Skocz do zawartości

Jaką paste do polerowania auta!!


Rekomendowane odpowiedzi

Skrytykowałem produkt, który służy jedynie do picowania a nie długotrwałej pielęgnacji aut i korekty lakieru. W tym dziale podałem masę podpowiedzi i linków do różnych stron opisujących jak dbać o lakier włącznie z instrukcją używania polerek i doboru past, podawałem kilka zestawów kosmetyków. Wystarczy poszukać albo w tym dziale albo w moich postach. Do ręcznej pracy z lakierem z kategorii najtańszych produktów niemarketowych polecam Meguiars Ultimate Compound-Swirlx i ScratchX, w zależności od defektu, pracujemy pastą najbardziej agresywną i kończymy najmniej ścierną.Używamy do tego pada Tricolor vel German. Ręczne zrobienie auta tylko jedną z tych past to kilkanaście godzin pracy, dlatego jeżeli ktoś nie ma czasu może robić sobie po elemencie i zabezpieczać go woskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o techniczne sprawy pytam.

Podpowiedz dobry człowieku bom nie tykał polerki z 10 lat albo i lepiej (kiedyś był kożuch i pasta bril chyba 852) na szczęście polerka mi jeszcze została polskiej produkcji ciężka maszyna.

Lakier w przeciętnym stanie (oryginalny całe szczęście) tu i ówdzie małe delikatne ryski (po ściągaczkach do wody i podobnych tego typu rzeczach) monaco blau metalic - brak też blasku. Jaki najpierw produkt użyć np menzerna czy 2500 czy bardziej ścinający i potem 4000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie tykał polerki z 10 lat to nie wiedziałbyś, że od kilku miesięcy Menzerna wprowadzila właśnie nowe oznaczenia past: 500, 1000, 2000, 2500, 3000, 4000. Także nie wiem po co te podchody i sprawdzanie czy wiem o czym piszę. Poradzenie jakiej pasty użyć bez zobaczenia na żywo lakieru mija się z celem. Wszystko zależy od techniki pracy, kombinacji padów, ilości przejazdów na elemencie. najbardziej wszechstronne pasty z nowej lini Meznzerny to 500-najbardziej tnaca, 2500-do mniej zniszczonych lakierów i 4000 Finishowa na miękim padzie. Jeżeliam wirtualnie poradzić, zaczynam zawsze od kombinacji jak najmniej ściernych past i najmniej tnących padach, jeżeli to nie daje rezultatu, zmieniam pad na agresywniejszy a jeżeli to nie przynosi rezultatu birę mocniejsza pastę. Ostatecznością jest wełniak i 500 Menzerna i papier wodny jeżeli chcemy usunąć skórkę pomaraańczy albo duże rysy. Spróbuj 2500 na miękim padzie, jeżeli nie da rady, bardziej tnący pad i wykończ 4000. Zależy jaki chcesz osoągnąć efekt i na jakim poziomie dewiacji odnośnie wyglądu lakieru jesteś :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerki nie tykałem od ponad 10 lat. O pastach doczytałem w necie a strukturę dobrałem sugerując się danymi producenta o uziarnieniu. Nie bawię się w sprawdzanie Twojej wiedzy, nie jestem z tych co podejrzewają wiecznie kogoś o coś.

Kłócić też się nie lubię a portale takie traktuje jako dzielenie się zdobytą wiedzą w jakimś konkretnym temacie a nie dogryzanie komuś i przechwalanie się że ja wiem naj.....

Pozdrawiam

A życie uczy pokory ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.