 8,5 ET52 to mi to na przód wejdzie czy nie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BMW E87 2006r, chciałem założyć do niej felgi 8jjx16 na opanach michelin 225/55 tylko nie wiem czy beda pasowac. Na etykiecie w aucie do felg r16 max szerokosc to 205 a przy feldze 17r max szerokosc to 225/45.

Wiec

17cali to 43,1cm + wysokość opony 45%z 225= 10,1cm to daje nam 53,2 cm

16cali to 40,6cm + wysokosćć opony 55%z 225= 11.2cm to daje nam 51,8 cm

hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.