Skocz do zawartości

[F10] Zakup auta u brokera - ktoś ma doświadczenie?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam informacje, że jest jak mówicie, czyli:

1. NIE MA możliwości odliczenia akcyzy na auta pseudo ciężarowe. Owszem sprzedawcy czy "ściągacze" takie informacje podają, ale są to bujdy na kółkach.

2. Obowiązek akcyzowy przechodzi na właściciela pojazdu i nieważne kto je ściągnie itp, jeśli masz auto to zgłoszą sie do Ciebie a zgłoszą na 300%, bo odliczyć akcyzy nie masz prawa i jako że jest to gruba kasa, nie odpuszczą. Osobiście zapłace już ten haracz, wole mieć to z głowy i spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co do odliczenia 6 tys. to ja robię to 2 razy

 

Możesz rozjaśnić ?

No chyba że robisz duży wykup w leasingu.

Pierwszy raz odliczasz od rat drugi raz od wykupu.

Dlatego teraz specjalnie zostawiam sobie duzy wykup na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odliczenia 6 tys. to ja robię to 2 razy

 

Możesz rozjaśnić ?

No chyba że robisz duży wykup w leasingu.

Pierwszy raz odliczasz od rat drugi raz od wykupu.

Dlatego teraz specjalnie zostawiam sobie duzy wykup na koniec

 

Tak tylko jak pytałem w EFL, to twierdzą że duży wykup niechętnie dają. W BMW na nowe auto również twierdzą że teraz nie ma już opcji z dużym wykupem (płaciło się jakiś czas temu za wartośc utraconą, jak na zachodzie w leasingu). Mozna wiedzieć gdzie dostałeś leasing z opcja dużego wykupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też mam informacje, że jest jak mówicie, czyli:

1. NIE MA możliwości odliczenia akcyzy na auta pseudo ciężarowe. Owszem sprzedawcy czy "ściągacze" takie informacje podają, ale są to bujdy na kółkach.

2. Obowiązek akcyzowy przechodzi na właściciela pojazdu i nieważne kto je ściągnie itp, jeśli masz auto to zgłoszą sie do Ciebie a zgłoszą na 300%, bo odliczyć akcyzy nie masz prawa i jako że jest to gruba kasa, nie odpuszczą. Osobiście zapłace już ten haracz, wole mieć to z głowy i spać spokojnie.

 

w przypadku akcyzy nie chodzi o jej odliczanie a koniecznosc zaplaty - to nie dziala jak VAT

 

art. 100 ust 4 ustawy o podatku akcyzowym: Samochody osobowe są to pojazdy samochodowe i pozostałe pojazdy mechaniczne objęte pozycją CN 8703 przeznaczone zasadniczo do przewozu osób, inne niż objęte pozycją 8702, włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) oraz samochodami wyścigowymi, z wyłączeniem skuterów śnieżnych o kodzie CN 8703 10 11, pojazdów typu meleks o kodzie CN 8703 10 18 oraz pojazdów typu quad o kodzie CN 8703 10 18.

 

nie znam tematu z autopsji, natomiast wiem, ze po pierwsze w przypadku os. fizycznych urzad celny w zasadzie nie ma mozliwosci otrzymania info o samochodzie, ktory przyjechal do pl jako ciezarowy, po drugie wiem o przypadkach gdzie naczelnicy urzedow celnych w nieformalnych rozmowach mowia mniej wiecej cos takiego o samochodach lkw: panie, wez pan sobie ta akcyze, ja jej nie chce, bo za 2-3 lata bede musial oddac z odsetkami

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak tylko jak pytałem w EFL, to twierdzą że duży wykup niechętnie dają. W BMW na nowe auto również twierdzą że teraz nie ma już opcji z dużym wykupem (płaciło się jakiś czas temu za wartośc utraconą, jak na zachodzie w leasingu). Mozna wiedzieć gdzie dostałeś leasing z opcja dużego wykupu?

 

W Millenium 10% mam na luzie. Podejrzewam, że 20% też jest do przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak pytałem w EFL, to twierdzą że duży wykup niechętnie dają. W BMW na nowe auto również twierdzą że teraz nie ma już opcji z dużym wykupem (płaciło się jakiś czas temu za wartośc utraconą, jak na zachodzie w leasingu). Mozna wiedzieć gdzie dostałeś leasing z opcja dużego wykupu?

 

W Millenium 10% mam na luzie. Podejrzewam, że 20% też jest do przejścia

 

Przy wykupie też jest ograniczenie 60% vat, nie wiecej niz 6k, tak? Czyli do 6k po raz drugi wykup musi byc ~50k, dużo jak na 10% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tematu z autopsji, natomiast wiem, ze po pierwsze w przypadku os. fizycznych urzad celny w zasadzie nie ma mozliwosci otrzymania info o samochodzie, ktory przyjechal do pl jako ciezarowy, po drugie wiem o przypadkach gdzie naczelnicy urzedow celnych w nieformalnych rozmowach mowia mniej wiecej cos takiego o samochodach lkw: panie, wez pan sobie ta akcyze, ja jej nie chce, bo za 2-3 lata bede musial oddac z odsetkami

 

Czy ja wiem, przecież niedawno unia zezwoliła na wliczanie akcyzy w podstawę VAT - czyli płacenie podatku od podatku. Jak kasy muszą szukać, to nagle wszystko jest możliwe i zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale nie chodzi o dyskusje czy akcyza jest legalna, tylko czy sie nalezy od lkw czyli od samochodow ciezarowych - ja sie nie wypowiadam, ze tak jest; relacjonuje co slysze

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Im dłużej myślę nad kolejnym BMW, tym bardziej skłaniam się w stronę auta fabrycznie nowego. Zainteresowała mnie oferta jednego z brokerów (konkretnie Eurobrokers, http://www.eurobrokers.pl/). Czy ktoś korzystał z ich usług lub podobnej firmy?

Korzystałem. Było OK.

Ważne aby porównywać jabłka z jabłkami: auto z BMW Polska ma 5lat serwisu / 100kkm w cenie (BSI). To oznacza że do 100kkm nie płacimy za przeglądy, klocki, wycieraczki itp. Auto od brokera serwisu nie ma ale ma ma np. skórzaną tapicerkę i czujniki.

Broker w tych cenach jest dobrym pomysłem, zakładając że auto nie wymaga przeróbek (Europa kontynentalna). Serwis dealerski nie robi żadnych problemów. Można (warto!) do takiego auta w czasie gwarancji kupić pakiet BSI, 120kkm i 4 lata to ok. 15k PLN. Niby dużo, ale policzcie wg stawek ASO: min. 4 przeglądy, 3 x klocki przednie, 2 x tylne, tarcze p i t, filtry, wycieraczki, żarówki, no i ochrona gwarancyjna.

 

Pozdrowienia,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BSI zawiera:

- wymianę oleju i filtra oleju

- serwis/wymianę filtra powietrza, filtra paliwa, filtra przeciwpyłkowego, świec zapłonowych, płynu hamulcowego

- sprawdzenie pojazdu i usługi standardowe, zgodnie z książką serwisową BMW

 

a klocki i reszta to już w BSI Plus lub Exclusive.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSI zawiera:

[ciach]

a klocki i reszta to już w BSI Plus lub Exclusive.

Racja. Dzięki za doprecyzowanie. Wg BMW są 3 wersje pakietów BMW Service Inclusive: BSI, BSI Plus, BSI Ultimate.

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/service/serviceinclusive5.html

3 lata temu to się nazywało tak: http://www.motofakty.pl/artykul/pakiety_przegladow_w_bmw.html

 

Cena którą podawałem to orientacyjna cena za pakiet który kiedyś nazywał się BMW Service + Repair Inclusive, dziś to chyba Ultimate (kiedyś 16k, dziś 15k za 4 lata/120kkm dla 520d).

 

Obstawiam że do nowych aut oferowany jest podstawowy pakiet BSI? Nie znam polskich cen, ale te w EU przy wartości auta wielkie nie są:

http://external.bmw.ie/sausage/templates/BMW06/pricelists/BMWServiceInclusive.pdf

To czyni ofertę dealerską jednak mniej atrakcyjną niż myślałem. Dopłata do Plus czy Ultimate (zawiera przedłużenie gwarancji na czas trwania umowy) będzie niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale możesz przedłużyc samą gwarancję:

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/extended_warranty/calculator.html 100tyskm/5 lat w 520d dopłata wynosi 5 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Mogę polecić korzystanie z usług pośredników, zwłaszcza jak masz do czynienia z nowym samochodem który sprowadzasz z zagranicy. Ja swój sprowadzałem z Niemiec – jestem ze Szczecina. W tym wszystkim pomogli mi pośrednicy www.lesniewscy.eu. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie i bezżadnych komplikacji, załatwiając auto samemu chyba zrobiłbym błąd i dużo przepłacił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić korzystanie z usług pośredników...

Strasznie bezczelna ta Twoja autoreklama. :oops:

Aby była wiarygodna podaj: markę, rocznik, ceny (w Polsce contra DE skoro dużo zaoszczędziłeś) wyposażenie i czas transakcji, koszty obsługi tego brokera i na czym polegałby Twój błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.