Skocz do zawartości

Jaką paste do polerowania auta!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,koledzy po zimie postanowiłem odnowić lakier(tzn. wypolerować całe autko) tylko patrząc na allegro jest tego tyle że sam nie wiem która była by dobra(nie chcę wyrzucić kasy w błoto)! Może ktoś używał albo wie która pasta jest dobra,daje dobry efekt,którą poradzicie???

Kolor autka czarny!!

Z góry dzięki na odp :modlitwa:

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czarny kolor to jak chcesz użyskac naprawde dobry efekt, bez żadnych rysek widocznych pod światło, to proponuje oddac samochód do DOBREGO warsztatu. Tam zrobiąpolerke za około 400zł z której będziesz naprawde zadowolony. Czrny kolor jest naprawde głupi jeżeli chodzi o polerke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czarny kolor to jak chcesz użyskac naprawde dobry efekt, bez żadnych rysek widocznych pod światło, to proponuje oddac samochód do DOBREGO warsztatu. Tam zrobiąpolerke za około 400zł z której będziesz naprawde zadowolony. Czrny kolor jest naprawde głupi jeżeli chodzi o polerke.

 

Dzieki kolego za odp,ale chciałbym zrobić to sam i chodzi mi o podanie sprawdzonego środka(pasty lub mleczka polerskiego)

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego każdy lakiernik polecił by Ci FORECLA 3G . A masz wogóle polerkę? Jak nie to sobie odpuść pastę polerską bo wydasz kasę na pastę a efektu nie osiągniesz...

 

Zależy co chcesz osiągnąć , jeżeli masz zarysowania , rysy , ryski itp to przydało by się zrobić polerkę dopiero potem na spolerowaną powierzchnie (wolną od rys) nakładać mleczko bądz wosk bo sam wosk nie usunie Ci zarysowań z lakieru a jedynie nada połysk

 

 

Ja dziś męczyłem się z moją CZARNĄ e46 turing i zajęło mi to 7godzin (polerowanie +woskowanie) :oops: ale warto było autko wygląda jak by z fabryki wyjechało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak jak kolega napisał wczesniej jesli posiadasz auto w czrnym koloze lub bardzo ciemnym to sobie odpusc bo mozesz spieprzyc sobie lakier

ale jesli jestes az tak uparty to kup sobie paste farecle g3 i polerke z regulacja obrotów nie tam jakies gówno za 100 zł bo one sie nie nadają

kup taką co przypomina duzego flexa a ma regulacje obrotów.

Potzebny ci bedzie jeszcze dozownik pełny wody i papier 2500 tys .

Jesli bedziesz miał wiecej pytan smiało pytaj pokieruje cie w tym temacie. :wink:

POZDRAWIAM

 

do kolegi powyzej

tempo paste to mozna kupic owszem ale kibel to nią wypolerujesz kiedys owszem była dobra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim kolorze to trochę ryzykowna sprawa z pastami do własnego użytku tym bardziej "super hity" z allegro:>

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za dobrym fachowcem, a nie samą pastą, chyba że masz jakieś drobne elementy do polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Farecle dostaniesz w sklepie lakierniczym

Uwazaj na obroty przy polerowaniu ustaw sobie na maszynie na 2 predkosc i lekko dociskaj nie za mocno nie dojezdzaj do rantów bo przedobzysz

staraj sie je omijac i nie wjezdzaj na plastiki nie pozwól by gompka byla zbyt sucha mniej przy sobie dozownik i spryskaj kiedy bedzie sucha. :cool2:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Farecle dostaniesz w sklepie lakierniczym

Uwazaj na obroty przy polerowaniu ustaw sobie na maszynie na 2 predkosc i lekko dociskaj nie za mocno nie dojezdzaj do rantów bo przedobzysz

staraj sie je omijac i nie wjezdzaj na plastiki nie pozwól by gompka byla zbyt sucha mniej przy sobie dozownik i spryskaj kiedy bedzie sucha. :cool2:

 

Powodzenia

 

dzięki kolego za odpowiedz(podpowiedz) :cool2: w czwartek sie biorę za autko

 

P.s dokładnie to samo powiedział mi znajomy lakiernik :mrgreen:

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,sorki koledzy ze dopiero teraz odpisuje ale nie bylo jakos czasu!! gdybym wiedzial ze ta polerka zajmie mi prawie caly dzien to bym sie zastanowil czy wogóle brać się za to :mrgreen: :mrgreen:

Po paru godzinach spedzonych w garazu,powiem szczeże że byłem troche zawiedziony :| ,spodziewalem się lepszego efektu !! Jak by ktoś się brał za polerke tą pastą tp prędkość obrotów 2 i oczywiście na mokro!! A i pamiętajcie o zakryciu plastików i elementów gumowych,ciężko pozniej to domyć :mrgreen:

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, a możesz przedstawić (oczywiście +/-) koszt całej operacji?

 

na pewno plusem jest cena tej pasty ,zapłaciłem za nia ok 60zl,do tego trzeba doliczyć gąbkę do polerki cena ok.30zl,co do efektu koncowego,to był on zadowalający ale nie aż tak żebym padł z wrażenia !!!

Co do samej polerki to trzeba na prawdę mieć cały czas mokrą gąbkę a niekiedy nawet dać troszkę wody na polerowaną część karoseri,gdyż bardo łatwo przepalić zetrzeć lakier!!!!!

Na szczęcie próbę przeprowadziłem na starej masce od astry 1 która poniewiera się u mnie w garażu i tam dałem mało wody,efektem była zdarta miejscami bezbarwna powłoka lakieru!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Dobre kosmetyki do utrzymania karoserii w nienagannym stanie ma Porzelack, Turtle i wiele innych firm. Sekret w tym żeby odpowiednio dobrać do naszego koloru zasobu portfela i nakładu pracy który chcemy przeznaczyć na polerowanie karoserii.

Pasta tempo którą ktoś zaproponował nie nadaje się do polerowania czarnego koloru, przynajmniej w sposób który jest podany na jej ulotce (można nią polerować tylko w odpowiedni sposób np. biorąc zwykłą gąbkę zwilżoną wodą i nakładając na nią trochę pasty tempo polewając na to wszystko mleczkiem lub balsamem do polerownia Uwaga!! polerować tylko do momentu kiedy gąbka ślizga się po lakierze w momencie zastygania przerwać polerowanie i nałożoną warstwę sczyścić delikatną bawełnianą szmatką.

Inne kolory (mam na myśli nie czarne) można polerować w podobny sposób np. mieszając pastę tempo z pastą k-21 która zawiera wosk karnauba, wszystko to najlepiej robić gąbką po poprzednim dokładnym umyciu auta i osuszeniu (jeśli są czarne kropki na lakierze np kawałeczki asfaltu potraktować je decabitem, wszystkie te czynności wykonywać w cieniu (nie na rozgrzaną karoserię). Polerowanie w ten sposób pastami jest dość pracochłonne więc najlepiej robić element po elemencie nie nakładać od razu na całe auto. Koszt takiego polerowania około 12 zł. i pół dnia ciężkiej roboty. Efekt jest na 5 (w skali do 6)

Kolor czarny jest ciężkim kolorem w pielęgnacji ja proponowałbym jeśli nie jest zniszczony nałożyć szybki wosk Porzelack blitz wax lub cosik z oferty turtle najlepiej z atomizerem do szybkiego nakładania. Koszt dość wysoki ze względu na cenę wosku która waha się od 40 do 100 zł. Jednak koszt ten rozkłada się na kilka razy ( na auto średniej wielkości wystarcza około 150-200 ml) podana cena jest za 400 lub 1000 ml. Nakład pracy około 2 godzin. Efekt na 4.

Pamiętać należy zawsze o:

-dokładnym umyciu auta

-osuszeniu karoserii

-usunięciu kawałków przyklejonego do karoserii asfaltu (decabit)

-wykonywaniu tych czynności w cieniu (nie na rozgrzaną karoserię)

-jeśli gąbka upadnie na ziemię dokładnym jej wypłukaniu

-uprzednim zastanowieniu się ile czasu na te czynności chcemy poświęcić

-kupieniu piwa (bo przy tej robocie pić się chce jak cholera)

 

 

 

Prowadzę komis od 30 lat i co nieco wiem o pielęgnacji karoserii.

Pozdrawiam

Robert J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta Tempo nie nadaje się do polerowania czegokolwiek, nie wiem czy chciałbym czyścić tym końcówki wydechów. Efektu z pracy nie ma żadnego, bo rys żadnych nie usuniemy, jedynie zrobimy nowe a lakier jedynie na "chwilę" odzyska blask-jest to złudne bo Tempo zapycha wszystkie maskując jedynie a nie usuwając rysy :duh: Tempo jest bardzo mocno tnąca, żeby usunąć rysy, które zrobiliśmy Tempo musimy używać past o coraz mniejszej ścierności i na końcu pasty Finishowej. Efekt po Tempo jest do pierwszych dwóch myć, później wychodzą wszystkie rysy jakie zrobiliśmy dodatkowo ściągając kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt mikronów lakieru bezbarwnego. Jeżeli ktoś zajmuje się profesjonalnie korektą lakieru powienien wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak dobieranie pasty polerskiej pod kolor auta :duh: Profesjonalne pasty polerskie produkują marki 3M i Menzerna i żadna z nich nie jest używana z wodą chlapiąc wszystko dookoła ani żadna nie jest dedykowana pod specjalny kolor lakieru bo polerujemy przecież bezbarwny. Korekta lakieru na całym aucie zajmuje kilkanaście, kilkadziesiąt godzin w zależności od stanu lakieru i efektu jaki chcemy osiągnąć. 2-3 godziny potrafię pracować przy samej masce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrytykowałeś tylko produkt a nie podałeś żadnej podpowiedzi dla tych którzy chcą poprawić stan lakieru własnoręcznie.

Do techniki którą podałeś potrzebna jest mechaniczna polerka z obrotami do 2000 niekiedy papier 2000 lub 2500 oraz specjalista który wie jak to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.