Skocz do zawartości

[e39]Regulacja świateł drogowych z xenonem


dash4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem (a przynajmniej tak mi się wydaje) ze światłami drogowymi (długimi). Wydaje mi się że świecą trochę za wysoko i chciałbym je odrobinę obniżyć, tylko jak i gdzie to zrobić?

Światła mijania (xenony) świecą prawidłowo i z nimi nie mam żadnych problemów. Natomiast tak jak wspomniałem problem mam z długimi- które chciałbym trochę opuścić.

Gdzie są jakieś "regulatory" tych świateł- o ile w ogóle są?

Prosiłbym o jak najprostsze wytłumaczenie za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeczytajcie dokładnie o co pytał autor tematu.

Chodzi mu o regulację świateł długich.

Takiej regulacji nie ma.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są połączone, ale na kompie masz jakby "drugi stopień" regulacji.

Możesz np. ustawić lampę mechanicznie tak, żeby świeciła przed sam samochód, a na kompie wypoziomować na normalny zasięg, ale wtedy samopoziomowanie będzie miało ograniczony zakres działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Tak żeby nie zakładać kolejnego tematu mam jeszcze jedno pytanie odnośnie świateł drogowych - jaka jest tam żarówka? H1,2,3,4,5,6 itp? Obecnie mam xenony(świecą na biało-podchodząc pod niebieski) a drogowe świecą żółtym światłem- chciałbym to zmienić wstawiając żarówki np Blue Vision czy coś w tym stylu.

Możecie polecić jakieś dobre żarówki aby barwa była zbliżona do palników Philipsa 4300K ?

 

PS: Regulację świateł mijania znalazłem- razem z nimi jakoś udało mi się podregulować drogowe i teraz jest ok.

 

Pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wrócę do tematu. W DIS-ie jest kalibracja samo-poziomowania, sprawdziłem. System dopasowuje poziom świateł do aktualnej wysokości auta. Należy to robić głównie po demontażu i ponownym montażu czujników poziomu, wahaczy, sprężyn zawieszenia itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i drogowe i mijania są na żarówkach H7.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.