Skocz do zawartości

[e39] Wentylator klimatyzacji


Hoofi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem u ciebie bo nie znam dokładnie tego silnika ale zapewne od strony kolektora ssącego bo zapewne nie od wydechowego.

 

Ale jeśli nie masz naięcia na przekaźnikach pod filtrem pyłkowym to wiatrak nie ruszy i to nie jest sprawa czujników.

 

Tak mi chodzi po głowie JEZ :?:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może dopiszę bo dzisiaj "naprawiłem" wentylator klimy u siebie, zacznę od tego, że nawet nie wiedziałem o tym, że nie działa bo klima działała a nie było jeszcze upałów wcześniej. Problem wyszedł jak wystawiłem swoje auto do sprzedania, klient chciał sprawdzić w warsztacie specjalizującym się w BMW, wyszła usterka wentylatora, zainicjowany z kompa robił mały ruch i nie kręcił - diagnoza to oczywiście wymiana bo używek nie ma więc nowy 1200 zł + robota. Klient się zraził bo zdiagnozowali również wymianę przednich amorków po wilgoci na amorku więc + 1500zł (jeździli po wertepach oraz po trasie i słowa nie powiedzieli że coś nie tak) ale to nieważne, do rzeczy. Chciałem dzisiaj sprawdzić tak ogólnie bez demontażu co z tym wentylatorem, czy się obraca bez oporów, czy przewody całe i ku mojemu zaskoczeniu po odpaleniu auta i włączeniu klimy, ruszam sobie śrubokrętem wiatrak a ten tak dziwnie sprężynuje ale jakby chciał ruszyć, nagle łapie obroty, ja zdziwiony ale ucieszony ale im szybciej tym odgłosy bardziej niepokojące, coś strzeliło więc wyłączyłem szybko. Teraz sobie wyobraźcie, że całą przyczyną tego była połamana osłona tego wentylatora, cała dolna część się oderwała i zablokowała go. Oczyściłem z przeszkód, odpaliłem, włączyłem klimę i wiatrak poszedł aż miło, później tylko przymocowanie na opaski urwanej maskownicy aby jednak coś osłaniało wiatrak od dołu i problem z głowy. Fachowość mechaników speców od BMW pozostawiam bez komentarza ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.