Skocz do zawartości

ciągłe problemy z instalacją lpg


Juffayson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam BMW E36 318i składak 97.Posiadam auto od roku.kupiłem od znajomego który miał go 2 lata.Przez ten okres 1 roku u mnie i u kolegi 2 lata w samochodzie nic nie było robione.Chodził jak w zegarku.Zero problemów.Jakieś 2 miesiace temu postanowiłem załozyc gaz. Wstawiłem sekwencje STAG. Od tego czasu samochód zaczął sie że tak powiem sypać. Zaczęło sie od tego że stanał mi na autostradzie. Skonczylo sie paliwo choc jechalem caly czas na gazie i nawet awaryjnie na gazie nie chcial odpalic. Zobilem wtedy 200 km i wzial 16 litrow gazu i prawie 20 benzyny.Niezla oszczednosc. Gazownik przylutowal mi kabelek przy pompie ktory mial wylaczac pompe calkowicie przy przechodzeniu na gaz.Nastepnie zaczal mi gasnac przy odpaleniu jak i np przy predkosci 100k/h co moglo byc smiertelne. Wyczyscilem kopulke,wymienilem swiece ale problem pozostal. Podkrecilem go na 1,5 tys obrotow i sie uspokoil. Nastepnie na gazie jesli przekroczylem predkosc 70k/h zaczal sie dlawic i wtedy nawet przy malej predkosci nie chcial jechac. Do tego raz mi przelaczal na gaz a raz nie i kontrolka tylko migala.Gazownik wymienil mi w ramach gwarancji czujnik temperatury ale ciagle cos sie dzieje.Od kilku dni znowu bierze mi paliwo i gaz a do tego od poczatku zamarza reduktor i nawet on nie wie dlaczego. Czy ktos jest w stanie mi to po ludzku wyjasnic :cry: i co dziwne awaryjnie na gazie powinien odpalac bez problemu a tego nie robi :cry: moze cos przy silniku powinienem zrobic.Prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gazownika!!!!!Nie ma możliwości aby reduktor zamarzał,chyba że zamiast wody z obiegu ciepłego,podłączył wode z obiegu zimnego i to by wyjaśniało wszystko tzn duże spalanie gazu,gaśniecie,problemy z odpaleniem(nieogrzany gaz)-Moja rada poświeć kilka złotych i podjedz do innego gazownika.Jesteś pewien że to jest instalacja sekwencyjna??Czy może przez układ dolotowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odłączasz pompę po przejściu na gaz. Niektórzy sądzą, że gdy pompa pracuje podczas pracy silnika na gazie, to ta może się zatrzeć. Paliwo pozostawia po sobie biały nalot, który osadza się na elementach pompy, co może skrócić jej żywotność. Jeśli ta cały czas działa wtedy paliwo przepłukuje ją, jednocześnie działając jak ciecz chłodząca, która chłodzi i pompkę i wtryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe po to odlaczam bo kiedy pracowala to brala paliwo i gaz za jednym razem wiec jazda byla bardzo droga i nikt nie wiedzial dlaczego tak sie dzieje

Bo gazownik coś namieszał i sterownik LPG nie odłączał wtrysków benzynowych w czasie pracy na LPG. Pompka paliwa ma być podłączona i pracować non-stop.

Jedź do innego gazownika bo nie widzę tego by obecny "fachowiec" ogarnął ten temat - pewnie jego edukacja zatrzymała sie na mikserze i śrubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe po to odlaczam bo kiedy pracowala to brala paliwo i gaz za jednym razem wiec jazda byla bardzo droga i nikt nie wiedzial dlaczego tak sie dzieje

Bo gazownik coś namieszał i sterownik LPG nie odłączał wtrysków benzynowych w czasie pracy na LPG. Pompka paliwa ma być podłączona i pracować non-stop.

Jedź do innego gazownika bo nie widzę tego by obecny "fachowiec" ogarnął ten temat - pewnie jego edukacja zatrzymała sie na mikserze i śrubie

 

Smiem twierdzic ze gazownik podlaczyl wtryski i to by tlumaczylo zwiekszone zuzycie paliwa i zla prace poprostu instalacja lpg wlewa zaduzo pb i zalewa silnik wiec albo zle podlaczony sterownik albo zle ustawiony prawdobodobnie zle przeprowadzil konwersje na map sensor

Co do reduktora to moze byc zle wpiety w przewody wody, moze byc zepsuty albo zle dobrany

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego włącze się do tematu 20 stycznia założyłem gaz do swojej 320 wahałem się bo różne rzeczy się mówi ale jestem miło zaskoczony.Gaz to oczywiscie sekwencja Stag 300 premium i o dziwo zero różnicy miedzy benzyna a gazem-spalanie ok 11,5 średnio poprostu zero problemów nie wiem ze mam gaz bo wszystko dzieje sie automatycznie tylko tankuje więc nie rezygnuj i posłuchaj kolegów kopnij w dupe tego gazownika i jeszcze niech ci kasy część wróci i jedz do innego pewnego który to umie robić nie powinno być żadnych problemów bedziesz zadowolony.Dodam że moja jest z roku 1991 i stan licznika przy założeniu to 263tyś. i git.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie powinno tak być.

To co możesz zrobić już teraz, to spr. gdzie jest umiejscowiony reduktor,

jeżeli jest z przodu między reflektorem a chłodnicą, to dmucha na czujnik temp. reduktora stale zimne powietrze.

Mimo wszystko, mi nie przerzucał na gaz, ale przy temperaturach w okolicy -15st. co też oczywiście było błędem i pojechałem to poprawić.

Teraz mamy plus 15st. więc u Ciebie będzie na 99% coś innego.

Osobiście polecam http://lpg-forum.pl/ tam najlepiej wstawić fotki, a na pewno ktoś Ci coś doradzi.

Obecnie nic nie można powiedzieć, poza tym, że STAG 300 idealnie pasuje do e36, lepszy jest tylko Landi Omegas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie widzę powodu, dla którego klient zakładający instalację gazową ma zgłębiać temat jej pracy i szukać przyczyn, dlaczego coś jest nie tak. Zapłaciłeś? To wymagaj! Facet zepsuł robotę i ma ją poprawić, albo zabierać swoje ścierwo z Twojego samochodu i oddać kasę. Niezależnie od sposobu, gazownika czas zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.