Skocz do zawartości

Pytanie o felgi


silverr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko odnosnie felg do swojej beemki otoz posiadam standardowa wersje Bmw e39 520i z 99r i widzialbym na niej jakies 16 albo 17 calowe felgi i mam pytanie czy nie bedzie problemu jezeli je zamontuje nie liczac ze bedzie inna kultura jazdy wiec jezeli ktos ma w swojeje beemce felgi o takich rozmiarach a wiem ze napewno ktos ma:) prosze o jakies informacje co ewentualnie trzeba pozmieniac zeby wszystko gralo pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ewentualnie trzeba pozmieniac zeby wszystko gralo pozdrawiam

Jesli felgi beda fabryczne do e39, to nic nie trzeba zmieniac (oprocz samych felg i opon oczywiscie), a jezeli niefabryczne, no to jeszcze trzeba bedzie dokupic pierscienie centrujace i prawdopodobnie nowe sruby. Zakladam ze dobierzesz felgi o odpowiednim odsadzeniu, tak, zeby nie trzeba bylo dodatkowo kombinowac z jakimis dystansami.

 

Co do komfortu jazdy na 17 (235/45/17), to jest w miare OK, choc w na polskich koleinach to z tego co pamietam potrafi niezle kierownice z rąk wyrywac. Ale sporo tez zalezy od konkretnego modelu opony - na tych co maja bardziej sztywne scianki boczne bedzie mniejszy komfort i gorsze ciąganie po koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na 18, zalozylem je poniewaz jezdze praktycznie tylko po niemieckich autostradach i w tym sensie kultura jazdy sie poprawila, na polskie drogi hm... tu bym sie zastanawial. ale jesli chodzi czy pasuja, to pasuja jak najbardziej nie trzeba nic przerabiac.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.