Skocz do zawartości

Problem z nivo?? siadł mi cały tył:/


Kacperos23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie prosze o pomoc własnie ledwo co wróciłem z trasy, ledwo bo wystąpił problem, przy wyprzedzaniu i prędkkości 110km/h lekko rzuciło mi autem i cały tył mi siadł:( aż koła obcieraja o nadkola:( pow iedzcie mi co to może być, dodam że podajżewam elektronikę ponieważ już później mi zaczeło szfankowac radio niemożna było dać go ciszej ani głośniej włączało się i wyłączało samo. może miał ktoś podobny problem i wie co to może być. Jestem lekko załamny bo autko mam dopiero miesiąc:/proszę o jakieś opinie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kacperos23
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę , że nie są to sprawy powiazane ze sobą.

zapewne masz NIVO które przestało działać.

A radio to inna sprawa.

 

Ale niech inni sie wypowiedzą bo nie mam pewności.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byś się pochwalił tym autem, przecież nikt nie jest jasnowidzem, jakie zawieszenie - normalne czy nivo? i wyedytuj posta napisz jakiś sensowny temat a nie "pomocy"

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to poczytaj o NIVO i jego poduszkach.

zapewne któraś siadła co się niestety zdarza często.

Temat NIVO znajdziesz na forum.

 

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tego posta wedytować:/ sorka niech już tak będzie" pomocy" ale wybaczcie mi jestem zdruzgotany tym bo mam autko niecały miesiąc i takie jaja się dzieją( a tak fajnie się jeździło).

W swoim poście pierwszym kliknij ikonę EDYTUJ i tam oprócz treści samego postu masz wyżej także treść TEMATU, którą także możesz zmienić. Nawet trzeba zmienić żeby było czytelnie bo samo POMOCY niewiele wnosi i nie dziwię się, że MODy takei rzeczy usuwają.

Co do problemu - także stawiam na NIVO. A co do opisu, ze tak fajnie się jeździło i się zrypało (piszesz także, że nie znasz się zbyt dobrze na autach) to pokuszę się o stwierdzenie, że nie sprawdziłeś przy kupnie dokładnie auta i być może ktoś Ci wcisnął auto ze szwankującym NIVO. Sprzedał, żeby się nie narażać na koszty naprawy tego typu zawieszenia.

I potem stąd się biorą takie opinie, że BMW to syf bo się psuje i trzeba non stop naprawiać...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak że kupiłem to auto poprostu przypadkiem w swojej miejscowości, nie miało to być bmw ale audi :), jednakże po przejażdżce zakochałem się w tym aucie. Mój mechanik zna to auto i po konsultacji z nim bez wahania je kupiłem, nie wiem może po prostu ja mam takiego pecha i mi się tak stało auto ma przejechane w tej chwili 275tyś i nie wiem czy było kiedykolwiek coś wymieniane w tym tylnim zawieszeniu bo w przednim tak.Właśnie zaprowadziłem samochód do mechanika i później będe wiedział co się stało, czytałem gdzies żę może być taki problem że wężyki odczepiły się od tej pompy i nie pompuje, dodam też że dzień wcześniej byłem na wymianie kół więc mogło to coś się tam zruszyć i wyszło wczoraj :/
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak że kupiłem to auto poprostu przypadkiem w swojej miejscowości, nie miało to być bmw ale audi :), jednakże po przejażdżce zakochałem się w tym aucie. Mój mechanik zna to auto i po konsultacji z nim bez wahania je kupiłem, nie wiem może po prostu ja mam takiego pecha i mi się tak stało auto ma przejechane w tej chwili 275tyś i nie wiem czy było kiedykolwiek coś wymieniane w tym tylnim zawieszeniu bo w przednim tak.Właśnie zaprowadziłem samochód do mechanika i później będe wiedział co się stało, czytałem gdzies żę może być taki problem że wężyki odczepiły się od tej pompy i nie pompuje, dodam też że dzień wcześniej byłem na wymianie kół więc mogło to coś się tam zruszyć i wyszło wczoraj :/

Oby okazało się, ze to faktycznie przy wymianie kół coś ruszyli i tylko jakiś wężyk spadł. Bo w przypadku większej awarii czeka Cię wyciągnięcie kilku stówek na naprawę tego. Niestety - NIVO w naprawie do najtańszych nie należy. Daj znać co było przyczyną awarii - przyda się dla potomnych.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gdyby była gdzieś w poduszce dziura to zeszło by powietrze na postoju, a ja jechałem 110 i wyprzedzałem auta po naszych pięknych drogach i nagle po prostu opadł mi cały tył, też zapomniałem dodać że wcześniej goniłem po tej samech chu...owej drodze 200 i lekko napewno wytrzepało, modlę sie o te wężyki bo sprawdzałem wczoraj pochucha jest tylko oryginalna i kosztuje 699zł :/
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piszę :( poduszka wykończyła się jedna:/ teraz rozmawiałem z mechanikiem:/także 200km/h po naszych drogach nie jest wskazane dla nivo:/ :zlosc:

 

nie chodzi chyba nawet o polskie drogi. Wez pod uwage że poducha to tylko kawałek gumy, który z wiekiem parcieje i traci zarówno elastyczność jak i wytrzymałość. W takim przypadku przedziurawienie poduchy jest tylko kwestią czasu. Po wymianie na nową będziesz miał spokój na bardzo długo, bo będziesz miał nową i świeżą gumę a nie starego kapcia :)

 

też zmieniałem poduchę jedną rok temu i nie widać po niej żadnego zużycia do tej pory, podczas gdy stara wyglądała naprawdę nieciekawie gdy pękła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale znalazłem gościa na allegro który ma za 550zł trzy sztuki używanych, więc nie wiem co mam zrobić czy kupić nową czy trzy sztuki za 550zł? jakby nie patrzył nawet żebym pojeździł rok na jednej to mam jeszcze w zapasie dwie.
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tez sie raz skusilem na uzywke,bo taniej,a po paru miesiacach musialem ja wyrzucic na smietnik i kupic nowa.Nie wiadomo jak dlugo Ci ta uzywka wytrzyma,tydzien cz pol roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale znalazłem gościa na allegro który ma za 550zł trzy sztuki używanych, więc nie wiem co mam zrobić czy kupić nową czy trzy sztuki za 550zł? jakby nie patrzył nawet żebym pojeździł rok na jednej to mam jeszcze w zapasie dwie.

 

odszukałem tą aukcję - poduchy są z auta z 1999 roku, czyli 11-letnia guma. Absolutnie ci odradzam wydawanie na nie jakiejkolwiek kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem problem z Nivo pierwsza poducha pekła w czasie jazdy i tak jak u kolegi cały tył opadł, kupiłem nową w ASO zapłaciłem 720 zł było to dwa lata temu, a po trzech miesiącach zaczęły sie problemy z drugą stroną tj przez noc "uciekało" powietrze z tej poduchy cena lewej w ASO 649zł. Powiem tak najlepiej wymienic razem dwie sztuki bo nie wyobrażam sobie "eksplozji" tego wynalazku przy 200 km/h. I oczywiście tylko NOWE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać obydwu. Mi jedna strzeliła na autostradzie w nrd przy 160. To nie strzela jak opona, nie rozrywa się. Po prostu w pewnym momencie wywaliło komunikat Nivo i zrobił się twardy samochód. Po zatrzymaniu okazało się, że cały tył siadł. Druga mi poszła po 2 latach od pierwszej. Po wymianie trzeba zaprogramować wysokość. Dla mnie najlepiej sprawdza się 36-36,5 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

200km/h na kiepskiej drodze rozklekotanym autem.... :?

I jeszcze chcesz oszczędzać zakładając stary złom.

Nie jesteś sam na drodze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać obydwu. Mi jedna strzeliła na autostradzie w nrd przy 160. To nie strzela jak opona, nie rozrywa się. Po prostu w pewnym momencie wywaliło komunikat Nivo i zrobił się twardy samochód. Po zatrzymaniu okazało się, że cały tył siadł. Druga mi poszła po 2 latach od pierwszej. Po wymianie trzeba zaprogramować wysokość. Dla mnie najlepiej sprawdza się 36-36,5 cm.

 

 

Kolego jak możesz to rozwiń swą myśl o programowaniu wysokości poduszek. Ja u siebie też wymieniałem poduszki i o czymś takim mnie nie poinformowali.

Ciekawi mnie ta wysokość podana przez ciebie i czemu akurat taka ci odpowiada?

Czy ktoś może to potwierdzić bo pierwsze słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak możesz to rozwiń swą myśl o programowaniu wysokości poduszek. Ja u siebie też wymieniałem poduszki i o czymś takim mnie nie poinformowali.

Ciekawi mnie ta wysokość podana przez ciebie i czemu akurat taka ci odpowiada?

Czy ktoś może to potwierdzić bo pierwsze słyszę?

 

tak wlasnie jest. Mi rok temu pękła poducha, wymieniałem na nową w ASO, przed usługą powiedzieli mi, że może (ale nie musi) być konieczność wyregulowania komputerem wysokości, i wtedy policzą więcej za robociznę. Na szczęście nowa poducha ustawiła się sama na dokładnie taką wysokość, jak powinna być - i nic nie dopłacałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli co jak się wymienia poduchę nawet jedną to trzeba ja jeszcze odpowiednio zaprogramować na jakąś wysokość??[/quote

 

 

Ja wymieniałem poduchy dwa razy. Raz jedną i po roku drugą - programowanie nie było potrzebne, auto stoi równo.

Coś nie chce mi się wierzyć w to że tymi poduszkami można regulować wysokość auta na taką jaką się chce. Przecież one służą do tego aby auto niezależnie od obciążenia bagażnika zawsze stało w poziomie. Dlatego bardzo ciekawi mnie to co napisał jeden kolega wyżej: że jemu najbardziej odpowiada wysokość 36,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.